Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eureka (a town called eureka)

Dragonfire

Öne çıkan mesajlar

Amerikanın dahilerini toplamış bir kasabaya koymuşlar ve bunu dizi yapmışlar. Çılgın buluşlar bilinmeyen güçler ve kasabaya yeni gelen bir sherif.
Nasıl bir kasaba bu Eureka?
Gayet teknolojik modern ve uçmuş bir kasaba. Her köşe başınadan nobel ödülü almış birsi fırlayabilir. Kasabanın tamircisi uzay&rocket mühendisi bir amca mesela.
Neyse daha fazla anlatmim de bulursanız izleyin.
Yanlız yazlık bir dizi bu geçen yaz başladı ve ara verdi temmuzda tekrar başlayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 8 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
çok sevdiğim bir dizi değil.
ilk gördüğümde "aha x-files mı yoksa" diyerek izlemiştim de,
olayların x-files gibi uzaylılarla bağıntılı kurulmadığını, ama uzaylı teorilerinden çok daha uçuk nedenlerden dolayı olduğunu görüyorsun.
Kasabanın halkı çok tuhaf. "Her biri birer küçük Einstein" deniyor da, doğar doğmaz konuşmaya başlamak, Einstein olmakla alakasız birşey. Yani bilim adamı olmak veya Einstein gibi devrimci bilim adamlarından olmak olayını, erken yaşta konuşmaya başlamak, 10 dil bilmek, 250-300 IQ hızda gitmek, derslerden hep 100 puan almak gibi şeylerden ibaretmiş gibi gösteriyor. Bunun sonucu da herkes cebinden mini atom bombası çıkartacakmış gibi dolaşıyor.
Bilim adamı olmak için öyle derslerden 100 100 çakmak gerekmiyor. Dünyaya bilimsel gözle bakmak gerekiyor. İşin ilginci, kasabanın problemlerinde, 100 100 çakan kişiler hiç birşey yapamazken, şerif geliyor herşeyi hallediyor.

Biraz fazla yapay geliyor bana dizi. Yoksa zevkli birşey olabilirmiş.
Sırf bilimsellik yüzünden değil, dekorlar, kasabadaki yönetim biçimi vs bu tip şeyler de yapay geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
  • 11 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...