Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes

SoulCube

Öne çıkan mesajlar

aa doğru niki vardı dimi :) yokluğunu hiç aramadım walla. ne idüğü belirsiz bi karakter gibi geliyor, biraz ipuçları fln verseler bari onu gösterirlerken, tamam gizemli işler peşinde ama bu kadar da belirsiz hoş olmuyor. hem önceki bölümde nathan'ı istemişlerdi ondan, bu bölümde onunla ilgili hiç bişi yoktu yanlış hatırlamıyorsam. bölüm sonunda ilgi çekmek için yapılan işin sonucunu ertesi bölümde görmemek hoş olmadı ::(
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Valla ben Niki vs Matt kapışmasında baya eğlenmiştim

Bu arada Human Genome'la falan buldum sizi diyo adam, bu da çok saçma gelmişti bana. Ama soradan açıklıyo şu son bölümde herşeyi duyan kadına kan testi vermişsiniz 11 yaşında falan diye. İşte o nihayet mantıklı geldi. Hani kandan dna ya bakıp hmm bunda anomali var falan demeleri. Yoksa ne alaka be falan diyodum hoş olmuş.[/spo]

[ Mesaj 21 February 2007, Wednesday - 22:27 tarihinde, Rewendor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Sylar başına sağlam bela aldı açlığından, bunun yüzünden diğer güçlerine odaklanamayabilir. Bunun yüzünden mohinderi tehdit edip "edit pls" diyebilir. Mohinder da dizide ilk defa aklını kullanarak edit niyetine sağlam şeyler kapar. Bennete gelince ben bu adamın iyi mi kötümü olduğunu keşfedemedim açıkçası. Gayet şerefsiz bakışları var. Haitian da kendi başına bir rol alacak gibime geliyor bir kaç bölüme. Ayrıca bu Linderman davasını da merak etmiyor değilim. Bi işler var bu adamda. Hironun ejderha ile karşı karşıya olduğu sahneyi de unutmadım değil. Kısacası 7 gün daha.. Ha bu arada Nathan da az değil, çok sağlam şeyler biliyor hatta önemli bi rolü de olabilir[/spo]

[ Mesaj 22 February 2007, Thursday - 02:22 tarihinde, Messor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

16 süperdi ayrıca
Kesinlikle okuyun pişman olmassınız :P
[spo]Peterin mermiyi durdurması hironun gücünü alması sayesinde oldu yani şöyleki hiro zamanı slow motion yapabiliyordu(bkz:müzeden kılıç çalma).Yani şöyleki mermileri iyice yavaşlatıp 0 km. hıza getirince doğal olarak mermiler sabit bir şekilde yere düştü.Kısacası telekinesi deil zamanla oynadı.

Zamanı durdurma olayı ise istediğini alanı istediği şekilde deiştirmesini baz alıyor.Mesela zamanı geri alma olayında yani merminin nasıl silaha geri döndüğünü merak ederken
Hiro'nun dizinin ilk bölümünde saati bir saniye geri almasıyla açıklayabiliriz.Yani zamanı geri alıp mermiyi deliğine soktu namıssız.

Ayrıca bir ihtimal Peter abimiz zamanı geri alıp Zenci hatunu kurtarabilir isterse keza hironun cafede çalışan kıza yaptığı gibi.
Hani yapsa güzel olur kurtarsın kızı işte niye ölsün ki :P

17. bölümde Matt abimiz herşeyi birinci ağızdan yani Mr.Bennet'tan öğrenebilir.Tabi beyin silen sinyal bozan zenci abimiz işe karışmassa.Ha ayrıca onu da bi odada kıstırıp eline vermiş olabilirler matt ile nükleer delikanlı.
Ve 17.bölümde claire'ı bennet'ın nasıl bulduğunu falan yani bi bakıma fash back yapılcak.

Sylerın baş ağrısı çekmesi ise yeni aldıgı güçlere hemen ayak uyduramamasından kaynaklanıyor zamanla geçer heralde.
Ha şöyle bi ihtimalde var bu güç ilerde başına çok dert açabilirde.Kafasını allak bulak etmek isterlerse orada Matt amcamız var yani ^^

Peter'ın görünmez adamı görememesi ise şöyle diyorum.
Peter güçleri kullanmak istediğinde kullanabilen bir delikanlı.
Dolayısıyla görünmez adam kaybolduğunda onu illaki görücem diye kasmamıştır.Yoksa balkondan atlasa kuş gibi süzülürdü :)

Ha birde saçma belki ama olabilitesini düşündüğüm bi teorim var.

Bu Mr. Bennet her eline geçirdikleri adama 2 tırnak izi attırıyo ya o olay şöyle bişey olabiler.

Şimdi eğer ki bu bennet linderman için çalışıyorsa ellerine geçirdikleri adamların gücünü alıp bir şekilde Linderman'a devrediyo olabilirler.
Şöyle ki:
Linderman amcamızın paradan başka hiç bir özel gücü olamayabilir fakat bu konulara aşinalığı vardır.
Bu teknoloji için büyük paralar yatırmış ve bir şekilde güçleri kendi DNA'sına işleyip bir süper güç olmayı hedefliyor olabilir.

Ha bide unutmadan sizlere en büyük spoilerı veriyim de rahatlayın.
Linderman ahanda bu adam ^^

a clockwork orange'ın efsane oyuncusu Malcolm McDowell

Karizmaya bak oha Linderman FTW [/spo]

[ Mesaj 22 February 2007, Thursday - 05:03 tarihinde, SoulCube tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

[spo]nathan'ı önceden yakalamadığı ne malum ;) daha nathan'ın omuzunu göremedik hehe. ya tabi bu teori uzun inceye düşünmedim.ama iyice bu teoriye uysun bişeyler istesem cidden senaryoyu ben yazıyorum sanarsın o derece inandırırım seni :P[/spo]

[ Mesaj 22 February 2007, Thursday - 06:30 tarihinde, SoulCube tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bi de son olarak
[spo]nathan petrelli'nin "ben olsam, bizim gibileri toplayıp, okyanusun ortasındaki bir adada denek olarak kullanırdım" sözleriyle lost'a baya bi gönderme yaptı çünkü heroes'un senaristlerinin daha önce lost için çalıştıklarını düşünürsek, lost izleyicilerine de ufak bir ipucu verilmiş gibi sanki.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]zaman dondugu icin dusmuyo o mermiler telekinesi sayesinde dusuruyo, aksi taktirde o mantikla bakildiginda zaman durdugu anda adamlarin da yere dusmesi lazim beyinden giden sinyaller durup kaslar bosalacagindan.

ayrica telekinesiyi de sylardan kapti sonic gucunu de, sylarda ne varsa hepsini aldi ama farkinda degil peter daha.

ha bi de sylar o hayvani duyma seyini kapti ve arabayla yolculuk yapiyo illa basi agriycak daha kontrol etmeyi ogrenemedigi icin o gucu.

zenci abla da dirilcek o sekilde cunku peterin ruyasinda kosuyodu ona.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

dela demişsinki
[spo]zaman dondugu icin dusmuyo o mermiler telekinesi sayesinde dusuruyo, aksi taktirde o mantikla bakildiginda zaman durdugu anda adamlarin da yere dusmesi lazim beyinden giden sinyaller durup kaslar bosalacagindan.

abi senin mantıgınla gidersek hiro zamanı durdurdugunda direk yattara olur.Hironun arkadası da yalan olurdu.
ne biliyim ateş eden kızda mantara bağlardı :P
yani kısaca filmdeki zaman durdurma hedesi senin anlattığın mantıkla gitmiyo[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]
dela haklı bence, tek fark odaklandığı birşeyin zamanını geri alırken diğer herşey olduğu gibi kalabilio. mesela biri beyzbol sopasını sallarken, sadece sopayı zamanda geri alsa kendi kafasında patlatabilir o sopayı. ama o mermiler öyle durmadı işte, tamam durdular, sora peter gözleriyle indirdi aşağı, aynı neo gibi dikkat edin.
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=10602475[/spo]

[ Mesaj 22 February 2007, Thursday - 07:19 tarihinde, Sly-One tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

slyin da acikladigi gibi

[spo]ben senin dedigini curuttum yoksa ben de biliyorum oyle olmadigini, zaman durdugumda kinetik enerji potansiyele donusuyor sadece ve akisa devam ederken o enerji kaldigi yerden aciga cikmaya devam ediyor.

ayrica izafiyet teoreminden yola devam edersek hironun olmesi imkani var zaman durmusken, mesela bugun agir yaralanip zamani durdursaydi ve kan kaybediyo olsaydi hastaneye yetisemeden olebilirdi cunku kendi bunyesini degil cevresini dondurabiliyo sadece.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...