Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3 PTR patch notes

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

nerflenmiş warrior,

ama

Whirlwind: This ability now strikes with both weapons when a Warrior is dual-wielding.

ve

Improved Berserker Stance (Fury) now also reduces all threat caused while in Berserker Stance by 2/4/6/8/10%

Sweeping Strikes (Fury) now lasts 10 seconds and affects your next 10 swings.

guzel şeyler
Sosyal ağlarda paylaş

Druidlerinki nerf değil, hatta buff bile sayılabilir ama artık roguelarla çok feci kapışıcaz item için. Bide feral apler artıcakmış silahlarda ama end game kitty dps sorunlarına çözüm olmaz o :/ Yalnız herkes en önemli değişikliği atlıyor:
said:
A new flight path has been added to the Rebel Camp in northern Stranglethorn Vale
Ahahah tebrik ediyorum allyları hayırlı uğurlu olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Nerf

# Rogue's Deadly Throw missile speed increased significantly and snare duration increased slightly.
# Ruthlessness now only affects melee finishing moves. It no longer works with Deadly Throw.
# Shadowstep (Subtlety) can now be used at any time, not only while stealthed. Threat caused by next Ambush, Garrote or Backstab is reduced by 50%. Cooldown increased to 40 seconds.
Shadowstep de nerf cünkü hiç bir arenada 40sn bekleyip de ss atmaz kimse tahminimce, şu anki hali daha iyidir. Ayrıca stun effect vs. koymadıkları sürece shadowstepe bir halta da yarayacağını sanmıyorum 41 puanlık bu talentin.

Buff

All poisons will now enchant the weapon for 1 hour, increased from 30 minutes
Fleet Footed (Assassination) now increases movement speed by 8/15%.
Kick: Interrupting a channeled spell with this ability will now always properly prevent casting spells from the same spell school for 5 sec.
Aslında benzer bir özelliği şu an da mevcut heralde channellingler için eklenmiş, hiç dikkat etmedim shadow priler sürekli mf açabiliyor mu kicke rağmen diye.

En baştan olmalı dediklerimiz

Blind is now a physical (no longer a poison) attack. Reagent requirement removed. Now shares the same diminish category as Cyclone and is now diminished in PvE as well as PvP.
# Remorseless Attacks: This talent can no longer be triggered by the death of a rogue's target dummy or other pet.
# Riposte is now subject to diminishing returns in PvP.

Komiğime giden;

Precision: This talent now also applies to ranged weapons.

Herhalde daha fazla anti-rogue boss koyacaklar ve biz de throwingle dps yapmaya devam edeceğiz xD . Şaka bir yana deadly throw sayesinde pvpde işlevi olabilir. Tabii adamlar subtetly ya da assas.ı bufflayıp roguelarda çeşitliliğe gideceklerine inatla pvp için bize combat kullandırtmaya çalışıyorlar o da bambaşka bir konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Cat druid item mantığı değişicek tamamen, str yüklenmiştim ben 4.2k falan görüyordum raidlerde. Şimdi heralde bi 4e falan düşer çünkü bok, motw, flasklar falan hep str üzerinden çalışıyordu. Çoğu str gemi agiye çevirip chestguard of the talonu değiştirmek gerekicek. Ama şöyle düşün, 2 ap = 1 str item level point bakımından ve fap artıyor silahlarda.

Bu arada paladinler niye isyan etti belli oluyor, shamanlarda threat reduction arttırılmış lol. Sorun yaşayan shaman var mıydı yav ben bırakırken rahattı onlar.
said:
# Inspect distance has been increased to 30 yards.
# When you inspect another player, you can now see their talent choices as well as their equipment.
Bunlar da iyi olmuş, inspect olayı değişikliği saçmaydı zaten.

[ Mesaj 12 Ekim 2007, Cuma - 01:52 tarihinde, axedice tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha retri palaya raid için hiçbişey gelmemiş ahahahahahahahahahahahahahahah

zaten alt warrior la pvp yapıodum. warrior a feci pvp buff ı gelmiş.

sweeping strikes artık sadece berserker stance de açılabilecek.

fury dps nerf yemiş onu raid yapanlar düşünsün :P

dikkatmi çeken yeni bişey de rep durumlarına göre indirmlerin değişmesi

biz zamanında lvl kasarkene max revered e ulaşmıştım şehirlerde sonra bufflardılar rep gain i bütün kasanlar exalted. ben gidip şehirde repair olsam daha fazla para verecem. :P
Sosyal ağlarda paylaş

tamamdır lvl için istenilen xp miktarları %15 düşürülüyormuş.
Questlerin verdiği xp lerde artıyormuş (değer verilmemiş. Yani %10 dan az sanırım?)
+ Reward lar geliştirilmiş. Çiçek böcek vermeyecekler :P

Xp olark bakınca 4/1 lik bir artış söz konusu sanırım.
item ide katınca bu artar. Sonuçta daha hızlı mob kesme felan :P + yeni questler duskwood a (ismi doğrumu yazdım :D )

de 2.3 ne zaman gelecekki. Daha testini açmamışlar. 2 ay bekleriz herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
shamanlarda threat reduction arttırılmış lol. Sorun yaşayan shaman var mıydı yav ben bırakırken rahattı onlar.

değildi...shamanda aggro dump ta yok zaten.senin bıraktığın zamana göre konuşursak sha. rage de buglıydı yanlış hatırlamıyorsam.bayaa bi aggro ya sebep oluyo diyolardı.millet şikayet ediyodu.ben ele ydim o aralar o kadar dikkat etmedim.

o değil ben LB ne duruma geldi diye baktım tam anlamadım.dedim "çok uzak kalmışım".forumlara baktım millette "dur bi bakalım hele bi gelsin" diyo.azalttıkları +spelldmg ne kadar merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz başka bi topicte konuşmuştuk onu. Şöyle ki

said:
Freemoon demişki

Lighting bolt ortalama 600 vuruyor ve eski durumda overlord uzun vadede damagei %5 arttırıyor. Yeni overlord %10 arttırıyor. Talentlerden gelen diğer bonuslar ortak olduğu için onları eklemiyorum.

Eski 500 spell damage ile 429 kadar bonus damage alıyor. Toplam damage (429+600)*1,05=1080
Yeni 500 spell damage ile 357 kadar bonus damage alıyor. Toplam damage (357+600)*1,10=1053

Eski 1000 spell damage ile 857 kadar bonus damage alıyor. Toplam damage (857+600)*1,05=1530
Yeni 1000 spell damage ile 714 kadar bonus damage alıyor. Toplam damage (714+600)*1,10=1445

Eski 1500 spell damage ile 1286 kadar bonus damage alıyor. Toplam damage (1286+600)*1,05=1980
Yeni 1500 spell damage ile 1071 kadar bonus damage alıyor. Toplam damage (1071+600)*1,10=1838

Oluyor. Yani uzun vade damageinde bir nerf var bariz. Ama eğer gene uzun savaşlarda agro problemi çekiyorsa , bu fazladan gelen %10 bonus agrosuz olduğu için shamanların yapabildiği toplam dps'si arttırabilir. Üstüede eskiden elemantel focustan %60 mana gelirken şimdi 2x%40=%80 mana geldiği için mana sorunuda azaldı. Yani PvE shamnlar için durum daha iyi olması muhtemel. Tabi 10 dakika süren bir savaşta bir elemantel shaman "ben hiç durmadan dps yapabiliyodum zaten" diyorsa onun için bariz nerf oluyor bu durum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...