Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3 den sonra hunterlar.

Buyse

Öne çıkan mesajlar

@FreEmoon

Hala 1v1 düşünüyorsun. O durumda bile ben magein hunterı alamamasını nomal olarak görüyorum. Her classın zayıf olduğu bir class muhakkak vardır. Rogue warriorda zorlanır, warrior(gerçi tüm casterlarda zorlanıyor sanırım) magede, mage de hunterda. Doğanın, pardon blizzartın kanunu bu. İstisna olan tek karakter warlock.

Ek olarak spoilerı okudun mu bilmiyorum. Okumadıysan bir bak sence orda yazanlar death zoneun gelmesine değer mi değmez mi? Ben şuan için değmez diye düşünüyorum. DZ'yi geri alabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Lindoras said:

Resto spec ile pvp yapmaya çalışan ve hunterı kesemediği ya da çok fazla direnemeden öldüğü için olayı inanılmaz bir gelişme gibi karşılayan arkadaşa yorum yapamıyorum. Bizim buralarda genelde heal amaçlı kullanırlar o talent düzenini neyse ilkokula giden kardeşim var gelsin bizzat ilgilenecek kendisiyle bakış açıları birbirine denk nasılsa.

hayatın boyunca heal yapmamıs bi classla oynadıgın o kadar belli ki.. pvp de healerların hiç rolu yok di mi? healerlar sadece raidlerde heal atarlar. yoksa pvp ye restoyla mı girilir canım. o kadar saçma ki cevap vermeye bile luzum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Xhunarion said:
Mage olarak konusursam bana ençok deadzone koyuyor, ama genelden bakınca dispel birçok class'ın kabusu olacak bence, sadece shaman değil yani. sanırım ice block trainable olunca dispel sıkıntısı yüzünden fire go go olucaz.

Gel bana ben sana fire la pvp yapmayı öğretirim :P

Her class'ın bir başkasına dezavantajı vardır evet ama patchten sonra hunter ile fire-mage arasında uçurum oldu. Bence hunterların petlerini almak lazım. Fazlalık yani.
Mümkünse pet olarak ''Living Pyroblast'' istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Ve eskiden özellikle magelerin hunterı kesmesinin tek yolu 41 yarddan başlıyan savaşta olabilecek en kısa zamanda 5-8 yarda girip (ki bu sürede en iyi ihtimalle canı yarılanıyordu, eskeza hunter marksman yada survival ise zaten 41 yarddan başlıyan savaş 20 yardda bitiyordu) sonra orda kalmaya çalışmak, bu arada da hunterın peti sizi kesmeden hunterı yaklaştırmadan, çok uzaklamdan, traba yakalanmadan kesmekti. Yani öyle birilerinin dediği gibi mage kesmek imkansız olayı gerçekten komik çünkü hunter bu oyunda mage'in anti classı resmen.

Adam gibi arena yapan bir mage in 10-11k canı 350+ resilience i vardır. Sen bu adamı 5-8 yarda girene kadar %50 hp ye indiremezsin hunterla hiçbir arena da. Boş şeyler anlatma o dediklerin level 60 ta kaldı. Frost mage ile 2.3 öncesinde BM olmayan hunterları kesemeyen adam bıraksın pvp yi (eşit gear ile). Ha frost nova resistler vs o durumları saymıyorum zira çok nadir olan bir durum. Hunter mage in anti class ıymış. Buna şöyle derler bizim orda "LMAO". Aynı oyunu oynadığımızdan eminmisin sen pardon ?

FreEmoon said:
Ama bu oyunda deadzone eski halindeyken bile her class talentlerle PvP eldiven buffları ile falan en iyi ihtimalle 5 yard deadzone'a sahipken hunterda bu rakamın 3 yard (5-8) olması yeni halde ise 0 olması ama genede "sadece hunterda deadzone var" diye ağlaması gerçekten ayıp oluyor.

Seninle deadzone kavramlarımız farklı sanırım. 2.3 öncesinde 5-8 yard arasında duran herhangi bir rakibe HİÇBİR ŞEKİLDE dokunma şansım yoktu. Başka hangi class ta var bu ? Mage karşısında frost novadan kurtulma şansım yoktu. Diğer bütün classların birşekilde ya novadan kurtulma şansı var yada karşılık verme şansı var. Bunu hangi kısmını anlamakta zorluk çekiyorsun ?

FreEmoon said:
Hunterla savaşa 41 yarddan başlıyan warlock ölü warlocktur, O warlockun deadcoil bile atması hayal olabilirki nerde 20 yarda girip fear atacak. Heleki artık hunterın aim gömeceğinide düşünürsek artık bu durumdaki warlockun kurtulması hayal bile demek iyimser yaklaşımdır.

Yine hunter oynamadığın belli oluyor. İyi gearlı bir SL/SL (siphon life / soul link ) warlock u hunter ile kesmenin imkanı yoktu, bu kadar basit. Fear atmasına bile gerek yok, dotlayıp life drain spam, çok zorda kalırsa dc. Şimdi yine aimed shot atabilirse hunter outheal edemiyecek warlock, ayrıca deadzone abuse de yapamıyacak eskisi kadar. 2.3 öncesine kıyasla daha dengeli durum ama yine zor.Fel guard olanlar yine biraz daha kolay üsttekine göre. Full afflictionlar en kolayı aralarında bence, çünkü diğerleri kadar ayakta duramıyorlar. Destruction hakkında pek bir fikrim yok malesef tbc sonrası pek karşılaşmadım bu talent kullanan warlock ile arenada.

FreEmoon said:
bırakında gibine girdiğindede hunterın şansı olmasın. Ama bu deadzoe sistemi ile artık hunterın dibine girmeniz bile sizi kurtaramaya bilir. Allah BG yapan herkeze sabır versin.

Rogueları warriorları melee kesicek hunterlar sanki öyle bi anlatmışsınki. Ha bg konusunda haklısın,girdiğim neredeyse her AV de en çok damage ve kill yapıyorum neredeyse ama bu hiçbişeyi kanıtlamaz. Bg ler kimin umurunda, arenada işler çok değişik.
Sosyal ağlarda paylaş

Hunterın melee yeteneği über bir şeymiş gibi bahseden arkadaşlara tavsiyem olacak. WoW'un sitesinde karakterlerin özelliklerini açıklayan bölümler var, orayı okumanızı tavsiye ediyorum. Her classın artısı eksisi ne yazıyor orada. Süper rehber karakterleri yeni tanımaya başlayanlar için.

Edit: Hatta yormayayım sizi, alın bakın (Weakness bölümünde ilk kısımda):

http://www.wow-europe.com/en/info/classes/hunter/index.html
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:
Lindoras said:

Resto spec ile pvp yapmaya çalışan ve hunterı kesemediği ya da çok fazla direnemeden öldüğü için olayı inanılmaz bir gelişme gibi karşılayan arkadaşa yorum yapamıyorum. Bizim buralarda genelde heal amaçlı kullanırlar o talent düzenini neyse ilkokula giden kardeşim var gelsin bizzat ilgilenecek kendisiyle bakış açıları birbirine denk nasılsa.

hayatın boyunca heal yapmamıs bi classla oynadıgın o kadar belli ki.. pvp de healerların hiç rolu yok di mi? healerlar sadece raidlerde heal atarlar. yoksa pvp ye restoyla mı girilir canım. o kadar saçma ki cevap vermeye bile luzum yok.

Benim yorumlarım gayet mantıklıydı ben bir saçmalık göremiyorum. Genelde insanlar köşeye sıkışınca içine düştükleri durumu karşı tarafın üzerine yıkmaya çalışırlar; kuyruğu sıkışmış kedi misali sesleride çok tiz gelir. Neyse sen boşa uğraşma patladın bir kere.

Aç bak bakayım sen ne demişsin ben sana nasıl cevap vermişim. Şoktan olsa gerek asıl sen saçmalamışsın. Ben healer karakterler ile pvp yapılamaz kesinlikle uzak durulması gerek gibi birşey mi dedim ? Elbetteki rolü var healer olmadan bgde başarı sağlanabileceğini kim savunabilir ? Bu arada priest karakterim mevcut genelde pve amaçlı kullansamda gerek arena gerek battlegroundlarda da vakit buldukça yer alıyorum. O yüzden kahinlik yapmaya kalkma elinde patlamasın.

Oynuyorum oynamasına ama ben holy priest ile kalkıpta dur şurda bir hunter var alayım şunun aklını haddini bilsin demiyorum. Kimseninde böyle şeyler dediğini sanmıyorum. Adı üzerinde healer. Öncelikli görevimi yerine getiriyorum eh şartlara görede saldıran birine aval aval bakmıyorum elbette ancak netice ne olursa olsun duruma isyanda etmiyorum. Senin sorunun işte burada..

Uzun süre ayakta kalacak dayanıklı olacak diyorsan sana daha sağlam bir class bulmamız lazım. Hmmm bak bir fikrim var sen burada saçmalamayı bırak gel bir paladin aç gözyaşlarına engel olacak şeyler yapalım. Aç paladini kas bir güzel sonra gir battlegroundlara holy spec ile geç bir hunterın önüne seni keserken bubble açar hs falan kullanırsın /dance /kiss /wave falan yakışır üstelik. Böylece bu derdinide çözmüş oluruz. Nasıl beğendin mi ? Dahiyane yorumların karşısında iyi bir çözüm gibi görünmesede iyi taktiğe benziyor.. Aksi takdirde bu halinle hunterlar seni daha çok üzecek yahu :)

Neyse sana verdiğim, verip vereceğim son yanıttı kuyruklu karakterinle başarılar.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aluriel
Bir kere kafadan yanlış algılamışsın yazdıklarımı. Hunter zaten arenanın en ezik adamı ve kimsede çıkıp arenadaki hunterlardan bahsetmiyor burda. Zaten bunu anlamak için "41 yarddan başlıyan savaşta olabilecek en kısa zamanda 5-8 yarda girip" diye başlayan bir cümleye bakman yeterli, arenada 41 yardmı var ki sen buna cavap olarak arenadan bahsediyorsun.

Dahası deadzone deadzonedur, Hunter 5-8 yardda hiç bişey yapamaz (Ki hala yazımı okumadan inatla başka class varmı diye soruyorsun, warrior var 5-8 yarda HİÇBİŞEY YAPAMAZ.) Ama olay hiçbişey yapamama konusu ise 41 yarddada bir çok class hiçbişey yapamıyor üstlerine concussive shot'ı gömdüğün sonra cheetahla yanına yaklaştırmadığın her class 35-41 yardan bişey yapamaz. Ölü bölge ölü bölgedir yakını uzağı yoktur.

Tüm yazına baştan sona cavap vere vere gidiyordum ki sondaki mesajı gördüm olay bitti. Boş yere o kadar yazı yazmışsın senin benim yazıma cavabın şu gerisi laf
Aluriel said:
Bg ler kimin umurunda, arenada işler çok değişik.

Ben diyorumki hunter zaten arenada güçlendirilmeliydi. Ancak arenada hunterı güçlendirecez diye tüm diğer PvP alanlarının ırzına geçmeyede gerek yoktu. Daha arena spesifik değişiklerle hunterlar arenada bufflanırdı ama bu dışarıyı o kadar etkilemezdi. Deadzone olayı BG leri katlediyor şuan hunterın 41 yarddan yakaladığı hiçbir class kurtulamıyor. Eskiden yeterince hızlı hunterın yanına girdiğinizde en kötü arkadaşlarınız gelene kadar dayanıyordunuz. Şimdi olay bitti hunter önce sizi kesiyor, sonra yardıma anca gelebilen arkadaşınızı kesiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@lindoras

"Resto spec ile pvp yapmaya çalışan ve hunterı kesemediği ya da çok fazla direnemeden öldüğü için olayı inanılmaz bir gelişme gibi karşılayan arkadaş"

bunu ben demedim. senin cümlen o. şu cümledeki mantıgı göster bana helal olsun diyecem sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Earth shield dispellenmesi niye sorun oluyo anlamadim. O zaman water shield kullan artik mana costuda yok bence büyük bir mana problemi olan shaman için çok daha faydali earth shielddan. Dispell edildikçe yeniden açarsin hemen cooldownda yok. Zaten pet ve hunter vurucağı için çok fazla mana gelir bu sayede. Poison totem+cure poison atarsan viper strindende sorun gelmez. 1v1 de resto shaman oldukca güçlü bir karakterdir. Büyük bir ihtimallede hunteri alabilirsin, sanmiyorum seni oldürebiliceğini manan bitmediği sürece buda artik oldukca zor mana costu olmiyan water shield sayesinde. Healing 1/3 damage olduğu için shocklarinda artik hatiri sayilir bir damage yapiyor.
Hunterlarin birçok sorununa bu patch ile çözüm getirilmis hatta pillarlar bile daha koşeli artik eskisi gibi LoS yapilamiyo, yandan bi yerden geliyo yinede oklar. Dun yaklaşık 3saat arena yaptik yeni takım ile karşımıza gelen takimlarin neredeyse hepsinde hunter vardi :)
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Ancak arenada hunterı güçlendirecez diye tüm diğer PvP alanlarının ırzına geçmeyede gerek yoktu.

Tüm diğer pvp alanlarından kastettiğin sanırım mage, priest(bundan da okadar emin değilim) ve resto shamanlar. Şuana kadar gördüğüm kadarıyla sadece onlar mızmızlanıyor. Geriye kalan 7-9 classın pek bir şikayet ettiğini görmedim. Mageler artık hunterları rahat rahat kesemeyeceğiz, resto shamanlar da ölümsüzlüğümüz elimizden gitti diye ağlıyor. Söylediklerim yalansa yalan diyin ama hepinizin esas derdi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Mageimle hayatımda hiç PvP yapmadım gibi bişey. Ben BG lerde healar olarak oynuyorum. Ve karşımıza çıkan gruplardaki hunterlar benim arkadışımı heallamama bile fırsat bırakmıyor. Eskiden gibine kadar girdilermi aldıkları hasarda büyük bir düşüş olurdu bende yetişirdim onlara. Artık uzaktan gelen grupta bir hunter gördükmü hele tutmaya çalıştığım magese direk yalan oluyor o mage. Asla kapayamıyorum aldığı hasarı.(hayır eskiden hiç olmassa blessing of protection kurtarıyordu adamları, şimdi atmamla kalkması bir oluyor.)

Yani kafanızdan mageler,shamanlar diye ayrım yapmayın. Benden 70-80 yard uzakta giden warriora dalan hunter ben 40 yarda girip heal atana kadar indriyor o warrioru bile. Eskiden hunterla diğer classların savaşı o classlar hunterın dibine girince, yok scaterdır, yok tarpdır derken 20-30 saniye sürüyordu artık hunter önce range ne varsa gömüp sonra gibine girdimi full melle dalıp (zaten hp falan kalmamış oluyor karşıdakkinde) kaçmak için 1 saniye bile harcamadan her rangeden çatır çatır doğruyor adamları.
Sosyal ağlarda paylaş

@Overlord

Orası öylede, ben bu tartışmayı offical forumlardada fırsat yakaladıkça sürdürüyorum. Burdan güzel fikirler çıkıyor, bazen kullandığım bir cümleye bana göre öyle bir saçma bir cevap geliyorki "Bu cümleden bu anlam mı çıkıyormuş? iyiki offical forumda yazmamışım birde yanlış anlaşılacaktım" diyorum kendime, iyi oluyor.

Huntera yapılan bu buffın belli kriterlerle geri alınacağına inanıyorum, officalda geçen ve en çok destek alan çözüm. Huntera 3 dakika CD li, 30 saniye boyunca deadzonu kaldıran bir yetenek eklenmesi yönünde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...