Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türlerinin En İyisi Olan Oyunlar

axedice

Öne çıkan mesajlar

Gamerhelp sitesi 18 farklı türde en iyi oyunları seçmiş. PC rpg dalında ödül hayret bi şekilde falloutun, oblivion ve torment da adaylar arasında (bu iki oyunun adı bir arada anılınca benim içim acıyor..) Ama beni asıl şaşırtan adventure dalında Quest for Glory'nin birinciliği oldu. Monkey Island, Sanitarium ve Grim Fandango gibi efsanelerin adı bile geçmiyor.

http://www.gamerhelp.com/article_viewer.cfm?article_id=131040
Sosyal ağlarda paylaş

Liste bence basarisiz ama entresan olan benim su olmalidydi dedigim butun oyunnar worthy heir yada competitor olarak yaziyo asagida.

Bi kac oyunlada kalbimi calmadi deiller; ama ozellikle adventureda ve multi fps de sicmislar.

Adeventureda kesinlikle Lucas Artin adventurelari fps dede unreal ve quake olmaliydi.

Ama cidden bazi oyunnarla goz doldurdular yane rpg de fallout fightingde street fighter ii ve tbs de civ ii yi secerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde amerikalılar hep konsol oyun oynuyorlar,
hatta pc oyunları üzerinden espriler, karikatürler hazırlayan süper bazı kişileri takip ediyorum, onlar bile %70 konsol oyunu esprisi yapıyor, pc'ye kalan %30 kısmın %25'ini de wow yiyor zaten.

yani amerikalıların yaptığı "gelmiş geçmiş en iyi oyunlar" listesinden hayır gelmez derim ben.
mario koyarlar, zelda koyarlar, sims koyarlar, halo koyarlar, biter tüm liste.

ha bana kalsa şunlardan biri mutlaka "türünün gelmiş geçmiş en iyisi" olarak listelenmesi gerekir.

fps - quake 2, half-life, half-life 2, adventure - sanitarium, curse of monkey island, day of the tentacle, rpg - planescape torment, morrowind, fallout 2, strateji - starcraft, simulasyon - freespace vs...

multiplayer fps'de unreal tournament, quake 3 dururken halo koymuşlar ama neyse ki singleplayer fps'de half-life var.

belki de konsollara çıktığı için burun farkıyla konulmuş half-life, o da olmasa, kesin o da halo olurdu :)
Sosyal ağlarda paylaş

neyse ne, benim şurda anlatmaya çalıştığım olay farklı bir konu, alakasız yerlere çekip tartışmayalım şimdi.

Bone said:
Genelde amerikalılar hep konsol oyun oynuyorlar,
hatta pc oyunları üzerinden espriler, karikatürler hazırlayan süper bazı kişileri takip ediyorum, onlar bile %70 konsol oyunu esprisi yapıyor, pc'ye kalan %30 kısmın %25'ini de wow yiyor zaten.

yani amerikalıların yaptığı "gelmiş geçmiş en iyi oyunlar" listesinden hayır gelmez derim ben.
mario koyarlar, zelda koyarlar, sims koyarlar, halo koyarlar, biter tüm liste.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...