Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3 den sonra hunterlar.

Buyse

Öne çıkan mesajlar

Ya yok ne sataşması, mümkünse patlamasın burada öyle birşey. Ama tecrübeyle sabit abi, hunter beastwithin açıp mage'e tek spell cast ettirmiyor, o kadar efordan sonra dispel koymak, deadzone falan, yuh. %50 reduction on healing effects yeterli gayet, dispel ne, deadzone ne? Yani auto attack'la dünyanın dpsini yapacaksın, beastwithin açıp koşmak mı koyuyor hunterlara anlamadım, yok mage blink oldu vs. Komik şeyler bunlar. Sen de koş ayşe, sen de koş murat.

Yani hep locklarda kızdıgımız şey, pasif pvp yapmak. Yerinden oynama, avoidance kasma, skillerin dispel etsin, yani azıcık sag duyusu olan görür bunu. Yani ah zavallı vah bahtıs değildi ki hunter patch'ten önce.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Önce hunterlara classlarını tam manasıyla kullanmayı öğretmek sonra da yarı yarıya nerflemek lazım. O zaman eşit şartlarda olacaklar diğer classlarla ve küfür yemeyecekler. İşini bilen hiç bir hunter ağlamıyor, çatır çatır adam kesiyor, pvede top dmg'e oynuyor. Ama pvpyi trape alıp geri kaçmak, pet salıp kite yapmak sanan, pve'yi ise auto shot'ın arasına arcane vs. sokmak sana insan güruhları (ki hunterların %80'i bu gruba giriyor) ne kadar bufflasanız da hunterın ezik olduğunu idda edecektir. Çünkü hunter oynamayı bilenin ellerinde imba olurken, beceriksiz insanların ellerinde critterdan farkı olmayan bir class.

Siz de bu insanlara laf anlatmaya calisiyosunuz, sonra tartismalar cikiyor :p
Sosyal ağlarda paylaş

Evet başarılı olmak istiyorsan BM olmak lazım, bu oyunda PvE-PvP talent diye bi kavram vardır.

Tüm PvP warlockların talentleri noktasına kadar birbirinin aynıdır (hepsi soul link- affdir) o kadar aynıdırki shadow emp'e bile hepsi 1/5 vermiştir. Tüm magelerin talenti aynıdır hepsi 17/0/44 oynar. Bu durumdada hunterlarda BM olmak zorundadır. Siz hem BM olmayıp hem frostnowadan şikayet etme lüksüne sahip değilsiniz. Bu "fire mageim, yanımda elemantelın yok adamları uzaktan donduramıyorum" demek gibi bişeydir.

DoGMeaT said:
ağlyanların kim olduğu ise belli.

Evet belli kalan 8 sınıf ağlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Evet başarılı olmak istiyorsan BM olmak lazım, bu oyunda PvE-PvP talent diye bi kavram vardır.

Bu durumdada hunterlarda BM olmak zorundadır. Siz hem BM olmayıp hem frostnowadan şikayet etme lüksüne sahip değilsiniz. Bu "fire mageim, yanımda elemantelın yok adamları uzaktan donduramıyorum" demek gibi bişeydir.

Evet belli kalan 8 sınıf ağlıyor.

Bundan sonraki hiçbir mesajını ciddiye almıyorum, kusura bakma. Şunu söyleyebildin ya, daha birşey demiyorum.

BM senin sandığının aksine PvP değil en iyi PvE dps talentidir. Arena için özellikle de 5v5 için x/4x/1x MM ağırlıklı oynaman gerekir(ben 0/41/20 tercih ediyorum mesela). Seni (hunter ı) oraya dps yap diye götürmüyorlar. Improved Stings, Improved Conc Shot, Barrage/ Improved Barrage, Scatter Shot, Silencing Shot, Entrapment ve Deterrence saydıklarımın hepsi gerekli. Ama sen kalkıp bütün bunların yerine bana TBW al diyorsun. Kusura bakma ama ağır konuşucam, hunter hakkında bilgin sıfır bence. Hiç hunter oynamamışsın ve gelmiş bana kendi sınıfımı öğretmeye kalkıyorsun. Hunter hakkında söylediklerinde bir gram bile doğruluk payı yok.

Frost novadan şikayet etmiyorum ben, ben frost novaya girdiğimde direk çıkayım kaçayım kurtulayım gibi bir derdim yok. Tek isteğim nova bitene kadar "en azından" melee de olsa karşılık verebilmek, bunu hala anlayamıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

@freemon
Tüm talentlar aynı demişsinde dediklerinin coğu yanlış. Sadece 2vs2 arena düşünen locklar o talenti alir 3vs3 veya 5vs5 için felguard yada affliction çok daha etkilidir. 17 * 44 çok yaygin bir mage talenti olmasina rağmen 10 * 51 yada * 6 55 gibi talentlar kullanan çok sayıda mage vardir. Zaten imp cs o kadarda şart bir talent deildir cs kullanmayi biliyorsaniz. Hunterlar içinde kaç tane BM hunter var arena yüksek ratingde arena yapan. Hunter arena talentida MM'dir silencing shot gibi bir skillden vazgecmek 18sn immunity için anlamsizdir. Sizin konuştuklariniz 1vs1 etkili seyler bu oyunda 1vs1 oyunu değil bu kadar basit. Ve patchden oncede Bm olmiyan bir hunterla mage'ler adete oyun oynuyordu, açık bir şekilde üstündüler, anlamiyorum neden bu kadar büyütülüyor bu hunter bufflari.
Sosyal ağlarda paylaş

MM hunter mı arenada? Bence fazla yüksekten uçuyorsunuz. Rahat bırakılmaz ki hunter,ben genelde karşıda hunter görürsem prim. target hep hunter yapıyorum. BM'le daha çok hayatta kalıyorlar, daha çok hareket edebilip nuke'tan kurtulmaya çalışıyorlar vs. Senin imba marksman'ın warrior'ın hamstring'yle sona eriyor oracıkta. &90 zayıf halka hunter'dır 5v5'te. O yüzden 5v5'te de BM olmalı hunterlar. Ve hunter'lar genelde outlast takımlarında olmaz, 3 pure dps 2 healer olur ama outlast'te olmaz. Sadece hard core bir hunterdan ve kendi tecrübelerimden söylüyorum.

Ayrıca 2v2 ve 3v3'te, 1v1'de hunter BM'dir. Marksman olursan yok mage'in novasından, warrior'ın hamstring'inden, rogue'un crippling poison'dan aglarsın. Fire mage'ler çıkıp aglasın mı sadece 2 seri düz dot kesiyor diye? Hayır, paşa paşa frost gidiyoruz. Pvp yapıcaksın gonlune göre talent alamazsın, ben bam güm fire olup dragon's breath gitmek istiyorum, ama olmuyor. Blizzard o şekilde dizayn etmemiş bu sistemi. Pvp gideceksin ona göre talent alıcaksın. Evet zorundasın BM olmaya %90.

Plague: Eğer affli yada demo oldugun anlaşılırsa 5v5'te direk nuke yersin, çünkü outlast takımların en büyük sorunu şu an unstable affliction.

BloodBane: Evet, BM olucaksın, bak yukarıda dedim. Yoksa zerg kaçınılmaz. Her bracket'ta, sadece 2v2, 3v3 değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Bundan sonraki hiçbir mesajını ciddiye almıyorum, kusura bakma.

Valla asıl sen kusura bakmada, gerçekten çok iyi olur. Kendi fikrini savunmak için PvP ile alakası olmayan bir buildi seçip onun eksiklerine ağlıyan kişi zaten ciddiye almasın benim söylediklerimi. Ben ona yazmıyorum bunları.

Bende oturup ağlıyayım, "paldinle prot girdim arenaya heal attırmıyorlar, atsamda çok düşük bu heal. Buff istiyoruz"
Sosyal ağlarda paylaş

@Freemoon: MM hunterin PvP ile alakasi yok demissin ya helal olsun ne kadar bilgin oldugu belli oluyo hunter ile ilgili. Burda yakinip durucagina git bi hunter kas biraz olsun anlarsin belki bizim soylediklerimizi.
Ayrica xhun anlamadigin sey su o imba gordugun beast within 2dk da bi 18sn sadece. Ayrica MM hunter kat kat daha fazla is yapar BM den. BM'in survivality disinda bi olayi yok. 2v2 de is yapar ama 3v3 ve 5v5 te kullanissiz kaliyo MM huntera gore.
Sosyal ağlarda paylaş

Xhunarion said:
MM hunter mı arenada? Bence fazla yüksekten uçuyorsunuz. Rahat bırakılmaz ki hunter,ben genelde karşıda hunter görürsem prim. target hep hunter yapıyorum. BM'le daha çok hayatta kalıyorlar, daha çok hareket edebilip nuke'tan kurtulmaya çalışıyorlar vs. Senin imba marksman'ın warrior'ın hamstring'yle sona eriyor oracıkta. &90 zayıf halka hunter'dır 5v5'te. O yüzden 5v5'te de BM olmalı hunterlar. Ve hunter'lar genelde outlast takımlarında olmaz, 3 pure dps 2 healer olur ama outlast'te olmaz. Sadece hard core bir hunterdan ve kendi tecrübelerimden söylüyorum.

Buyur EU serverlarındaki en yüksek ratingli hunterlar ilk 10 x/4x/1x MM ağırlıklı. Bu adamların hepsi aptal mı da BM yerine MM tercih ediyorlar ? Bence hunterla ilgili bütün bildikelrin dışardan izlediğinle sınırlı malesef. 5v5 Hunter

Xhunarion said:
Ayrıca 2v2 ve 3v3'te, 1v1'de hunter BM'dir. Marksman olursan yok mage'in novasından, warrior'ın hamstring'inden, rogue'un crippling poison'dan aglarsın. Fire mage'ler çıkıp aglasın mı sadece 2 seri düz dot kesiyor diye? Hayır, paşa paşa frost gidiyoruz. Pvp yapıcaksın gonlune göre talent alamazsın, ben bam güm fire olup dragon's breath gitmek istiyorum, ama olmuyor. Blizzard o şekilde dizayn etmemiş bu sistemi. Pvp gideceksin ona göre talent alıcaksın. Evet zorundasın BM olmaya %90.

Ben haftada 2 yada 3 kere talent değiştiriyorum, raidler için survival yada PvE BM, 5v5 arena için 0/41/20 MM, eskiden 2v2 de yapıyordum o zaman da 41/5/15 BM kullanıyorum. Ben hiçbir zaman tek talent ile hem pvp hem pve yapayım yan gelip yatayım havasında değilim. Ayrıca BM olmaya mecbur falan değilim.

Xhunarion said:
Plague: Eğer affli yada demo oldugun anlaşılırsa 5v5'te direk nuke yersin, çünkü outlast takımların en büyük sorunu şu an unstable affliction.

BloodBane: Evet, BM olucaksın, bak yukarıda dedim. Yoksa zerg kaçınılmaz. Her bracket'ta, sadece 2v2, 3v3 değil yani.

Affliction yada demo lock konusunda sonuna kadar haklısın. UA görüldüğü an ilk hedef warlock, survivability çok düşük çünkü. Demo da aynı şekilde.

Hunter her brackette BM olmıyacaksın, yanlış tavsiye. 2v2 için ok BM daha avantajlı ama klasik 41/20/0 değil, 41/5/15 yada 43/5/13. 3v3 için çok bi diyeceğim yok oynayış tarzına ve setup a göre değişir. Ama 5v5 te BM bariz dezavantajlı. TBW nin 5v5 nerdeyse faydası yok gibi birşey. İstediği kadar zerglesinler, ben 5v5 oynarken karşı takımın bana nukelediği çoğu maçı kazandık biz. Sebep is çok basit, eğer bana yüklenirlerse improved mana burn lü priesti, warlock u ve warrioru serbest bırakıcaklar demektir. Sonuç GG çoğu zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi pillar dolu bir alanda sen kimseye ranged dps yapamazsın ki, karşı takımlarda bir el göz kordinasyon sorunu yoksa pillar ardında geçip heal bekler yada heal atar. Ayrıca en kötü ihtimal CC manyagı olursun. Yani zaten beastwithin'le polymorph'a bile immune'sun, alan fear'ları zart zurt ilk CC wavelerinden hiç etkilenemden dps yapma şansız var, MM'da bu yok, henüz hiç kaybetmedim MM olan bir takıma, bam diye yatırıyoruz, ayrıca -1 adam demek, çünkü sanldırı anında tamamen etkisizsin. Hiçbir baba yiğit seni ayakta da tutamaz.

Edit: Tek alternatif takımda senden daha kırılgan birşey olucak, öyle yani. Bir shadow priest yada affli lock olucak, boş bırakılması kaldırılamayacak birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Valla asıl sen kusura bakmada, gerçekten çok iyi olur. Kendi fikrini savunmak için PvP ile alakası olmayan bir buildi seçip onun eksiklerine ağlıyan kişi zaten ciddiye almasın benim söylediklerimi. Ben ona yazmıyorum bunları.

Yazdığım hiçbirşeyi okumamışsın buna eminim. Tekrar anlatayım MM neden daha iyi pvp için.
Improved Concussive Shot : %20 ihtimalle 3 sn stun.
Improved Stings : Mana burn için bunu alman şart, 5v5 arena için vazgeçilmez.
Scatter Shot : En kullanışlı skillerden birisi, yazmaya bile gerek yok.
Barrage / Improved Barrage : Multi shot fazla vurması çok iyive o ekstra crit şansı ile bir yerde rakibin resilience i etkisiz hale geliyor. PvP gear ile %30 civarı bir crit şansım var, 3/3 improved barrage ile multishot %42 crit şansına sahip.
Silencing Shot : karşı healerı focusta tutup critic bir anda atacağın bir silencing shot oyunun kaderini değiştirir.
Entrapment : 5v5 frost trap kullanılır. Bütün takım oyunu trapin üzerinde tutmaya çalışır, birisi asistleniyorsa trapin üzerine doğru kitelar rakibi. Zaten yavaşlıyor rakib birde %25 ihtimalle immobilize. Daha ne olsun.

Clever Traps : Frost trap normaldde 30 saniye kalır yerde , 2/2 clever trap ile 39 saniye kalır. Trap cd si 30 saniye. Frost trapi aktif tutmak çok önemli.

Improved Wing Clip: Çok az manaya yavaşlatan bir talent baya kullanışlı, hemde spamlanabilir. hele bir de talent harcarsan %20 ihtimalle 5sn immobilize.

Survivalist : %10 ekstra HP

Detterence : Özellikle roguelara karşı çok etkili, 10 saniyeliğine %25 dodge/parry. CD çok uzun olmasına rağmen hayat kurtarıcı bence yerine göre.

Surefooted : %15 ihtimalle movement imparing effectlere resistance. ve %3 ektra hit şansı. PvP itemleriyle zaten oldukça düşük hit şansı var bu baya faydalı oluyor. Ama s3 armorlarına hit eklediler şimdi bence eskisi kadar olmazsa olmaz bir talent değil artık.

0/41/20 şu an 5v5 için kullanığım build. Eğer hala bu builde PvP ile alakası yok diyorsan, bence biz aynı oyunu oynamıyoruz.

7/41/13 buda sezon 3 itemlerini aldıktan sonra (haftaya yani) kullanmayı düşündüğüm build.
Sosyal ağlarda paylaş

MM dandik değil, sadece genelde prim. target oldugu için etkisiz. Yoksa battleground'larda uçuruyor hunterlar onunla. Ama CC ve zerg altında saydıklarını yapamaman sorun. Yani sagduyu genelde hunter'a gitmeyi gösterir, çünkü direk nuke damage inanılmaz yüksek hunter'ın. Ya CC chain, ya zerg. Ikisinden biri. Yoksa combat potency olarak tabii ki Marksman. :>
Sosyal ağlarda paylaş

Bana yüklenilen çoğu maçı kazandık şu ana kadar. Bu yeni kurduğumuz takımla daha 37 maç oynayabildim 7 sini kaybettik sadece. 1 tanesi battle grubun 4. takımına ki adamlar 2 sezondur beraber oynuyorlar, 5 tanesi 2 warrior/2paladin/1resto shaman takımına ve sonuncusuda absurd bi 4dps takımına, ki onda da ben ölmedim yine warrior öldü öyle kaybettik. Sandığın kadar kolay değil chain cc yapmak 2 dispeller varken benim takımımda. Warrior, SL/SL warlock, Hunter, Disc/Holy priest/ holy paladin setup ile oynuyoruz. Karşı takım ne kadar pillar abuse yaparsa yapsın ben de yapıyorum aynısını, ayrıca benim menzilim onlardan daha fazla. Frost trap i küçümseme bütün taktik ona ve karşı takımın manasını bitirmeye dayalı zaten. Viper sting/mana burn/mana drain karşı mana userlar için ölümcül. Hatta şöyle diyim sana karşı takım benim scorpide dps yaparsa heal bile alıyor pet. Aynı şey fel guard için de geçerli. Tamamen oynayana bakıyor bence, ortada mal gibi durursa hunter ölür tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Affliction olucaksan 5vs5'de zaten ona göre takımın olucak. Amacın survival değil burst dps olduğu için burda sl/sl olmak çok sacma. Rogue'lu 4dps takımlarında Aff lock gayet güzel gidiyor. (aff lock, shadow priest, frost mage, rogue, druid gibi)

Demon olduğun anlaşılırsa primal target olursun demissin. Sl/Sl zaten demon değilmi? 5vs5 için siphon life gereksiz bir talent 200-300 life ticki nuke target olduğunuzda sizi hiç bir zaman kurtarmıcaktir zaten. UA olmadığı için dotlarınız büyük bir ihtimalle dispellenicek. Bunun yerine felguard çok daha avantajlı. Zaten felguard seçince destruction bölümünden bane / shadowburn gibi iki çok önemli dps talentida alıyorsunuz. sl/sl gidince çok fazla dps kaybediyorsunuz zaten 5vs5de olay sabit dps tutup doru anda ani bir nuke yapmak. Bir focus proclu soulfire+shadowburn ile 4-5k hit dpsi 2snde cikartabilirsiniz.

Sl/Sl 5vs5 ve 3vs3 için gerçekten çok kotu bir spec felguard ile karşılaştırılınca.

@Xhun
Hunter outlast takımında olmaz demişsin ama asil outlast/drain setup kesinlikle huntersiz olmaz. Warrior warlock priest paladin hunter çok güzel bir örnek buna. Harmstring yiyince MM biter? Scater shot, frost aura trap ne işe yariyor. Bu hunter freedom alip frost aura trap açık pillar etrafında koşmaya başlarsa nasil onu öldürmeyi planlıyosun? Freedom = BM bir sekilde, dispellenmeden aradaki mesafe birazcik bile açılsa frost aura trap varken o hunteri warriorun yakalaması tekrar oldukca zor.
Sosyal ağlarda paylaş

Level nispeten düşük, gear da nerdeyse hiç olmadığı için BGlerde takılıyorum şu sıralar. Yalnız bi sorunum var, BM gittiğim için biri dibime girdi mi yerdeyim. 4-5 kişi üstüme abanırken arkadaki bi clothluyu indiriyorum ama o da anca bana yarar sağlıyo, takıma faydası yok pek.
49 twink roguelar aklımı alıyo zaten, o konuya girmek bile yanlış. Pet desen, domuz. E tamam canı fazla ama, onda da dps yok gibi bi şey, 46. level pet, 53 dps. Boşuna para gitmesin falan diye talentlarla oynamıyorum şu an tabii.

Demek istediğim, 40-49 level aralığı için BM gitmek BG'de instant death yemek demek. BG sonunda damage olarak en başta olabilirsiniz, ama death olarak da en baştasınızdır :P Hele twink değilse karakter, ohoo :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...