Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lost 4. Sezon

Narstil

Öne çıkan mesajlar

Kate telefon

1) kate, claire'i aaron'un yataginin basinda gordugu ruyasinda bir telefon aliyor gecenin korunde ama pek anlayamiyoruz ne dendigini. bunun sebebi telefon mesajinin tersten olmasi. john locke'unkine benzettigim bir ses "the island* needs you. you have to go back before it's too late" (adanin sana ihtiyaci var. cok gec olmadan geri donmelisin) diyor. inanmayan suraya gitsin ve dinlesin: http://losteastereggs.blogspot.com/...e-for-kate.html

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=13356367

Oha adam iyi düşünmüş aslında xD
Sosyal ağlarda paylaş

jackin dinlediği parça ile ilgili bi yorum....

dinledikçe insanı kendinden geçiren the pixies şarkısı. öyledir ki dinsel temalı bir şarkı olmasına rağmen, dini temayı * fazlasıyla modernize ederek sözlere dökülmüştür ki sözlerde de görülen some marijuana, three day party kısımları kanımca mübalağa teşkil etmekle birlikte, samson'un delilah tarafından ihanete uğraması, saçlarının kesilmesi, gözlerinin oyulması neredeyse bütün hikaye ana hatlarıyla sözlere aktarılmıştır. sözleri hele bir yazalım da:

gouge away
you can gouge away
stay all day
if you want to

missy aggravation
some sacred questions
you stroke my locks
some marijuana
if you got some

gouge away
you can gouge away
stay all day
if you want to

sleeping on your belly
you break my arms
you spoon my eyes
been rubbing a bad charm
with holy fingers

gouge away
you can gouge away
stay all day
if you want to

chained to the pillars
a 3-day party
i break the walls
and kill us all
with holy fingers

gouge away
you can gouge away
stay all day
if you want to

some sacred questions kısmıyla muhtemelen delilah'ın samsonu tempte edişi betimlenmiş, stroke my locks kısmı ise şarkının en can alıcı bulduğum yer olmakla birlikte *, samson'ın saçlarının okşanarak ayartılması ki muhtemelen de marijuana ya da türevi bir uyuşturucuyla uyuşturulup gözlerinin oyulması, samson'un gücünün kaynağının saçlarında olduğunun delilah tarafından keşfedilmesi.
herharlde samson'ın gözlerinin bu tasvir edilen holy fingerlar tarafından oyulması da delilah'a karşı hala hissettiği aşkın bir simgesi olsa gerek. *
güzel bir papa roach coveri, ortalama bir promise ring coveri bulunmakla birlikte, the pixies'in canlı performanslarında hiç eksik etmediği bir şarkıdır. şarkıya hep bir çeşit girizgahla girmeleri de ayrı bir güzeldir.
Sosyal ağlarda paylaş

muhteşem. olağanüstü. harika. yeter sanırım bu kadar.

- öncelikle desmond'ı penny'sinin yanında görünce en az onun kadar sevinmişimdir sanırım, hele 5 dakka önce neredeyse desmond brotha ölmek üzereyken bu sahneye gelmemiz daha da süper olmuş. sevindim. :P

- benjamin yine damgasını vurdu bir şekilde. locke gemideki herkesin ölümüne sebep oldun dedikten sonra "so ?" demek nasıl bir tepkidir, duygusuz herif.

- orchid içindeki her sahne ve en sonunda ben'in aşağı inmesinden sonraki kısımlar imba olmuş.

- şu ana kadarki sezon finalleri arasında en güzeli olmuş there's no place like home bölümleri bana kalırsa.

bir de ;
check mate mr.eko :D

Sosyal ağlarda paylaş

erucalavera said:

- öncelikle desmond'ı penny'sinin yanında görünce en az onun kadar sevinmişimdir sanırım, hele 5 dakka önce neredeyse desmond brotha ölmek üzereyken bu sahneye gelmemiz daha da süper olmuş. sevindim. :P

- benjamin yine damgasını vurdu bir şekilde. locke gemideki herkesin ölümüne sebep oldun dedikten sonra "so ?" demek nasıl bir tepkidir, duygusuz herif.

- orchid içindeki her sahne ve en sonunda ben'in aşağı inmesinden sonraki kısımlar imba olmuş.

- şu ana kadarki sezon finalleri arasında en güzeli olmuş there's no place like home bölümleri bana kalırsa.

bir de ;

tüm hislerimi yazıvermişin mert (=

ek olarak

evet ek olarak şu zaman makinesi zımbırtısı için; biri bi link vermişti orda bi teori yazıyordu. aynısı çıktı işte.

Sosyal ağlarda paylaş

urmesque said:
erucalavera said:

bir de ;

tüm hislerimi yazıvermişin mert (=

ek olarak

evet ek olarak şu zaman makinesi zımbırtısı için; biri bi link vermişti orda bi teori yazıyordu. aynısı çıktı işte.

vay ak

o en gerçekci lost teorisi tutuyo galiba..ayrıca Ben'in "so" demesinin nedeni de teoriyle alakalı olabilir adamın kafası rahat bikere ölme dirilme konularında :D

hayvanımsı bi final olmuş bugüne kadar "en çok ebesinin şeyi dediim" 1.5 saat buydu heralde =) bi de desmonda ben de babamın oğluymuşçasına sevindim 1-2 dakka daha uzatsalar ağlıcaktım utanmadan :)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...