Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3 den sonra hunterlar.

Buyse

Öne çıkan mesajlar

neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuldugunu anlamadım ancak

arcane shot artık buflar dispelliyor.
aimed shot mortal strike etkisi (heal reduce) yapıyor.

peki bunların etkileri neler.

artık hunterın kolaylıkla kesemeyeceği healer classı kalmadı gibi birşey. hele shamanlar tamamen ekmek olmuş durumda. en hayati skilimiz olan earth shield üstümde durmuyor bile sayelerinde. bi yandan pet zaten sürekli heali yavaşlatıyor. üstüne silencer shot. üstüne viper strike. eh daha ne olsun.

diyeceksiniz ki sizin de purgeniz var.

1) purge dmg vurmuyor
2) purge ile arcane shotın range bir mi allah aşkına
3) healerların buffları onların belkide en önemli şeyleri. hunterda ne buf var ki neyi sileyim zaten.

en kısa zamanda ya arcane shota guzel bir cd koymaları lazım. en az 45 sn. ya da başka bir yol bulmaları lazım. bu gerçekten dengesiz birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Pvp de buff lanıp, diğer takımı zora sokmak mantıklımıydı. Her class a veriyorlar yavaş yavaş buff silmeyi.
Youtube de bi video açıyorum. Adamın üstünde 20 tane buff varmı böyle bir şey?
Artık abartıp pot basanlar bile var.

aimed in ms etkisi vermesinin nedenide "Artık hunterlar.. Biraz olsun heal sınıflara vursun" diye yapılmış bir şey.

Hunter oynadım bir süre. zorluklarını bilemessiniz.
Hiç bir dungeona alınmıyorlar. Random girmek imkansız
Arena takımlarınada grip rating düşürmenin anlamı yok
Pvp dede her sınıfın dalga geçebildiği bi class haline gelmiş.

Neredeyse hunter kalmamıştı oyunda. Bg warlock ve rogue etrafından dönüyor.

Hunterları bu kadar dert edene kadar gidip ilk onu kesebilirsiniz.
O kadarda abartı görmüyorum açıkcası.
Sosyal ağlarda paylaş

Arenaları bilemem ama diğer bütün BGlerde hunterlar gayet sayıcı da cok ve listede (önemli olmasa bile liste) genelde en yukarda 2-3 hunter oluyor. Hele AVde zaten hep ilk 3te bi hunter oluyor.
PvE açısından hunterı gene teame katacak herhangi bir buff gelmedi sadece PvP için bufflandılar ki şahsi fikrim bi ayar gelicek hunterlara yani bi anda o kadar buffı warlock bile kaldıramaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:
Pvp de buff lanıp, diğer takımı zora sokmak mantıklımıydı. Her class a veriyorlar yavaş yavaş buff silmeyi.
Youtube de bi video açıyorum. Adamın üstünde 20 tane buff varmı böyle bir şey?
Artık abartıp pot basanlar bile var.

aimed in ms etkisi vermesinin nedenide "Artık hunterlar.. Biraz olsun heal sınıflara vursun" diye yapılmış bir şey.

Hunter oynadım bir süre. zorluklarını bilemessiniz.
Hiç bir dungeona alınmıyorlar. Random girmek imkansız
Arena takımlarınada grip rating düşürmenin anlamı yok
Pvp dede her sınıfın dalga geçebildiği bi class haline gelmiş.

Neredeyse hunter kalmamıştı oyunda. Bg warlock ve rogue etrafından dönüyor.

Hunterları bu kadar dert edene kadar gidip ilk onu kesebilirsiniz.
O kadarda abartı görmüyorum açıkcası.

dungeonlara giremiyorsan sorunun kendinde ara bence. hem cc islevini hem de dpsi gayet guzel yapan hunterlarla bir cok kez instance yaptım sorun da cıkmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz'e katılıyorum. Bir tane 70 karakterim var, yaklaşık 1 senedir de hunter oynuyorum. Arenalarda tartışmasız en çok ezilen sınıf hunterlar. Ayrıca karşıdaki takım işini bilirse gayette korunabilir hunterın arcane shot'ından. Nagrand arena'da çoğum maçta dalga geçilen class siz olsanız bu kadar ağlamazsınız. En azından bir priesti bile öldürmek içkence oluyor eğer arenanın hunterlara karşı olan dezavantajlarını kullanırsa.

Hepsini geçtim, arenada aimed shot yapmak mantıksız. 3 sn cast süresi var (ki o sıra kimse size saldırmıyorsa), yaptığı healing reduce 10 sn sürüyor. Çok da uzun bir süre değil, ortalama bir süresi var.

AV'de hunterların genelde damage listesinin en üstte olmasının sebebi de belli. Arkadan arkadan geçiriyolar işte, daha ne olsun. Karşı taraf her zaman en önde olan meleelara sataşıyor, hunterla uğraşan adam az oluyor. Ben kaç defa ölmeden damage listesinde 1. olduğumu hatırlarım. Ama bir rogue ya da warrior için aynı şey geçerli değil.

PVE'den zaten bahsetmiyorum. MD olayımız olmasa raidlere giremeyeceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:
Sorunu kendimde aramıyorum.
O kadar çok adı çıkmışki hunterların. İnsanlar salak bir sınıf olarak görüyor. Bu yüzden hunter tercih etmiyorlar.
"Sorunu kendinde aramalısın" asdf "ahauh" gibi mesajları üst üste yazasım geliyor ama.. neyse....

instance yapan hunterların hepsi aşırı yetenekli o zaman. asdf ahauh hangi dilden ben anlamadım.

instant olan spelli arenada atamıyorsanız ben ne yapayım. isterseniz duvarı falan delip atsın arcane shot?
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

instance yapan hunterların hepsi aşırı yetenekli o zaman. asdf ahauh hangi dilden ben anlamadım.

instant olan spelli arenada atamıyorsanız ben ne yapayım. isterseniz duvarı falan delip atsın arcane shot?

Bu kadar basit kesilmemeyi umuyordum derken arenadan bahsetmiyorsun umarım.Sen ölüyorsan arenada huntera resto shaman olarak, sorun sende bence. 2.3 ten önce resto shamanı kesmek imkansıza yakındı eğer shaman işini biliyorsa. Yine zor ama earth shield olmayacağı için ve 5 yardtan atış yapılabileceği için daha kolay nispeten.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
Buyse said:

Bu kadar basit kesilmemeyi umuyordum derken arenadan bahsetmiyorsun umarım.Sen ölüyorsan arenada huntera resto shaman olarak, sorun sende bence. 2.3 ten önce resto shamanı kesmek imkansıza yakındı eğer shaman işini biliyorsa. Yine zor ama earth shield olmayacağı için ve 5 yardtan atış yapılabileceği için daha kolay nispeten.

hayır arenadan bahsetmiyorum. bg lerden bahsediyorum. ayrıca arkadaşlar resto shamanı ne kadar iyi biliyorsunuz bilmem ama earth shield olmadan bir resto shamanı kesmek inanılmaz kolaydır.

ilk olarak healini "vurarak" yavaslatabilirsiniz. earth shield oldugunda vuruslar herhangi bir cast time kaybı yasatmıyor. ikinci olarak earth shield her tickte yaklasık 1k ya yakın healler shamanı. bu da yanındaki arkadaşını heallerken kendisine zaman kazandırır. malum balonumuz yok. sen resto shamandan bunu alırsan (ki atıyorum tekrar alıyor hemen) o adamı ekmek edersin yanındakine yörendekine kendine. resto shaman böyle holy priest da böyledir druid de böyledir abi. sen druidin hotunu sil kes. allah askına silencer shot viper strike + sürekli dps yapan bir pet + seri sekilde oklama özellikleri olan bir hunter healer nasıl kesemez.

bu arada hele wound poison stackladıysa bi rogue tarafından, mortal strike falan yediyseniz zaten yapacak bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Nerf yakındır. CD falan lazım arcane shot'a. Öyle absürd şey mi olur yahu. Deadzone, aimedshot, arcaneshot hedesi. Imba oldunuz işte. Bir patch'te bu kadar buff verilmez ki. Ezik oldukları tek nokta arenaydı, oda insnalar pillar abuse yaptıgı için, ki bundan muzdarip olan sınıf sadece hunter değil. Gidip bu kadar abanılmaki zaten ayarında bir class'a. Salak saçma işler diyorum başka birşey demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 6 saniyede bit attığım dispel yüzünden bu kadar ağlanıyorsa hiç birşey söylemiyorum. 5v5 arenada zaten bütün ofansif dispel işini hunter a bıraktıysanız zaten yanlış bişeyler var demektir. Ha 1v1 açısından konuşuyorsan o zaman iş başka ama bende şöyle söyleyim bu oyun 1v1 etrafında dönmüyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Video temsili sadece. Düzgün bufflanmış video aramakla kasamadm.
Ama arkasına 2 paladin 1 (shadow) priest almış 2 warriorun estirmesinden sıkıntı gelmişti BG lerde..
Kesmenin imkanı yok. O kadar beni bufflasalar healleseler. Solo gezerim. Hangi warrior bunlara charge atıpda MS vurabilirki?
Uzaktan heal efekleri düşüren bir şey lazımdı.
Aynı zamanda buff silecek ....
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yine hunterda büyültülecek bir şey göremiyorum.
Eskiden neredeyse hunterlara pek dalan olmazdı. Vurduklarını bile umursamazlardı o derece. Onlar arkada ayrı takılırlardı :P
Zaten 40 yarddan vuruyor. Çok uzak bi mesafe değil. Gider kesersin.

Bu durumdan rahatsız olan kişiler, hunterları umursamayanlar. Zaten hareket halinde iken AUTO SHOT atamıyor hunter. Atabileceği 1 tane skill var. O da ARCANE SHOT. Bi şekilde gider kesersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Abartmayın. 1 sene ezildik yeteri kadar, şimdi biraz iş yapalım

Hele ki bir Shamanın ağladığını görmek inanılmaz saçma; BG yapmak istiyorsan kıy paraya talentini ayarla arkadaş. Git elemental ol.

Ama yok o gelmiş 3 talent ağacından ikisi PvP de harikalar yaratırken doyumsuzca 3 talent ağacıda über olsun istesin!

Komik. Über olmaya fazla alışmış, bunun sonucundada şımarmışsınız derim sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...