Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spore... evrimin oyunu?

wizardofoz

Öne çıkan mesajlar

progamer said:
Gezegenleri teraform ederken sıcaklığı nasıl ayarlıyoruz? Atmosferi ayarlıyorum. Besin zincirini kuruyorum ama sıcaklık-soğukluk nasıl oluyor anlamadım.

Yapman gereken şey gezeken modifikasyonu modundayken orada olan .'yı mümkün olduğu kadar ortaya çekmek. En ortada T3 gezegen olmak için ideal ortamı sağlıyorsun yanlız değişik türde hayvanlar, bitkiler vs lazım tabi. Pusulanın solu soğukluk, sağ tarafı sıcaklık, üst-alt taraf atmosfer derecesi. Başlangıçta bu dengeleri ayarlamak pahalıya geliyor bu sebeple biraz oynadıktan sonra alacağınız badge'ler ile 2. kademe geliştiricileri almanızı öneririm. Yoksa biraz şansa kalıyor ve 150-200k gibi bir krediye alacağınız modifikasyonları 1 kere kullanabiliyorsunuz =P , 2. kademe geliştiriciler enerjiden yiyor ama kullanımı sınırsız, istediğiniz gibi noktayı ayarlayabiliyorsunuz. En son 3. kademeler geliyor onlarda direk sağ,sol,yukarı,aşağı değilde çaprazlara gitmeyi yarayacak (çokda gerekli değil).
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ama başkalarının yaratıklarını oyunda görüp yorum felan yazabiliyorsunuz.

Ya da başka bir oyuncu kendi galaksisinde sizin yaratığınızla etkileştiğinde size diğer oyuncunun yaratığınızla ne yaptığı mesaj olarak geliyor.

Misal adamın birinin yaratığını oyunda toplu kıyımdan geçirmiştim sonra karşı taraftaki oyuncu nasıl yaptıysa benim yaratığı kendi galaksisinde bulup savaş açmış =P

Çok ciddi bir online özelliği yok ama böyle şeyler görmek oyunun zevkini arttırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun bi süre sonra fena sıkıyor, kendi rekorlarınızı kırmaya falan kasıyorsunuz anca, acaip acaip şeylere kasıyorsunuz, anca öyle devam ettiriyor kendini. expantionlara muhtacız yani.

en son epic yaratık kesmeye kastım yani o kadar baydı, 1 saat kasıp öldürdüm sonra :D bişi vermedi ödül olarak tabi 100 dna hariç.

tribal stage e acaip üzüldüm keşke creature stage gibi olsaymış oynanışı, civilation stage de öyle. space stage zevkli gerçi, da tam spage stagein amacını anlamadım. galaksinin merkezine ulaşmak? orda ufak bi video giriyor gerçi o olabilir space stage in amacı.

bu arada spage stage de "neden benden sürekli haraç istiyorlar?" sorusunun çözümü, haraç isteyen adama git direk görev yap ilişkini güçlendir. aranız iyi olunca para istemiyor.

edit: spage stage hakkında sorularım var
1) işaret bırakmak ne işe yarıyor? böle tarlalara bırakılan yuvarlaş işaretlerden.

2) bir yaratığa nasıl tribe stage e geçmesine yardım edebiliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

ek paket ne zaman gelcek veya gelcekmi bi aciklama yaptilarmi bu arada sorunla ilgili olarak
ben o sehirli veya 3 stagedeki canlilari olduruyorum boylecelikle o sisteme 3-4 cloni birden kurula biliyo yani yardim etmicen yok etcen :)
iletisim olayini yapamayanada cevap vereyim sadece o canlinin istedigi sarkiyla olmaz charizman onunkinden fazla olmali otcu canlilarda cok karizma var diyer yandan dans lvl i falan yuksek olmali
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...