Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lost 4. Sezon

Narstil

Öne çıkan mesajlar

adada kalanlar ve ada dışındakilere dönüştü grup aslında. şimdi ada dışındakilerin adaya dönüş macerasını izleyeceğiz. birde 3 yıllık zaman zarfında adada olan çok kötü şeyleri göreceğiz 5. sezonda.

kişisel fikirlerim:

- john locke'unda adanın yerlilerine lider oldu. adanın sırlarını da john locke ile çözeceğiz.

- sun/widmore ve jack/benjamin birlikteliği ile adayı bulma ve dönüş yarışını izleyeceğiz.

- 5. sezonda bir adette rousseau flashback'i görmek istiyoruz artık. kesinlikle hemde. yapımcılarda bir röportajlarında rousseau ölmesine rağmen onun geçmişine dönüş yapılacağını söylemişlerdi.

- marvin candle ve gönül verdiği dharma'yı da daha fazla görelim artık.

- birde temple ister bu gönül.

- penny ve desmond ne yaptı çok merak ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

sonunda izledim altyazıyı ekleyen arkadaşa teşekkürler.
o diil de

adadan çıkanların sadece oceanic 6 olmadığı vurgulandı ben locke ve desmond dışında daha çıkan var mı ki acaba gözümden kaçmış olabilir mi bi de kim izlio hurley i fln orası da muamma bi de jack le kate in konuştuğu sahnede 3 yıl geçti beni bırakalı fln dio zaman kavramım alt üst durumda yaa off dumurlardayım gene

Sosyal ağlarda paylaş

yazıldı mı bilmiyorum ama süper bir hata tespit ettim yakıştıramadım diziye :P

hata

desmond boğulduktan sonra bota çıkarılırken ayağında hiç ayakkabı yoktu cıbıldak idi sonra penny'i görüp tekneye tırmanırken kamera ayağa zoom yaptı nedense hoop ayakkabı var. yerim böyle diziyi. onun dışında güzeldi. şimdi diceksiniz o kadar kusur kadı kızında da olur. olmayacak arkadaş. böyle ayrıntı manyağı dizilerde böyle hata olmaz, olmamalı.

Sosyal ağlarda paylaş

adamınbiri said:

hımm

desmondla penny yıllarca sevişirler herhalde
ada taşındıda nasıl taşındı ne oldu suyun dibine mi girdi nereye gitti bu adam?
neden başka isim kullanıyo locke dedirtmedi sayid?
sawyer kate'in kulağına ne söyledi?
aklıma gelirse daha soru yazıcam şuan dumurum

bir soruya cevap

direk aşağı atlıcanı söyledi. çünkü kate ona neden bunu yapıyosun dedi.

bu arada adada ne kötü gitmiş olabilir ki. iki grup birbirine mi girdi yoksa bilimadamları çıldırttı mı?

birde şimdi dalga geçiyor gibi olucak ama; şu ışınlanma gibi olay indiana jones'u hatırlattı bana. duvarlada resimler filan mayalar mı yapmış orayı?

ada yok oldu cidden hahaha nereye gitti. mesela adaya botla dönen daniel'de mi ışınlandı ne iş?

ama güzeldi.

Sosyal ağlarda paylaş

adamınbiri said:

hımm

bende lucka eski bölümlerde jacop dedirtmiyordu
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:
adamınbiri said:

hımm

bir soruya cevap

direk aşağı atlıcanı söyledi. çünkü kate ona neden bunu yapıyosun dedi.

bu arada adada ne kötü gitmiş olabilir ki. iki grup birbirine mi girdi yoksa bilimadamları çıldırttı mı?

birde şimdi dalga geçiyor gibi olucak ama; şu ışınlanma gibi olay indiana jones'u hatırlattı bana. duvarlada resimler filan mayalar mı yapmış orayı?

ada yok oldu cidden hahaha nereye gitti. mesela adaya botla dönen daniel'de mi ışınlandı ne iş?

ama güzeldi.

spoylir

Direk atlicagini soylemedi.Bir onceki bolumlerde kate sawyera bir soz vermistim onu yapmam gerekti oyle bisiler demisti.Yani sawyer orda yapmasi icin bisey soyledi.Katede buna karsilik niye bunu soyluyorsun filan tarzinda bisey soyledi.

Sosyal ağlarda paylaş

Bölümü bi forumdan link aldım indirdim adam bi "caps" koymuş bi karede gemi patlıyo ikinci karede desmondla penny öpüşüyo üçüncüde lock tabutta yatıyo yuh dedim izlemeye gerek kalmadı...
-Daniel ada gittiğinde denizdeydi akibeti yeni sezonda belli olacak.
-Benin neden adadan ayrıldığını, çöle düştüğünü ve otelde tarihi sorduğunu öğrenmiş olduk.
-Adada bir zaman makinası olduğunu öğrendik. Belki bu benin yanındaki adamın aynı zamanda locku çocukken ziyaret eden, ben annesini bulmak için kaçtığında karşılaştığı kişi olmasını açıklar(richard).(hatta belki bir çok kişinin gördüğü orda olmaması gereken kişileri)
-Lockun ismini değiştirmeleri çok normal kurtulduklarında açıkça başka sağ kurtulan olamaz dediler. Lock belli ki adada belli bir süre kalmış ve ya kendi isteğiyle yada bizzat jacop un isteğiyle gidenleri geri döndürmek için adadan ayrılmış, belki çoğunun dönmeye isteksiz olması sebebiyle intihar etmiş olabilir.
-Sawyer kate de adadan ayrıldıktan sonrasıyla ilgili bişey istiyor, zaten jackle aralarını bozmuştu bu konu, bu yüzden neden böyle ayrılıyomuşuz gibi konuşuyosun diyo.
-Bu arada fazla acele etmeseler jini pekala alabilirlerdi.
-Depodaki delik yerde çatışma sırasında olduysa öyle şarıl şarıl akan sıvıyı nasıl farketmezler. Ayrıca kalktıkları sahnede akan bi sıvı yok zaten havadayken birden gibi birden azalmaya başlıyor. Havadayken hiç biri o deliği bi şekilde kapama çabasındada bulunmadı(bilmem yapılabilirmiydi.).
-Ben adamı öldürdükten sonra adam belli bir süre hayatta kaldı bu sürede hızlı bi şekilde aleti kendi kollarına geçirebilirler miydi acaba?( Ben adadan ayrılacağına göre radyo dalgasıda mesafe yüzünden hatta belki farklı zamamda olması yüzünden çalışmazdı yani...)
- Daniel geri dönemeyeceğini biliyo gibiydi öyleyse neden botla ayrıldı? Daninde desmond gibi geçmişe dönme belki bazı geleceğe dair şeyler görme ihtimali olabilir. Sonuçta gemiyle ada arası dolmuş çekmeye başladdı.
- Sun ortak ilgi alanımız var diyor vidmora gemiyi patlatanın ben olduğunu bilse bile benin adadan ayrıldığınıda biliyo olması lazım, Lock herkezle konuştuğuna, jacke söylediğine göre sunın kocasının intikamı peşinde olması muhtemel ama adada ne bulmayı bekliyor pek belli değil.(Lock zaman makinesinden bahsetmişmidir acaba?)
-Bu işten en karlı desmond çıktı, yolcu olmadığı için adaya dönmek zorundada değil.

Sosyal ağlarda paylaş

harbiden noldu daniele ya. bottalardı. orda gizli gizli konustular aralarında faln.

bide john sanırım god moduna geçmiş isminii söleyince uyanıyo falan? Bide, Benjaminin hala gerçekmi, hortlakmı oldugunu cözemedım ya ben asufhasud. o ısılanmadan sonra. öldümü yoksa hayalmi.

Sosyal ağlarda paylaş

torrent?

Bu arada guzel bir bölümdü bence, sezon finallerinde birkaç soruyu cevaplıyorlar en azından.

Kate helikopterde "bunu neden şimdi soyluyorsun" dedi, atlayacağını soylemedi Sawyer. Penny nin gemiyi takip etmesi biraz uzun sürmüş ama sanki. Guverte tayfası Widmore gibi bişiler soyleyince tamam dedim Charles burda, sonra Penny çıktı :)

Bolumun en guzel olayı Des-Penny buluşmasıydı bence.

Bizim altılı ve Lock adaya nasıl donecek merak edyorum doğrusu. Ozellikle Kate ve Sun nasıl ikna edilecek, Benjamin bi yolunu bulur gerçi.

Son olarak, geminin suya gomulmesi ve helikopterin suya çakılması sahnelerini beğenmedim, yakışmadı bence finale. Çok basit goruntuler idi.

Sosyal ağlarda paylaş

Mike said:

harbiden noldu daniele ya. bottalardı. orda gizli gizli konustular aralarında faln.

bide john sanırım god moduna geçmiş isminii söleyince uyanıyo falan? Bide, Benjaminin hala gerçekmi, hortlakmı oldugunu cözemedım ya ben asufhasud. o ısılanmadan sonra. öldümü yoksa hayalmi.

ben

ışınlandıktan sonra nereye düştüğünü gördük ki 2-3 bölüm önce hatta türkçe konuşmuştu fln

Sosyal ağlarda paylaş

çoğunuz kızacaksınız herhalde ama çok güldüm ben finalde. bu ne ya koskoca adayı yoketmeler felan. Sırf 3 sezonunu izledim diye dayanabildim 4. sezona bundan sonrada artık bakalım daha neler uyduracaklar nereye bağlıcaklar diye izlerim herhalde.Final birkaç saçma iş dışında güzeldi. desmondın pennyi bulması çok güzeldi. Desmond & Sayid gerisi yalan zaten :)

Patlama ve yok olma efektleri tam bir rezaletti hiç yakışmadı böyle büyük bütçeli diziye. Sanki 20 yıl öncesi teknoloji kullanmış gibilerdi.

Sosyal ağlarda paylaş

en çıldırtıcı ve önemli olay bence charlotte'un adaya geri dönmesi. nası yani lan!!??!! charlotte önceden adaya gelmiş. ve bizim gördüğümüz gelişi tekrar gelişi. others'tan birimi? yoksa black rock tayfasından mı? dharmadan mı? çıldırırım.

locke ne kadar manyağa bağlasada intihar edeceğini düşünmüyorum. ayrıca claire'in tekrar görünüşü. christian'ın maykıl ölmeden 'you can go now' demesi... burda baya önemli bir nokta var ki christian shepard'ın jacob olmadığını biliyoruz evet ama adanın dışına çıkabildiğini bilmiyorduk.
önceki bölümde jack görüyo evet babasını flashforwardda. ayrıca maykılın görmesi demek christian shepard'ın (ki kendisi önceden öldü...) birşekilde yaşıyor oluşu ve adadan onunda ayrılabildiğini gösterir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...