Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Mesa Source

Daesu

Öne çıkan mesajlar

sdk indikten sonra steame 3-5 kere restart at. olmazsa eğer

şunu dene

Assume you have Steam installed in: D:GamesSteam
Assume your Steam user name is: Your_Steam_Username
Assume you have game installed in: D:GamesBlack Mesa

To lauch the game in command line you should type:
"D:GamesSteamsteamappsYour_Steam_Usernamesource sdk base 2007hl2.exe" -game sourcetest -steam -game "D:GamesBlack Mesa"

If you are not familiar with command line you can create shortcut on desktop to hl2.exe by finding the file in your system (path can be different depends on when you got Steam installed) and then right click on it, chose sub-menu Sent to then chose Desktop (create shortcut). After you done that, right click on newly created shortcut, chose Properties (properties windows will appear) and then change Target field with launch command from above.

Of course you have to change paths if you got them installed in other folders.

Sosyal ağlarda paylaş

oyunun parça parça ve değişik ekipler tarafından yapılmasından olsa gerek, grafikler tutarsız olmuş. karakterlerin kafaları ve bölüm tasarımları güzel mesela, ama birçok yerde textureler low kalitede hazırlanmış gibi.

gölgeler rahatsız etti. ambient occlusion sanırım tekniğin adı o, işte onu koymamışlar, normalde objelerin etrafını biraz gölgelendirip daha doğal bir görüntü yaratıyordu. öte yandan hareket eden objelerde (karakter, sandalye, çöp kutusu gibi) gölgeler çok siyah ve sert olmuş. ışıklandırma/gölgelendirmede motorun imkanlarını kullanmamışlar.

ancak karakterler arasındaki dialoglar çok güzel olmuş, farklı bir tat katmış, hatta beni eğlendirdi de diyebilirim.

oyunda tuhaf bir zorlaştırmaya gitmişler.
easy'de oynuyorum black mesa'yı ama sanki half-life'i hard'ta oynuyormuşum gibi hissettirdi.

bazı yerlerde hazard damage yiyorsun mesela ama belli olmuyor, diğer yerlere çok benziyor ama damage veriyor. önceden bilecen yani. bol save load yaparak levelı ve damage veren yerleri öğrenmen gerekiyor.

bölümlerin bazı yerleri komple değişmişler. oyunu zorlaştıran kısmı da burası.
ilk half-life'ı ezbere oynuyor olmama rağmen bu oyunda kayboldum ve bazı yerlerde "acaba niye ilerleyemiyorum" diye dönüp durmam gerekti.
hani anlıyorum, "ilk oyunu birebir aynısını yapmıycaz, ilk half-life'ı oynayanlara da değişiklikler sunacağız" demişlerdi de bu kadar radikal değişiklikler olcağını beklemiyordum. resmen yolu bulamıyordum lan.

mesela ilk oyunda direk crowbar bulup, headcrablerle savaşıyorduk. burda ilk başta tabanca alıyoruz ve kısıtlı mermimizle zombileri öldürmeye çalışıyoruz. ne alaka diye sormadan edemedim.

oyunda her yere barnacle dizmişler. her adım başı barnacle çıkıyor resmen.
şu ilk houndeye çıkan yer mesela, pencereden atladı daha sonra kayboldu. periyodik biçimde damage veriyor bana ama etrafıma bakınıyorum hiç bir yerde houndeye göremiyorum. bug mı oldu diye geriye kaçayım dedim bu sefer de barnacle yuttu. heh.
Sosyal ağlarda paylaş

sec personel mongol çıktı. zombi dibine giriyor, kafa göz darbeler indiriyor, bu öyle boş boş bakıyor zombiye.
ölsün de tabancasını alayım dedim.
yok uzun zaman öyle kaldı öyle.
sıkıldım gittim neyseki sonra açıldı biraz adam ateş etmeye başladı.
"hadi bakalım gel benle" dedim, az ötede 2 zombi grubuna charge yaptı, zombi herifi tuttu kaldırdı sonra parçaladı.
"eh" dedim "senin yapacağın işe de..."
neyse tabancasını hacıladım sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

valve'un kendi çakma remake'ini oynayan var mı hiç, hl:source. bi tek headcrap skinlerini falan cilalamışlar, 2 3 efekt başka hiçbir farkı yok. bu modu onunla karşılaştırırsanız anlıyosunuz ne kadar kaliteli bi iş çıkardıklarını

o zaten, "hl'yi source motorüylen baştan yaptık" iddiasıyla ortaya çıkmadı bildiğim kadarıyla ya. sadece ufak bi güncelleme idi, fena da olmadı hani. minimal gelişmelerin yanında bi de sular adam gibi source motorundaki gibi oldu, klasik source arabirimi geldi felan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...