Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes

SoulCube

Öne çıkan mesajlar

[spo]bence de uçuyor sylar zaten dizi de anlamadığım bir mantık hatası var 4. bölümde(2. bölümde olabilir) mi ne hatırlamıyorum tam matt ve yanındaki sarışın hatun sylar o küçük kıza saldırırken yakalıyorlardı da matt bunu kurşuna diziyordu ordada adam yerden kalkıp uçtu mu naptı hadi uçması açıklanamaz belki de bariz bir şekilde regenerate özelliği var o zaman "save the cheerleader save the world" ün esprisi nedir ? [/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Nihayet izledim 16yı da.. Yetiştim size :)

[spo]Peter gerçekten aşmış. Ayrıca artık insanların hissettirdiğini falan da düşünmesine gerek yok sanırım. Adam hiç kasmadan anında tepki verebiliyo çünkü :) Yanlız insanlardan gücü çekerken kopyalarken galiba insanların o gücü kullanmış olması lazım. Mesela Sylar telekinesi yeteneğini kullandı kafasında o da kopyaladı ama "how to make tik" yeteneğini alamadı kullanmadığı için. Ya da diğer yeteneklerini. Yine de aşmış bi karakter oldu çıktı.

Hiro da nihayet kahramanlığa dönüş yaptı. Başarılı da oldu oldukça. Nihayet karakteri de oturuyor. İlk başlardaki şebek hallerini hala arada sürdürse de adım adım düzgün davranmayı öğreniyor, ezikliğinden sıyrılıp kafa tutabiliyor.

Sylar için farklı bir teorim var. hani uçuyo falan dediniz ya. Aslında hepsini telekinesiyle yapıyor. Yani o ilk bölümlerde Matt kendine ateş edince kurşunları telekinesiyle sağa sola fırlattı böylece vurulmadı. Sonra da telekinesiyle yine kendi bedenini fırlattı yukarı doğru. Yoksa rahatça uçabilen bi karakter olduğunu sanmıyorum. En fazla anlık patlamalar ya da hafifçe süzülmelerle ilerler. Yanlız Benett'in labaratuarında gördüğümüz üzere kendini ölü gibi gösterebilme yeteneği var. Bu arada sanırım yapımcılar Sylar'ın yenilmez olduğunu farketmişler. Ya da yenilmeze çok yakın. Kendisine bir zayıf nokta eklediler. Belli sesler rahatsız ediyor artık. Gerçi sadece geçici bir sorun da olabilir de.. Bilemeyecem. Görecez ileride. Bi de ben o beyinlerden nasıl mutasyonu alıp kendine monte ettiğini deli gibi merak ediyorum Sylar'ın. Üstünde hiç ameliyat izi lekesi yok çünkü. 1 gecede ya da bikaç saatte yapabildiğini de öğrendik. Yiyo mu napıyo?

Benett aslında iyi bi adam gibi sanki. Hani amacı doğru ama yöntemi farklı. O da düzelecek umarım. [/spo]

Dipnot: Adamım Peter'di başta da belirtmiştim, hala da öyle niheh :)

You LIED to me!!!

[ Mesaj 21 February 2007, Wednesday - 02:01 tarihinde, Rewendor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor telekines nedir ya=) rel por felan yapiyor ondan ayak sesleri yok o adamin öyyk

yalniz bölüm cok güzeldi, peter ilk saniyeden beri adamimdi simdi de iyice taht kurdu kalbimde, bu arada ponpon kiz ergenlik cagina girdi =P babasina felan karsi gelmeye basladi terbiyesiz

sylar'a ise kil geldim kil gidecem galiba, ne uyuzdur ya
24'de oynarken eleman pek iyiydi programci iken ama heroes'da bir killigim tuttu
Sosyal ağlarda paylaş

tekrar sardı bikaç bölümlük bayıklığı attı üstünden dizi,

[spo]uzun uzun yorum yapmayacam, sylar bi özelliği alınca, o özelliğe sahip kişiler nası ilk farkettiklerinde problem yaşıolarsa (baş ağrısı şuydu buydu) o problemleri yaşıyor. ama olayı o kişilerden sonra o özelliklere sahip tek insan o oluyor. peter ise yetenekli birinin yanında olsun yetiyor, beynini yarmadan direk alıyo özelliği. her ne kadar peter vs. sylar süper karşılaşma olur desem de, sylar peter hariç herkesi öldürse bile peter zamanla yeterince aşacağı için (özellikleri kullanma konusunda), sylar ın da güçlerini kullanabilir ve döver. terminatörü de superman i de döver. zamanı da durduruo, uçuyo da, bi çelik değil henüz, bi de gözlerinden ateş çıkmıo, ama nükleer bomba patlatabilecek yakında. aslanım benim.
[/spo]
hadi hayırlı traşlar.
edit= iyi ki uzun yorum yapmadım.

[ Mesaj 21 February 2007, Wednesday - 07:29 tarihinde, Sly-One tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]sylar'ın üstesinden peter gelecek bence de, sonuçta beraber olduklarında aynı güçlere sahip olacaklar ve peter'de fazlası olacak. (tabi o zamna kadar peterin daha çok gezmesi lazım :P abisinin karısına falan bi görünse ii eder :D karizmasına karizma katar :P)[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ultrAslan
üye § 21 February 2007, Wednesday - 06:36

Rewendor telekines nedir ya=) rel por felan yapiyor ondan ayak sesleri yok o adamin öyyk

Telekinesi UO'dan çok daha öncesinden beri bilinen kullanılan bir terimdir, ayrıca UO ya da bilgisayar oyunlarından ibaret değildir, üzerinde ciddi araştırmalar da yapılmakta. Zaten dizide de bu isimle geçiyor.

Ayrıntılı bilgi

Öte yandan birkaç dikkatimi çeken şey:

[spo]Peter'in insanların hissettirdiğini düşünmesine artık gerek yok sanırım. Zira Sylar'ı hatırlamadı bile kimden telekinesi aldın diye sorduğunda görünmez adam.

Patlama tahminen Peter radyoaktif adamın gücünü alıp da kontrol edemezse olacak gibi geliyor bana. Bir de Peter dışında Nathan, ressam ve radyoaktif adam var galiba sadece güçlerini kontrol eden. Diğerleri istemsiz kullanıyor. Sylar'ı saymazsak tabii.

Görünmez adamı normalde Peter görebiliyordu, ayrıca rüyalarıyla geleceği de görüyor. Yani tek özelliği insanların düşüncelerini kopyalamak olmasa gerek. Fakat son bölümde görünmez adam sinirlenmişken Peter bile onu göremedi görünmezliği kullandığında, orada da bir çelişki var sanki.

Dizinin esas adamları Peter ve Sylar olacak. Bu artık belli. Biri ana kahraman diğeri baş kötü olarak. Zaten isimlerinden de belli. Stan Lee'nin dizide rol alması onun da bu işin içinde olduğunu gösteriyor. Ve onun Marvel Comics'te başlattığı en büyük akım süper kahramanların isim ve soyadlarının aynı harfle başlamasıdır.

Peter Parker (SpiderMan)
Bruce Banner (Hulk)
Reed Richards (Mr. Fantastic)
Scott Summers (Cyclops) (X-Men ilk çıktığında ana kahraman olarak Cyclops düşünülmüştü ama insanlar onu sevmeyip wolverine a ağırlık verince geri planda kaldı)
vs vs..

Hatta bu durumla Donnie Darko filminde dalga geçer kız arkadaşı "ismin süper kahraman ismi" diye :)

Burada da
Peter Petrelli
Gabriel Gray

tanıdık geldi mi :)[/spo]

[ Mesaj 21 February 2007, Wednesday - 13:24 tarihinde, Rewendor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Yanlız Peter adamı ilk gördüğünde gayet uzakta milletin eşyalarını soyuyodu adam. Yani o görünmez olup gittiği sıradan daha uzun bi mesafe vardı aralarında. Yani görebiliyodu Peter onu uzaktan da.

Bi de Hiro gücünü kontrol edemiyo be, yok gücüm gitti yok geldi, zaman durduruiyim dedim, yavaşladı. Mekan değiştiriyim dedim zaman yolculuğu yaptım. Düne gidiyim dedim 6 ay önceye gitmişim diyip durdu. Polis de edemiyo kontrol, kendi de zırt pırt söylüyo ya başım ağrıyo herkesin düşüncesini duyuyorum kontrol edemiyorum diye.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Internet hatun birazcık abes sanki gibime geldi . 16. bölüm harikaydı ama . O görünmezlik olayını ben de anlamsız buldum , bir de daha önceden kullanılmamış bir özellik gördük , Peter o supersonik ses dalgası zımbırtısını muhtemelen Sylar'dan almıştır gerçi , başka bir opsiyon yok . Ama bölüm şahaneydi ayakta alkışladım .[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]ya peter o elektroşok silahını sadece telekinesiyle durdurmadı yav. başka bişiler de döndü orda, hatta bence zamanı kısa bi süre durdurup, telekinesiyle yere düşürdü zımbırtıları. ondan oha dedim zaten, zamanı durdurup o sırada telekinesi de yapabiliosa, üstüne çat diye uçup gittikten sora aha neo dedim zaten. peter buysa what is the matrix?

edit=bi daha izledim de, orda zamanı kesin durduruyo peter.sora düşürüo yere onları.[/spo]

[ Mesaj 21 February 2007, Wednesday - 17:30 tarihinde, Sly-One tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]peterin zamanı durdurduktan sonra tekrar telekinesis ile düşürmesine gerek var mı ki? zaman durunca onların hızı kesilmiş oluyor, daha sonra da düşüyorlar zaman ilerlemeye başlayınca, gerçi zaman durup devam etmeye başlayınca hızları niye kesilsin, anlam veremedim teorime :D [/spo]
*kafası karışır*
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Yok. Zaman durunca her şey o anda pauselanıyor. Sonrasında da kaldığı yerden devam ediyor. Yani telekinesi yapması gerekir. Mantıken öyle olmalı.

Zaten kumar oyununda da hatırlarsanız havada dağıtılan kağıtlar zaman normale dönünce aynı hızla havada devam ediyorlar pat diye düşmeyip :)[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...