Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

olayın absürd olmadiğindan bahsediyorum bende. ses getirmek isteyen her oyun firmasi ünlü getirtiyor zaten. hatta ea in partilerinin yaninda bu gayet sade kaliyor.

neyse ben fikirlerimi yazmak istedim dogrudur, yanliştir, beğenirsiniz, beğenmezsiniz orasını bilemem. günlük (hatta aylık :p) mesaj kotami doldurdum.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle Fallout 3 konusu bu, haliyle partisi de burada tartışılır. Yani o partinin doğruluğu yanlışlığı burada tartıştığımız şeylerle bağlantılı olmakta.

Bethesda'nın amacı beni zerre kadar ilgilendirmez, cebine giren para da ilgilendirmez. Ben Bethesda'yı değil oyunu seviyorum. Onların şirket olarak başarısı, PR'ı, çok satması vb. falan kime ne, başlığa da Bethesda yazalım isterseniz zaten ilk iki oyunu da onlar yapmıştı... Benim için önemli olan oyunun istediğim gibi olması (istediğim gibi değil), seriye uyması (uymuyor) ve partisi.(tamam partisi çok umrumda değil, maksat bedestaya yüklenmek) İsterse Madden fanlarına, spor yazarlarına parti versin, ismi Fallout partisiyse Nuka Cola içilecek! İçmişler gerçi ama ben mecaz yaptım, bu parti Bethesda'nın Fallout'a yaklaşımını özetlemiş olduğundan sembolik önemi var.

Rockband partisinde The Who'nın çıkması ile Foo Fighters ile Fallout arasında bir bağlantı olması mı lazım? Rockband post apocalptic RPG mi yoksa rock müziği oyunu mu?
Sosyal ağlarda paylaş

bu topici takip ediyorum bende. belki vardır 2-3 mesajim arada bilmiyorum. burda benim vurgulamak istediğim şeyi tam anlatmaya çalışayım. şimdi ilk başlarda fallout3 duyruldu. bethesda yapacak ve first person olacak denildi ve herkes haklı olarak "oblivion with guns" olacak fallout efsanesi öldürecek falan dendi. bende oblivion u cok sevmiyorum. level scale olayi ve mal diyalog lar yüzünden oyun rpg olmamiş. ama öte yandan ortada morrowind ve bloodlines gibi enfes örnekler var (ki bloodlines benim atmosferini en beğendiğim rpg dir). dolayısıyla ben bu topic teki cok kişiden daha optimistik yaklaştim f3e ki siparişimi verdim cikacaği günü bekliyorum sabırsızca. ki f3 te level scale in kaldirildiği ve daha kapsamli (eminim orjinal falloutlardaki kadar kapsamlı değildir) bi diyalog agacinin/sisteminin getirildiği belitildi sadece bethesda değil preview larda falanda.

insanlarin fallout serisine karşi hissettiği nostaljiyi falan anlıyorum. 24 yaşindayim bi çoğumuz gibi bende pc de rpg lerle adventure oyunlariyla gecirdim gençliğimi. falloutlari oynadim bitirdim en favori oyunlarim arasindadir özellikle 2.oyun. oyunlari olabilecek herşekilde 10 ar kere bitirmedim ama heralde fan sayılmak icin bunu yapmakta gerekmiyodur. ama devir değişti şimdi. bende bi cok oyuncu gibi artik kaliteli grafikler kaliteli sesler ve bol cutscene ve seslendirme bekliyorum oyunlardan. yeni yapilmiş izometrik, text ağırlıklı bi oyundan eskiden aldiğim zevki almayacağıma eminim. evet arada yüklüyoruz nostalji faktörü yüzünden sıkılmadan eğlenerek agzimiz acik oynuyoruz. bunun bi örneğide adventure oyunlari işte. son dönemlerde gayet kaliteli adventurelar cikiyor ama artik eskisi gibi rağbet yok. oyunlar kötüleşmiyor zaman değişiyor.

eeh şimdi topici takip ediyorum. her gösterilen footage da her söylenen söz e "aha oyun dandik olacak belli oldu" tarzi bi yaklaşim var. işte bunun en son örneği bu son "foo fighters getirmişler oyun official olarak dandik" e gelmiş bi yerde. bu durum bana biraz komik geldiği icin fikirlerimi paylaşayim dedim. zaten bu threadi canlı tutan insanlarin cok büyük cogunluğu f3 ün iğrenc olacağına kanaat getirmiş oyun nasıl cikarsa ciksin fikirlerin değişeceğinide sanmıyorum. ben ise level scalesiz, fallout atmosferine sahip bi oblivion cikartabildikleri sürece memnun kalicam. baya uzun olmus kusura bakmayın :P.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun hindistanda piyasaya çıkmıyor. Resmi bi karar yok ama dağıtımı üstlenirim diyen microsoft, hint halkının duyarlılıklarını göz önüne alarak oyunu getirmekten vazgeçmiş.

said:
Microsoft constantly endeavors to bring the best games to Indian consumers in sync with their international release. However, in light of cultural sensitivities in India, we have made the business decision to not bring Fallout 3 into the country.
http://www.gamingindians.com/2008/10/fallout-3-controversy-india-release-cancelled/

Nedenine şu diyorlar

http://www.youtube.com/watch?v=pRJVq2LLvDA

Hint forumlarında pek hoş karşılanmadı tabi bu haber. Kimsenin öyle sanal inekti brahmindi önemseyeceği olmaz, ms tamamen finansal bi kararı bunun arkasına gizlemiş diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Valve Sofware yaptığı açıklama ile Bethesda Softworks tarafından PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için geliştirilen RPG oyunu Fallout 3'ün PC versiyonunun Steam üzerinden de satılacağını duyurdu. 31 Ekim 2008 tarihinde piyasaya sürülecek olan oyunu $49.99'a şimdiden Steam üzerinden satın alabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Enginar said:
eeh şimdi topici takip ediyorum. her gösterilen footage da her söylenen söz e "aha oyun dandik olacak belli oldu" tarzi bi yaklaşim var. işte bunun en son örneği bu son "foo fighters getirmişler oyun official olarak dandik" e gelmiş bi yerde. bu durum bana biraz komik geldiği icin fikirlerimi paylaşayim dedim. zaten bu threadi canlı tutan insanlarin cok büyük cogunluğu f3 ün iğrenc olacağına kanaat getirmiş oyun nasıl cikarsa ciksin fikirlerin değişeceğinide sanmıyorum. ben ise level scalesiz, fallout atmosferine sahip bi oblivion cikartabildikleri sürece memnun kalicam. baya uzun olmus kusura bakmayın :P.

E kaç sayfadır bunu söylüyorum ben zaten.

"hayır biz öyle demedik böyle dedik" denilerek ona da karşı çıkıldı :P

Daha önce de yazdığım gibi, oyun hakkında en büyük istediğim, Fallout 1+2'deki gibi skillerin dengesiz olmadığı, her skill kombinasyonuyla oyunu oynayabileceğimiz ve "tüh hiç bir işe yaramıyor bu skill" demiyeceğim bir oyun olması.
Onun dışında Fallout 1/2'ye tıpatıp benzemese de, Daggerfall/Morrowind gibi olsa da oynarım. Umarım The Elder Scrolls serisinden Battlespire'a veya Oblivion'a (kısmen başarısız olmuştur bence) benzemez.
Herkes bu kadar dalga geçince insan ister istemez sıkılmaya başlıyor oyundan :P

O değil de PC'ye çıksa oynasak. X-Box'a erken çıkmış, kötü olmuş...
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun client dili hakkında bilgi var mı? Almanya'dan kutu alsam İngilizce oynama imkanım var mı? Play.com'dan CE ısmarlamıştım ama iptal oldu galiba release date yazmıyor artık. Zaten kargo 10 gün sürcek ordan ısmarlasam. Steam'den alsam da fanı olduğum oyunun kutusu olmayacak elimde pişman olcam sonra.

Edit: Neyse play.com'dakini iptal edip amazon.co.uk'den sipariş verdim. Kargo parası 5 euro daha pahalı ama 10 gün yerine 2-3 günde yolluyorlarmış. Hadi bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...