Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online

Bleeding

Öne çıkan mesajlar

bu oyun çıkarsa çogumuz çoluk çocuk sahibi oluruz kanaatimce :P zaten pek ümidim yok kolpa gibi geldi. ki adamlar uoya bile mecbur insure diye bi sistem konduysa sonradan bu oyundada öyle degerli şeyleri çalmanızın mümkün olcagını sanmıyorum. neden diye sorucak olursanız adam mesela raide gitti ayda yılda 1 oluo ordan kral bi item aldı sonra bu adam bu itemı çaldırırsa yüksek ihtimalle oyunu bırakır ki bunuda istemezler.

[ Mesaj 21 Mayıs 2007, Pazartesi - 07:49 tarihinde, Luriel tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Vakti zamanında bi İsveç firması yapıyodu oyunu, sonra altından kalkamadılar iptal oldu falan. Derken bu yunanlılar satın aldı onlar devam ediyor şimdi. Oyunun 2003ten beri ortalarda olup da gelmemesinin bi sebebi de bu. Vaporware olsa çoktan buhar olurdu diye umutluyum :)

Bence oyunun en büyük artısı ve eksisi denge diye bişey olmayacak, uo gibi olucak combatı. Class balance yok bilmemne diye ağlaşmayacak kimse ama bazı skill comboları illaki çok güçlü olucak, bi süre sonra herkes onları kullanmaya başlayacak falan. Bu konuda hiç bi umudum yok, 500 skillden 50 tanesi combat skill olsa anca yetiştirirler oyuna, betada bile dengeleyemezler.
Sosyal ağlarda paylaş

Edit : İsveç diil Norveç firması oyunun ilk yapımına başlayan. O ekibin bi kısmı hala projede çalışıyor.

Forumlarda ilginç bi topik buldum, sanırım devlerden biri baya geyik bi şekilde alpha test anılarını anlatıyor.
http://forums.darkfallonline.com/showthread.php?t=17859

Şu sitede derli toplu yazmışlar adamın mesajlarını, oyun hakkında baya bişey öğrenebilirsiniz. Ama topik eski olduğundan değişen şeyler de var, misal lag sorunları yüzünden vucüdun farklı bölgesine yapılan hasarların farklı etkiler göstermesi olayı oyunda olmayacakmış.
http://damnsam.white.prohosting.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Forumları biraz araştırdım ve eğer yanlış anlamadıysam E3 e yetiştirmeye çalışıyorlar(en azından betasını). Gerçekten çıkartmayı planlıyorlarsa bence seneye görebiliriz ama kolpa olma ihtimali çok yüksek gerçi çok geniş bir community var bu neden ben baya bir umutluyum. Bu oyun gerçekten de dedikleri gibi çıkarsa mmo dünyası tamamen değişir ve diğer oyunları pek bir şansı kalmıyıcağını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

resmen swgnin iyi halindeki bütün iyi yönleri alıp , kötü kısımları çıkartıp , üstüne diğer oyunların artılarını ve "hayatın" gerekliliklerini koymuşlar..

sanırım hayalimdeki oyun bu , birçoğumuzun olduğu gibi..

dark&light faciası yaşamak istemiyorum.. ama sanırım okulumu bi sene daha uzatabilir bu oyun :)
Sosyal ağlarda paylaş

harika gözüküo da çok ütopik geldi bu oyun bana

Level based değil, skiller var yüzlerce, ev kale yapiosun npc kiraliosun. HArita çok büyük. Safe zone yok. Loot tamamen açık. At üstünde pvp var. Dedim UO'nun her yönüyle gelişmiş hali. Fakat bariz yapamıcaklar haha. Ya önceden çıkaralım die çoğuı şeyi ekleyemicekler karambol olacak buglar bilmemneler. Sonradan eklicez diecekler. Ya da herşeyi yapana kadar beklicekler, biz de torunlarımıza oynatacaz arkadaşın da dediği gibi.

Too good to be true.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Niye beceremesinler ki?

Diğer firmalar ticari kaygılar yüzünden yapmıyordu. Şu anda klasik MMOG oyunlarından farklı çok az oyun var:

Saga of Ryzom:battı
EVE Online: 300.000 kişi para veriyor.

Başka gelmiyor aklıma. Bu da büyük bir ihtimalle ya EVE gibi az ama seven bir kitle yakalayacak ya da Ryzom gibi iş yapamayacak. EVE'in başarılı olmasındaki tek neden de sci/fi olmasıydı. Darkfall çıktığında oynayacağım, ama pek iş yapacağını sanmıyorum, insanlar Everquest-vari oyunlara alışmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

eve in başarılı olmayışının 2 sebebi var..

ikisi de birbiriyle bağıntılı (eğer değişmediyse)

skill trainingi gerçek zamanlı ilerliyor
bu gelişim çok uzun sürüyor ve gelişene kadar verdiğin paraya acıyorsun..

ilk 3-4 ay bedava yapsa eve online , oynıyan sayısı baya bi katlanır..
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
EVE başarılı dedim ben tunch, ama alternatifi olmadığından şu anda biraz da bu. Piyasa fantasy oyunlarıyla dolu. Darkfall'ı bir kaç yüz bin kişiden fazlası oynamaz. 300.000 kişi EVE'in kar etmesine yetiyor, bakalım Darkfall'a yeter mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Kolpa çıkma olasılığı her zaman var ama bence bu kadar uğraştıktan sonra birşey çıkarırlar ( 2003 yılından beri bu firma tarafından yapılıyor, asıl tasarım başka bir firmada 2000 yılında başlamıştı). Forumlarında her gün aktif olan 10k+ insan var, bu kadar insanı hayal kırıklığına uğratmazlar belki çıkardıkları zaman çok fazla bug vs... olucak ama sonunda muhteşem bir oyun olmaya aday.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...