Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

inşallah first person rpg olur da,
bu saatten sonra first person rpg yapılcağını sanmıyorum.
konsollara da çıkartçaklarmış herhalde.
fps/rpg olur diye düşünüyorum. deus ex veya system shock gibi.
ama bloodlines gibi fprpg (action rpg ya da) olsa o daha da güzel olurdu :) direk rpg ortamlarına akıp, dialog delisi olurduk.

[ Mesaj 06 Haziran 2007, Çarşamba - 21:42 tarihinde, Bone tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone üye 06 Haziran 2007, Çarşamba - 18:07

bir rpg'nin first person olmasının o oyunu rpg'likten çıkarmayacağını anlatmaya çalışıyoruz.
eskiden de bazı rpg'ler izometrik, bazı rpg'ler first person çıkardı. ama benzer özelliklere sahip olurdu. first person rpg berbat, izometrik rpg klasik olcak diye bir kaide yoktu.

"first person olmasın, real time olmasın, 3d olmasın"
denmesinin anlamsızlığını vurgulamaya çalışıyoruz.
fallout 1 veya 2 atmosferini verecekse, first person da yapabilirler, real time da olabilir, 3d de olabilir, yeter ki oyunu iyi yapsın diyoruz biz.

ama halen text-adventure'lar çıkmasını bekleyenlerdenseniz, o zaman ayrı tabii.

ben anlatamadım dediğimi siz fallout 1'i geçtim 2'nin atmosferini dahi vereceğini bekliyorsanız eğer zaten olay bitmiştir ve evet halen text-adventure çıkmasını bekleyenlerdenim :)
Sosyal ağlarda paylaş

al ben de bir kuram yaratıyorum.

bethesda hep buglı oyunlarıyla tanınır (örneğin daggerfall)
fallout 2 de buglıydı, patch yapsan bile belirli questleri yapmaman lazımdı yoksa oyun çöküyordu, eski save'e load etmek gerekiyordu.

Buglı bir firma + Buglı bir seri = Bugdan göz gözü görmeyecek bir oyun.

Evet ben asıl bundan korkuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
2) Yes, that's The Ink Spots singing "I Don't Want to Set the World On Fire"

İzometrik falan yalan bence, bariz fp/tp olucak kamera açısı. Cursor mobun üstündeyken kırmızı bi outline çıkar sol click normal ateş etme artık ne damage verirse. Sağ click pause ve hedef alma. Aim olayı olmaz bloodlinesdaki. Gibi geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de teyze olmuştum kotor'da.. habire yem atıyordum kuşlara.. bi de eminönü camiisi olsa dadından yinmez idi amma nappalm artıkın..

o değil de.. bi oyun peşinden bu kadar adamı sürüklüyor.. bu inanılmaz! izometrik 3d, frp/fps tartışmalarına girmeden.. zevkle beklediğimi söyleyebilirim.. dört gözle bekliyoruz çıkmasını ailecek =)

hem bana postapo. bi ortamda 3d /fps falan gezmek de hiç kötü bir fikir gibi gelmiyor..
Sosyal ağlarda paylaş

Mage işte bildiğin mage. xd6 lightning damage koyan adama force adept vs. demem ben. Ki light side olmama ramen çatur çutur atabiliyodum o lightningleri o ayrı bi saçmalık.

Ben de bu kadar çok fanı olduğunu bilmiyordum falloutun. Eskiden bi avuç insandık şu forumlarda. Zaman içinde değeri anlaşıldı heralde oyunun :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...