Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gel Olm Sabancı Muc Muc Muc

Xaenin

Öne çıkan mesajlar

valla yurtta kalmadığımdan networkmüş bkymış umrumda değil ama şu fakülte içi wirelesslar kanser ediyo ya, 2 adım atıyosun sinyal gidiyo sonra durduk yere geliyo, bi de ipod touchtan her su-net mobile a bağlanınca login ekranı çıkıyo, username password girmekten baydım, autologin de yok, ne işe yarıyosa o login sayfası, direk giremiyoruz wirelessa
Sosyal ağlarda paylaş

Senin paylaşımın için okul kaynak kullandırırsa suçlu olur. Diğerinde senin kullanman için lisans alıyor okul, parasını veriyor. Sen de o lisansı amacına uygun şekilde ve yerde kullancağını kabul ediyorsun. Buna uymazsan suçlu oluyorsun.

Okul derse ki tamam BK kurun, napıyorsanız yapın ama korsan bir şey olmayacak diye. Aksini gördüğünde yaptırım uygularsa korsan paylaşan kişilere ve engellemeye çalışırsa dediğin doğru olur. Okulun suçu kalmaz, paylaşıp da yakalanan kişiler cezalandırılır.

+ ABD ne alaka?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
IT nin attığı kapasite artışı mailini açarken "Some Sabancı University Mail features have failed to load due to an Internet connectivity problem. If this problem persists, try reloading the page, using https or using the basic HTML version. Learn More" diye bi hata verdi. Hay sizin vereceğiniz internetede..
1 mbit ten 2 mbite yükseltmişler. Of çok zahmet oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

E tamam burada da bizişm suçlu olmamız gerekmez mi işte? Fark ne yani? Mesela hatırladığım kadarıyla ABD'deki üniversitelerde falan random çocuklara ceza geldiği oluyordu ama hiç üniversitenin ceza aldığını duymadım :/

Ceza doğrudan uni'ye geliyor. Üni isterse soruşturmayı devam ettirip local ip'ler üzerinden kimin sorumlu olduğunu buluyor. Ama genelde öğrenciler için bu sorumluluğu üstlenip, "çocuklar, yapmayın bakın şu kadar para ödedik" demeyi tercih ediyorlar. Tabi bu düzgün üniversitelerde oluyor genelde, sabancı gibi k. kırık yerlerde olmasını beklemek yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

Scheriff said:

exchange denetleme kurulu ne abi asfsdf
yeterince güzel olmayan exchangeleri kabul etmeme hakkın mı olucak :)

tam title "Yabancı öğrenci konu sözcülüğü" de, arkadaşların exchange denetleme kurulu başkanı yakıştırması daha güzel geliyo kulağa =)

Exchangelerin gözü kulağı olcam, exchange dedin mi akla ben gelcem artık sabancıda sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Exchange demişken baydım artık şu sınavlardan derslerden, finaller bitse de isveçe gitsem diye gün sayıyorum. An itibariyle 39 gün kalmış =)

orc_lord'la aynı uçaktaymışız orda tanışcaz, o da malardalene geliyo.

Birlikte umea'ya çıkıp korax, elma, orc_lord ve hocemammayı içeren ufak bi pati buluşması da yapma hayallerimiz var :) a.k.a Pati isveç çıkarması
Sosyal ağlarda paylaş

Bilinen üzere Mohan'ın amfisine max 10 kişi katılıyor. Recitation da duyduğum üzere mohan bazı amfı derslerınde saçma sapan bişeyler söyliycekmiş ne biliyim refrigator ya da 1728 gibi. Bunlardan birini final kağıdının üzerine yazınca ek puan alıyormuşun :D

adam usanmış artık yahu ben bile sadece ilkj hafta gittim acıyorum herife :D
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

Scheriff said:

tam title "Yabancı öğrenci konu sözcülüğü" de, arkadaşların exchange denetleme kurulu başkanı yakıştırması daha güzel geliyo kulağa =)

Exchangelerin gözü kulağı olcam, exchange dedin mi akla ben gelcem artık sabancıda sdfsdf
haracımı keserim yalnız her ay bi exchangeini alırım
Sosyal ağlarda paylaş

kgns said:

elma said:

Scheriff said:

haracımı keserim yalnız her ay bi exchangeini alırım

pakileri ve çinlileri veririm abi, zaten bu ÖBYK olarak üstünde çalıştığımız bi proje, gelecek seneden itibaren paki ve çinli almıycaz, şu anda olanlardan da kurtulcaz ki sabancının exchange kalitesi yükselsin, insanlar daha çok iskandinavyalısı, almanı, fransızına maruz kalsınlar. ABD'den de exchange getirtmeyi düşünüyoruz tadımlık, gelecek sene için girişimler başladı, yönetimle temas halindeyiz sdfsdf..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...