Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

Fallout online cıkıncaya kadar bize ait bi bölüm olmayacagından bundan sonraki yazıları bu gibi topiclerde acıcam..genel gorunus herkesin fallout u sevdigi ama fallout konusunda cok bilgili olmadıgı..vaultlar konusunda bazı sorular soruldugunu gordum o yuzden vaultların olaylarını anlatıcam maceraseverler..alin nuka colalarınızı..beni dinleyin :)..
-----------------------------------------------------------
Vault 8: Bir kontrol vaultu..acılıp yuzeyde tekrar kolonize olunması amaclı 10 yıl sonra acıldı..sonuc vault city..
Vault 12: Radyasyonun belirli bir populasyon uzerınde nasıl etki ettigini calısmak ıcın kapılar hic kapanmamak uzere ayarlandı..Burası sonradan Necropolis oldu..Ghoullarda calısmanın sonucu..
Vault 13:Uzun surelı ızolasyonun sonuclarını calısmak icin 200 yıl boyunca kapalı kalmaya ayarlandı..Kırık su çipi overseerin,valut dwellerı pıyon olarak kullanması ve dısarı yollasmasını gerektırdı..Vault 13 deki sonradan calısmalar..Enclave ın savası bıtırmek ıcın bu yone yonelttıgı yonunde..
Vault 15:50 yıl kapalı kalması ıcın ayarlandı ve ıcınde radıkal ıdeolojılerden ınsanlar bulunduruldu..sonradan F1 deki Aradesh le konustugumuzda lehcesi bunu dogruluyor..
Vault 27:Bu vault özel olarak kalabalıklastırıldı..Normal miktarın iki katı olan 2000 kisi yazdırıldı..vaultun nerde oldugu bilinmiyor..
Vault 29:Bu vaulta girenlerin hic biri 15 yasından buyuk degildi..Aıleleri özellikle baska vaultlara yonlendırıldı..Haroldun bu sıgınaktan geldigi tahmin ediliyor..(su kafasında bitki cıkan arkadas :) )
Vault 34:Bu vaultun cephaneligi cok daha fazla silah ve cephaneyle dolduruldu..kilidide acık bırakıldı..
Vault 36:Yiyecek ureticiler sadece zayıf,sıvısal bi yemek uretmek icin ayarlandı..
Vault 42:Hic bir lamba 40 watt dan daha guclu degildi..
Vault 53:Butun malzemeler bir kac ayda bir bozulucak sekilde ayarlandı..Her ne kadar tamir edilebilir olsada amac sinir bozuklugu ve stress yaratmaktı..
Vault 55:Butun eglence tape leri cıkartıldı..
Vault 56:Butun eglence tape leri cıkartıldı yalnızca tek bir sinir bozucu kötü aktorun tape i bırakıldı,psikologlar Vault 55 ten bile daha once duzenın bozulucagını öngördüler..
Vault 68:Iceri giren 1000 kisiden sadece 1 i kadındı..
Vault 69:Iceri giren 1000 kisiden sadece 1 i erkekti..
Vault 70:Butun zıplama suitlerinin mekanızması 6 ay sonunda bozuldu..
Vault 106:Kapı kitlendikten 10 gun sonra havaya psikoaktif maddeler salındı..
-----------------------------------------------------------
Soylentıye göre 122 adet vault var..digerlerinin bos bırakılma sebebi insanların zevklerine gore bunları degıstırebılmesi masaustu oyunlar icin...

Belki F3 te bı kac tanesıyle daha karsılasırız kim bilir :)..

Ceviri fallout bible 0 dandır..Yorumlarımı sımdılık eklemıyorum...savas oncesı tarihi cevirmekle mesgulum ne oldu ne bitti vs. cok karısık ve oyuna göndermeler yapılmıs o zaman satır aralarına sıkıstırırım kolay anlasılması icin...
Sosyal ağlarda paylaş

Vaultlari boyle ayarliyan Amerika devleti =) cunku sosyal bir deney yapiyorlar insanlik uzerinde. Kendileri ise okyanusun ortasinda guvenli bir alanda yonetiyorlar amerikayi

[spo]hatta fallout 2'nin sonunda gidip amerika baskanini olduruyorduk[/spo]

Ya da aradan uzun zaman gecti oyunu yanlis hatirliyorum...

[ Mesaj 25 Mayıs 2007, Cuma - 11:25 tarihinde, Sylian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Cuce,jumping suitler mavi vault giysileri..yorum yapmadan dırek cevırdım orda yoksa bı suru tarafa cekılebılır olaylar..Enclave in olayı zaten savas oncesı kanada ve cın uzerınde petrol ve su alanlarına askerı bırlıkler yollaması..gızlı operasyonları duzenlemesı ve koruması...ama US baskanlıgı degıl adamlar savas oncesınde..sonradan bombalar dusunce US gucunu kaybedıyor ve poseidona kacıyor elındekı bırlıklerle..enclavele bırlesıp baskanın oglu olan bızım F2 de öldurdugumuz baskan oluyor basıda..
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm şimdi soyle anlatıyım..o alet sadece tulum degil...bizim pip boy dedigimiz sey ona yapısık boyle kolunda yada kemerinde gibi bi yerde..aynı sekide dalgic kıyafeti gibi ve gunes ısıgı hafif radyasyon gibi seylerden koruyor..yaraları basıp kanamayı hafifletiyor..herseyin hafif versiyonu dıyebiliriz..saat tarih basınc sıcaklık gıbı seylerı belırtıyor ayrıca..bu alet bozuluyor o sure zarfında..deney kısmı korkunc tabi..
Sosyal ağlarda paylaş

Yok biliyorum enclave'ın mevzusunu ama cokda direk bi başlantıları yok sonucta us'le yanı resmi denilebilinicek bi bağlantıları.

Benım kast ettim carpık aklılı bilim adamları olmasaydı o gerzek burokratlar bunları yapmayı akıl etmezdi.

vault ayarları anlatıldığı sırada jet almışımdır kacırmışımdır mümkündür.

deneyde direk belliki bundan sonra vaultta yaşıycaz paso e bundan büyük sosyal bi olay olamaz bari kullanaaım kafası.

Klasik herşeyi kobay olarak görebilien ben merkezci bilim tayfasının duruşudur.

deney kısmını hatırlıyodumda bu kadar detayını hatırlamıyodum.

[ Mesaj 26 Mayıs 2007, Cumartesi - 09:23 tarihinde, Cuce tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

heh yalnız bible'da o aralar x-files seyretmekle fazla haşır neşir olduklarını ve hikayenin o şekilde bağlanmasından pek de memnun olmadıklarını söylüyorlardı diye hatırlıyorum. aslında ben de şahsen pek beğenmiyorum, biraz abuk.

van buren'deki ncr & bos savaşı olsaydı bir tarafı tutabilseydik kıvamında birşeyler yaparlar da morrowind'deki factionlar gibi burada da bos questleri yapar paladin oluruz umarım. fo'daki power armor alıp yetinme olayı kesmemişti beni.

ekleme: ha bu arada nma fo3 müziğini jeremy soule'un yapmadığını söylemiş, günahını aldı millet ehe

ve ayrıca forumdaki spekülasyon (müzisyenin sitesindeki "şu anda baba rpg üzerinde çalışıyor" sözlerine dayanarak) müzikleri inon zur'un (tactics müziklerini yapan) yaptığı yönünde ki bence doğru seçim olur. atmosferik ambient müziğin dibine vurmuştu tactics'de.

[ Mesaj 26 Mayıs 2007, Cumartesi - 12:58 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...