Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Secret World (post apocalyptic mmorpg)

Sylian

Öne çıkan mesajlar

Oski said:

Frostbite said:

bence SWTOR dan kat be kat iyi bir oyun duruyor karşımızda...

ortada büyük bir başarı söz konusu diyosun yani

biliyorum SWTOR kelimesi bile tüyleri diken diken ediyor biliyorum ama
sadece oyunu değil;beklenti,maliyet,reklam,yapım süreci gibi etkenleri alarak o lafı ettim lafımın arkasındayım cezam neyse çekerim...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Oyunda 2.haftayı geride bıraktık. Firmanın Funcom olması ötürü ile korka korka başladığım oyunda, bazı questler dışında beni korkutan birşey olmadı.

PvP'sini bazı Funcom hareketleri dışında çok sevdim. Rift ve Swtor'dan sonra özlediğim PvP açlığımı GW2 çıkmadan giderebildim.

Benim için öldürecek/savaşcak/ganklayacak adam bulamama sıkıntısı her zaman öncelikli bir sıkıntı olmuştur. Ama TSW'de Fusang da öyle bir sıkıntı geçtiğimiz 2 hafta içinde kesinlikle yaşamadım.

Open World PvP TSW de yok ama var. Fusang dediğimiz alan instance bir pvp maç alanı gibi dursada, oyuncuya verdikleri bakımından bir Open World PvP'yi veriyor. SWTORdaki Illum'un, Rift'deki endgame mapin bir küçük hali olarakta düşünebiliriz. Daha önce oynadığım oyunlarda bu tarz pvp maplerinde aksiyonun ara ara kesildiği, durağanlaştığı, duraksadığı anlar yaşıyor ve adrenalin düşüşü yaşıyordum. TSW de ise o aksiyon ve tempo hiç bitmiyor. Çıkan oyuncular yerine, yenileri geliyor, sabah 7 de giriyorum deli gibi aksiyon dönüyor. Mapin küçük olması, oyuncuya getirisinin olması ve avrupa, amerika, pasifik, asya v.b. tüm dünya milletlerinden insanın aynı yere girebiliyor olması etkili ve güzel olmuş.

Korku ve gerilim filmlerini seyredemeyen, oyunlarını da kesinlikle oynayamayan biri olarak secret world questlerinden oldukça etkilendim. Atmosfer ve ambiyans olarak oyuncuyu olayın içine sokabilen, konsantre eden bir oyun olduğunu net olarak söyleyebilirim. Quest yapan oyuncular şundan 5 tane götür, 2 getir, 3 kes questlerinden oldukça sıkıldıklarını söylerlerdi. TSW de kesinlikle o tarz questlerin sayısı oldukça az. Grind ve mob farm ise yok. Getiriyi quest xp sağlıyor, questi yapmak ise zeka ve bilgi yada google'a bakmak istiyor.

Dungeonlarını çok beğendim. Trash mob sayısı az. Direk bosslar geliyor çoğu zaman. Lootlar anlamlı ve değerli. Boss fightlar kavradıktan sonra zorlamıyor ama grupta 1 slacker varsa o dungeonı bitirmek eziyet olabilir.

Bu oyunda geri kalmak, karakterin çöp olması, yeni char açma ihtiyacı gibi dertler yok. Karakterin gelişimi oynadıkça devam ediyor. Herşey gibi şuanki sisteminde bir sonu var ama son geldiğinde yeni bir patch yada expantion ile işler tekrardan değişebilir.

Bariz Funcom hataları tekrar gözümüze çarpıyor. Iyi bir bilgisayar sistemi gereksinimi istemesinin yanısıra çok iyi sistemler bile bu oyunda Crash yiebiliyorlar. Oyunun açılışında Nvidia diyor dolgun bir sesle ama nvidia kartlar daha çok sorun yaşıyorlar. Oyun ekran kartının normalden fazla ısınmasına neden oluyor, ekran kartlarında fan olanların, fan hızlarını arttırmalarını öneriyorum, hele ki bu sıcaklarda.
PvP'yi etkileyen buglar Funcom'un alışkanlığı haline geldi. 1 vurması yerine 3 tikleyen skillerden tutunda, hiç kimseye vurmadığı halde karşısındakileri öldüren speclere kadar düzeltilmesi gereken pek çok şey var. Dungeonlardaki bazı bosslarda buglı. Karakterlerde bazen buglanabiliyorlar.

Bug her oyunda olur. Önemli olan insanların tadı kaçmadan düzeltebilmeleri. AOC'da düştüğü hatalara Funcom eğer bu oyunda düşmezse, oyuncu sayısı her geçen gün artacak bir oyun ile karşı karşıyayız.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam arkadaşlar;

Funcom bu sefer yapmış!

Yapmış ama birazda meraklısına yapmış. RRa zaten oyunu hemen tüm yönleriyle irdelemiş ancak ben bir kaç basit köşede bucakta kalmış detaydan bahsetmek istiyorum.

Bir korku-gerilim hayranı olarak oyunda '' m '' tuşuna bastğım zaman gördüğüm sokakların isimleri , kimi karakterlerin öyküleri ve hatta isimleri okadar tanıdıkki...İlk dangeon Polaris ama son BoSS kim ? O sis'i getirip kasabanın ortasına bırakan , bu deliliği yayan kim ?

Neyse ne...

Oyunun patlayacağı ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. Her ne olursa olsun üstümde kana bulanmış bu takım elbisem ve elimdeki klıcımla ben çooook mutluyum bu oyunda.

Denemek isteyen arkadaşların eli eğer sırf funnyyycom un imzası var diye uzak duruyorlar ise söylemek isterimki fuunycom sanırım bu oyunu tasarlayanları ya dışarıdan tutmuş yada bi taşeron a yaptırmış.

Herkeze iyi eğlenceler...
Sosyal ağlarda paylaş

nordlydian said:

su an trial indiriyorum haftasonu ıcın satın almaya karar verırsem nerden alabılırım ? gg de uzaktan baglanma falan dıyor cd -keycıler pek guvenemedım acıkcası onlara..

yok ya banada öyle yaptılar salaklar kendi kendilerine işlerini baltalıyorlar..ben gerek yok bağlanmaya dedikçe ya sorun çıkarsa falan demeye başladılar falan.bağlanmadım bağlanma dedikleri şeyde teamspeak mi ne korkma yani :D ama sorun çıkmadı keyde.hiç olmazsa nuclear dan al..
Sosyal ağlarda paylaş

Hoşgeldin Nord :D

Gözünüzden nası kaçmış ? Eminim forum takipçileri ve bir çok oyuncununda gözünden kaçmış durumda TSW. Nası? Nedendir ? bilmem. Belki cidden Fuunycom dan dolayıda belkide yetersiz reklam.

Yeni arkadaşlar için , heleki PvP severler için allahtan sabır diliyorum :D R3 ken ilk defa pvp haritasına girdim, tek yedim. R9 um tek yiyorum. R13 ( ki cap R13 ) aadmlar tek yiyorlar.

Velhasılı deamon serverında dragon fac. ında açarsanız birlikte oynayabiliriz arkadaşlar. Öte yandan bir başka serverda dahi Dragon fac. ten karakter yaratsanız bile tüm dangeonlara birlikte girebilir , bir harita hariç diğer tüm pvp haritalarında yine birlikte savaşabiliriz. Böylede güzellikleri var hane oyunun:D

Alcest hangi fac sın ?

İyi eğlenceler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...