Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hangi oyunun filmi yapılsın isterdiniz?

MrBomb

Öne çıkan mesajlar

Bi kere fallout tan süper film olur. Madmax-Waterworld arası, atmosferi yansıtabilirlerse post apokaliptik filmlerde devrim olur. Film içinde film çevirme geyiği olursa daha da güzel olur:-p

Baldurdan bende emin değilim, teker teker önüne çıkan düşmanları yendiği için Sinbad tarzı olabilir. Ama Torment ın filmi harika olur kanaatimce. Oyunda iyi bir film için gereken herşey var zaten.[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

Golden Axeınkını yapsınlar cok fantastık olur... aslında olmaz conan kopysı olur.

Starcraft yapılmalı kesınlıkle muhtemelen adamlar ıkıncısını cıkarttıklarında gaza gelıp yaparlar belkı.

Dıablodanda guzel gerılım olur

Bı daha dusundumde Starcraftın konusuda fılme uygun.[hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mardoX, 11 September 2003 21:38 tarihinde demiş ki:
said:
Mirage, 11 September 2003 20:14 tarihinde demiş ki:
Ben fallout'u düşündüm. Pek hoş olmaz. RPG olarak olağandışı bir oyun da.. Filmi ı-ıh. Çok değiştirmeleri lazım. Değiştirmezlerse nasıl olcak:

kahraman şehre girer, 3-4 görev alır, görevleri yapar, level atlar (?), başka şehre gider, böyle böyle.. komik olur yani, yani yapılabilir ama nasıl bilemiyorum. yoksa ilk isteyeceğim fallout olurdu.[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]

Hoppa!! Fallout'a filmi yapılmaz dedin ayıp ettin :)
şaka bir yana bence fallout kadar güzel bir senaryo kurulabilecek oyun az bulunur. Ben açıkcası oyundan çok etkilendim... İlk başta büyük savaştan bahsederler, işte nükleer bombalrın dünyayı vuruşu ve insanların vaultlara alınışı falan(Derin darbe filminde de insanları vaultlara alıyorlardı :) ) , hatta dışarda kalanları bekleyen zor günler, mutantlar falan. Sonra BOS'un kuruluşunu anlatırlar, sonra yaparlar bir senaryo yaa, ulan zaten şurda iki dakikada senaryonun çeyreğini kurdum gerisini de onlar ayarlasın o kadar parayı ben almayacam :)

Sonra ikinci olarak 3 seri halinde Starcraft'ı veya sadece Protoss'ları. Mesela High ve DArk Templar'ların tarihini içeren bir film olabilir.[hline]Bir türk filmi repliği:
"Osman abi, bu görünmezlik ilacı, bunu içince görünmeyen adam kılığına giriyorsun..."
An insanity for gaming ~ iGs

Haklısın mardoX. Benim demek istediğim de bu zaten.

Bir oyunun filmini yapmak deyince, aklıma aynı senaryoyla yapılmış film geliyor. Diyorum ki fallout'un filmi oyunda oynadığımız senaryoyla olsa hoş olmazdı.

Yoksa fallout temasıyla ve senaryo akışı ile harika olur. İlk isteyeceğim film olur. MadMax var gerçi denildiği gibi.

Ben full throttle isterim. Baa'ne, baa'ne.[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

half life in filmi guzel olur ama bence ilk oyununun filmi olmaz cunku aksiyon filmi cekiceksen kesin kural olarak(olmazsa olmaz)yaninda tas gibi bi hatun lazim..belki hl 2 ile 1 i birlestirip vs bisi olabilir ama cok uzak bi ihtimal..benim dusundugum hl filmi konusu film yaratiklarin arasindsa baslar sora son yaratilk sora mr x in konusmasi hl 2 ye atlayis orda ki kadinla bulusmak vs..tum olaylarin nasi basladiginin anlatilmasi..ama biri bole bi hl filmi yapsa kotu olur ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Planespace torment kadar film potansiyeli olan bi oyun daha yok kanimca, super olurdu bence. Lanetlenmeden onceki zaman dilimi ve sonrasinda gelisen olaylar vs. mukemmel olurdu bence.
Hatta bi seri halinde 3-4 film bile cekilir cok rahat bi bicimde...

Birde undying den de iyi bir yonetmenin elinden ultra tirsinc bi film elde edilebilir.

Fallout un filmi cokda lazim degil bence, her insan evladi yapamaz oyle film. birakin kendi kafanizda kalsin fallout. sizi bilmem ama 2. bir yuzuklerin efendisi gibi bir faciayi kalbim kaldirmaz benim...[hline]The clash of honor calls to stand when others fall
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 12 September 2003 22:32 tarihinde demiş ki:
hoca mad max var , siz fallout diosunuz
gerek yok bence[hline]fizban, 12 September 2003 19:59 tarihinde demiş ki:
arcane desen uçan kuş durduramaz onu.
---------------------------------------
arcane halısahada 10 uçan kuş gücündedir hehe

o zaman bir tane günümüzde geçen film yapılsın başka film yapılmasın. benzer dünyalarda geçmesi dışında apayrı konular, apayrı karakterler var. konu akışını bir hayli modifiye etmek gerekir ama bence gayet güzel yapılabilir.

diablo diyenlerin çokluğunu görünce yapılsa mortal kombat'ı mumla aratacağını düşündüm ve irkildim.. :-p[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 12 September 2003 11:46 tarihinde demiş ki:
Exiztance (yanlış yazdım galiba) diye bir film var izlemenizi tavsiye ederim. Bütün film adventure bir oyun şeklinde.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

konuyu çok iyi seçmişlerdi ama bir yerleri oturmuyordu yerli yerine, kurbağadan bilgisayar yapmak, bele bağlamak olayları da iyice gerçekdışı hale getiriyordu, bir süre sonra etkilenemiordun çünkü tümüyle fantastik hale sokuyordu kendisini yaşamla özdeşleştirmek yerine matrix'in yaptığı gibi. matrix'ten önce bir mini-matrix yapabilecekken harcamışlar bence. sonu da 'oyun içinde oyun' olayıyla bitiyordu ki çok gereksiz, alakasız ve klişe, yakışmamıştı bence. ama değişik, bir kere görülebilir bir film..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

abi fallout planescape felan demişsiniz de, o kadar geniş kapsamlı senaryoyu, 2-3 saatlik bir filme nasıl sığdırsınlar ki?

Alın gördünüz LotR'yi ne kadar güzel yapmış olsalar da, sırf senaryo yüzünden berbat diyorsunuz.

Fallout yapçaklar mesela. "Yok kardeşim mutie öle olmaz, yok kardeşim adam chicagoya değil detroit'e gitçekti" gibi şeyler diyceksiniz.

Bence senaryosu olmayan, veya temel bir hikayesi olan oyun yapılmalı.
Mesela ilk duyduğum oyundan film Duke Nukem'di. Bence süper birşey yapılabilir. Çok basit bir hikayesi var. Eğir bük kullan tepe tepe. Aksiyona boğ bizi.[hline]Arkadaşlar lütfen topic açarken başlığa dikkat edelim. İçeriği ve başlığı daha açıklayıcı yazalım. Ayrıca: İmza ve Quote hakkında Emaleth'in yazdıklarını iyi okuyun. Daha düzenli forumlar dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...