Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

tedirginiz cunku fallout u oblivion denen ebik oynu cikaran firma uretiyo
daggerfall da oyanmis bi insanim ama
linear deil lafi altinda bi tqne quest deil 6 tane quest line war kabaca herkesi kesiyosunuz mantalitesi yatirilmis bi oyun oblivion korkum ona benzemesi
linear olmali fallout bi amac olmali
ama he bi bok kombat olmamali
Sosyal ağlarda paylaş

Sam concept art'da olsa en ust kalite seviyesinde olmali sonucta fallout yapiyorsun ve ben concept art'i begenmedim (En azindan sadece 2 tanesini begendim gerisi cok tras olmus). Illa concept art'i elestirmek icin grafiker olmak lazim degil, sonucta bu bir oyun tutup ronesans doneminden kalmis eserleri incelemiyoruz bence her oyuncunun concept art'i elestirme hakki var. Reklam olarak concept art'lardan daha iyi seyler koyamazlar miydi? Koyarlardi ama bunu koymus o zaman musteri olarak elestirme hakkimiz var.

Ha mesela bethesda deseydi ki biz post-apo. oyun yapiyoruz bakin concept art'larda bu kesinlikle cenem duserdi ve o neresini yanlis cizmis vs. hic bakmazdim bile.
Elestri yapmamin tek sebebi bu oyunun fallout olmasi normal bir post-apo. oyun degil.
Ayrica bu concept art'lar oyunda kullanilacak ya da soyle diyeyim iki durum var:
a) Craig'in cizdigi concept art'lar oyunda kullanilacak ve fallout eski atmosferini kaybedecek (En azindan buyuk sehirlerde ve o gemili bolumun gectigi yerde)
b) Bu concept art'lar tamamen fake, oyunda kullanilmayacak bunun sonunda ise bethesda parasini cope atmis olacak cunku craig ile iyi reklam yapabildiklerini sanmiyorum

Bir de herkes seninle ayni goruste olamaz ki sam, mesela bethesda oyunlarinda atmosfer olduguna da katilmiyorum. En iyi atmosferi bg, fallout, Vampire the masq, kotor ve planescape gibi oyunlarda hissettim ne yazik ki daggerfall ve redguard haric bethesda oyunlari bana istedigim pek cok seyi veremiyor

[ Mesaj 30 Mayıs 2007, Çarşamba - 13:34 tarihinde, Sylian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

aynı görüşte olmanızı isteyen mi var? eleştirinizin metodunu söylüyorum ben burada, eleştiri denen kavram sabit bir dayanak üzerinden yapılır. oyunun final halini zerre dahi temsil etmeyen malzeme üzerinden oyuna eleştiri yapılıyor.

dikkat, burada her eleştiri yapmış olanı da bir tutmuyorum. dasaa mesela haklı noktalara değinmiş, elinde somut birşeyler mevcut endişelerinin dayandığı. ben de söyledim zaten kendimde de olduğunu benzer şüphelerin. okuyorsanız mesajlarımı zaten görmüşsünüzdür o kadarını.

müşteri filan değilsin ki şu aşamada. :p para mı verdin bu çizimler için? yoo. adamlar koymayabilir de hiç tümüyle onlara kalmış.

atmosferi açayım madem soruldu: bir oyunda insanın kendisini o dünyada hissetmesi atmosfer olarak yorumlanabilir, doğru mu? bunu en çok beceren rpg'leri bethesda'nın yaptığını düşünüyorum. aynı fikirde olmayabilir bir kişi elbette ki.
Sosyal ağlarda paylaş

o atmosferi ben en çok morrowind de yaşadım. ondan sonra fallout gelir. fallout 640x480 ve kısıtlı palete sahip bi oyun, morrowind değil. bethesdanın eline aldığı zor bir şey o yüzden. aynı kaliteyi, benzer hissi bugünün teknolojisine uyarlamak, o oyundan keyif almış insanları bugün mutlu etmek çok zor. eskisini bugün yakalamak zor, geçmek daha da zor. zor iş yani.

benim düşüncem, fallout olsun taştan olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bu konsept çizimler müzik eşliğinde iyi gidiyor. sinematik, epik. oyunu böyle yapmazlarsa, ama oyun içi videolarda, böyle matte paintler eşliğinde bu müzik ve ron perlman şık olur mu, bence olur. fallout dünyasını ben böyle görebiliyor muyum? 640x480 olmasa, gerçek olsa böyle görünür mü? bence görünür.

oyuna yönelik görsel çalışmalarda bizim için / oyun için asıl önemli olan feng zhu gibi konstrüksiyon tasarımcıları, marko djurdjevic gibi post apokaliptiğe alışkın karakter tasarımcısı, en önemlisi çılgın bir grup texture artist, ve hepsinin başında duracak, bu fallouttur, bu değildir diyecek bir veya bir grup adam.

promo çalışmalarda, işi tek başına götürecek adamlara ihtiyaç var, onun craig mullins olacağını sanmıyorum, ama bekleyip görücez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...