Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3 den sonra hunterlar.

Buyse

Öne çıkan mesajlar

Aluriel said:
Bende onu anlamıyorum ki ? 5 savaştan 4 üne 41 yardtan başlanmıyor zaten. Ayrıca tekrar söylüyorum bgler umurumda değil, kimsenin de umurunda değil. PvP deyince akla arena geliyor artık.

O zaman neyi tartışıyoruki ben arenada hunterları mevcut halde bile zayıf, bufflanması gereken sınıflar olarak görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Popeye said:
hunterlara yapilan en buyuk kiyaklardan biri budur bence

Kıyak ?

Olaya biraz gerçekçi bakmaya ne dersin Popeye ?

Mage 2h Staff 3750 Arena Points
Wand 1000 Arena Points

-> Toplam 4750

Hunter Ranged Silah 3750 Arena Points
2H Axe 1000 Arena Points

-> Toplam 4750

Ben bir haksızlık göremiyorum, gören var mı (:D

Asıl haksızlık silahlar için diğer classlar 4750 harcarken bizim 7500 puan harcamamızdı..
Sosyal ağlarda paylaş

1k arena puani ve ratingsiz alinan okuz gibi guclu bir 2h silah
daha gercekci nasil bakayim?

agir bir kiyak iste daha ne
agladigim falan yok pek umrumda da degil hunterlarin guclenmesi ama bariz kiyak gecmisler heriflere bu silahi ekleyerek

sonucta bu class yeri gelince melee olarak saglam koyabiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bi sorun var ki, çoğu hunterın melee AP, melee dps classlardan yüksek. açın bakın armory'i inanmıyorsanız. eski guildimdeki hunterda 2350 unbuffed melee AP var. hal böyle olunca çok sağlam vurabiliyorlar melee ile. ratingsiz nerdeyse bedava bi silah olunca böyle tepki çekmesi de gayet normal
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:
ben de 62 sta/15 hit/46 crit/33 res/92 ap/98 armor ignorelu throwing weapon istiyorum... bir zahmet el ativersin blizz

sen main hand + off handten yada 2 hand silahtan alıyorsun o statları. senin throwing weapon dna aldığın statları hunter crossbow dan alıyordu.

merciless 2 hand mace : 42 str 55sta 18hit 42 crit 33 resilience
merciless crossbow : 21 sta 15 crit 26 ap 13 resilience

aynı puana alınıyor ikiside. üzerine 2 hand silah için 3750 daha harcaması gerekiyordu hunterın. ama sen throwingi 1000 puana alıyordun. şimdi eşitlik sağlandı.

crossbow + yeni hunter axe verdiği statlarla, 2 hand silahlar + throwing weapon verdiği statları karşılaştırırsan neredeyse aynı olduğunu görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya okudukça farkına varıyorum gerçekten kavramada zorluk yaşayan, neden bahsettigi hakkında hiçbir fikri olmayan arkadaşlar var.

Buyrun başlıyorum:

Resto shaman senin yüzünden 6 sn'de bir earth shield mı yenilemek zorunda, tier talent'ını kullanmak için? Saçmalama arkadaşım. Arena outlast demektir, hiçbir shamanın manası earth shield gibi bol mana isteyen bir spell'i renewlmeye yetmez. ''Bir daha atsın.'' mantıgı son derece cocukca. Sen nukelerken o can mucadelesi verecek, oldu.

Warrior hunter'a charge atıyorsa hunter oynamayı ögrensin. Charge'ın range'i kaç, hunter'ın ranged attack range'i kaç? Matematik yahu. Sanki pvp yapan hunter'ların hepsi marksman, hamstring'ten kurtulamıyorlar. Herkes bam diye açıyor beastwithin'i, her boka immune.

Mage. Köpeği olduk işte hunter'ın. Instant damage verip, dispel atan tek sınıf şu an hunter. Priest vardı, shaman vardı, nuke yapacak damage yoktu. Artık ne deadzone var ne buff'ı var mage'in, gözü kapalı nuke'luyor. Nova + deadzone abuse diyorsun ama beastwithin'den bahsetmiyorsun. Immune'sun arkadaşım her türlü combat'ta. Artık deadzone'da yok, mage olarak novasız damage vermek imkansız, easy mode işte. Pet + topuk = GG oluyordı, şimdi beastwithin açıp oldukları yerden autoshot çakıyorlar. Varmı böyle gerizekalı bir olay?

Shaman kesemiyormuşsunuz. Mage'ler, rogue'lar kesemiyor resto shaman'ı kolay kolay, hunter niye kessin? Arena diyorsun, arenaya etkisi olan birşey değil ki deadzone. Dispel değildi ki hunter'ın sorunu. Aimed shot'a MS effect'i iyi bir karar, tamam. Ama deadzone ve dispel gerçekten engelli ya haha. Hayır beastwithin açınca koşmak mı zor geldi anlamadım ki. Sırada ne var? Auto rotate? Yani adama donmek için de tuşa basmayın abi. Direk afk olun. Bütün sınıflar maymun olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Mageler ağlıyor çünkü artık beleş frag değil hunterlar.
Deadzone nasıl yok hala ? gel 4 yarda ordan yap dps. Bırak en azından melee dmg verebilelim, 6 saniyede 1 raptor strike ile. O da instant değil zaten. BM hunter patchten önce de avantajlıydı bi değişiklik yok ki. Ayrıca 5v5 için hiçte kullanışlı değil BM, MM e kyasla. Çok fazla özellik kaybediyorsun sırf 18 sn ez mode için, bence değmez. Shaman ın earthshieldine gelince, seçemiyoruz hangi buff ı dispel edemiyeceğimizi, random bir olay. Zaten karşı takımda priest yada shaman varsa earth shielde harcamaya gerek bile yok arcane shotın dispelini.
Sosyal ağlarda paylaş

Birden bütün olay 5v5 oldu. 5v5'te kötü değildi ki hunter. Diğer bracketlarda kötüydüler. Ayrıca novaya immune'ken nasıl dps yapıcaksın afedersin? Fire blast, cone of cold, arcane exp spam? 4 yard falan ne ki bu arada iki adım bile değil. Ayrıca pvp yapıcaksan, 1v1'de etkili olacaksan tabii ki BM olucaksın. Hunter'lar ne zaman mage'lere free kill'dı onu anlayamadım ben. Ben hiç kolay bir şekilde mage tarafından kesilen hunter görmedim. Sadece iki instant spell, ve nova+icelance şansı var(ki bu beastwithin'le yalan olur). Artık deadzone da 1 adım, dispel'le buff kalmaz, ice barrier yalan olur, süper valla. block atınca pet iniverir, hunter 40 yard uzaga gidip bekler. Güzel şeyler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
Mageler ağlıyor çünkü artık beleş frag değil hunterlar.
Deadzone nasıl yok hala ? gel 4 yarda ordan yap dps. Bırak en azından melee dmg verebilelim, 6 saniyede 1 raptor strike ile. O da instant değil zaten.

Hunter ın vuramayacagı bi alan kalktıgı için senın dediğin 6 sn ye de 1 raptor cloth user için cekilmez çiledir. petin her vurusu zaten cast i mahvediyo. bide sen gelıp vurcaksın. mage sana vurunca senın attack time ın uzuyomu ? hayır..deadzone işte bu işe yarıyodu. düzügn oynayan bi hunter tbc oncesi bile mage i deadzone a sokmamak için cidden kastırırdı.. o zamanlar frost la bu i kolaydı ama tbc sonrası bw ile zaten bu işte yalan oldu.. bunun ustune nie bide 5 yard ??? hiç bi mantıgı yok.. adamların tek dediği hunter larda 2v2 yapsın.. imba olsun aglamasınlar vs vs... 3 man ve 5 man için konusmuyorum bile cunku zaten düzgün oynayan hunter dogru pet tercihi ile karsı tarafta mana filan bırakmıyo.. özellikle su yenı aim spec leriyle cidden cılkını cıkarıyolar...
Sosyal ağlarda paylaş

Önce hunterlara classlarını tam manasıyla kullanmayı öğretmek sonra da yarı yarıya nerflemek lazım. O zaman eşit şartlarda olacaklar diğer classlarla ve küfür yemeyecekler. İşini bilen hiç bir hunter ağlamıyor, çatır çatır adam kesiyor, pvede top dmg'e oynuyor. Ama pvpyi trape alıp geri kaçmak, pet salıp kite yapmak sanan, pve'yi ise auto shot'ın arasına arcane vs. sokmak sana insan güruhları (ki hunterların %80'i bu gruba giriyor) ne kadar bufflasanız da hunterın ezik olduğunu idda edecektir. Çünkü hunter oynamayı bilenin ellerinde imba olurken, beceriksiz insanların ellerinde critterdan farkı olmayan bir class.

Ha bir de herkes kendi class'ını ezik görür daha çok bufflansın ister, bu da acı bir gerçektir. Ben de mesela warriorların rogueları çatır çatır kesmelerini sindiremiyorum nerf warrior diyesim geliyor. Ama warriorların zayıflıkları da aşikar diyemiyorum dilim varmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

chuq, sen kesmezsen scorpid peti mana da bırakmaz combattan da cıkartmaz, 2 kişi assistleyin bakalım ne oluyor pet. ha karşı takımın haeleri işini biliyordur healler orası ayrı ona lafım yok ama pet ler 5v5 te sandığınız kadar çok etkili değil karşı takım işini biliyorsa. önceden de söyledim defalarca pvp dediğimde kastım arena ve özellikle 3v3 ve 5v5. 2v2 oynamıyorum bile, bg ler ise zerre umurumdadeğil. ayrıca bana hunter için pve yi öğretmeye kalkmayın lütfen. ne süredir oynadığım ve durumum belli.

xhun, frost mage hunter karşısında op değildi diye iddia ediyorsun hala daha konuşmuyorum ben bu konuda, tamam haklısın sen. BM sandığın gibi en iyi pvp talent ı değil hunter için, emin ol buna. 1v1 ve duellerin kralı olabilirsin o spec ile ama bu hiçbir şeyi ifade etmiyor bana. çünkü MM x/41/1x spec çok daha kullanışlı pvp açısından bence.

bu konuya başka yazı yazmamayı düşünüyorum laf atılmadıkça. çünkü gidişat kötü görünüyor. tartışmanın yönü değişiyor ve sataşmalar başlıyacak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...