Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls IV: Oblivion Announced

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

Çok sıkıcı bir oyun oluyor lan sonra..Radiant ai falan dediler aldık ama..Mythic dawn üyelrinden bir diyalog getiriyorum:
-Biliyormusun mythic dawn diye bi örgüt kralı kesmiş.
-Vaay..
-Vallaha bak büyücüleri falan varmış
-Vay şerefsizler ben onlardan birini bulursam yapacağımı biliyorum
İroni mi yapıyorlardı ben mi çözemedim bilmiyorum artık.
sonracığıma:
Archmage olup hırsızlarla kendi odama(!) not bırakıp kendi asamı(!) çaldım,arena şampiyonu olsam bile guardlar bana magister ve citizen demeye devam etti,Kvatch i kahramanı oldum hala citizen dediler,eee eytere bea diyip sıktım fireballı topuklarına,kestim milleti,katliam yaptım.Hadi bi uyuyum level gelsin diyip yattım uyudum,cüppeli bi dallama geldi luchien diye.Hadi birader dedim atladım dark brotherhooda..Speaker oldum en son Skingradda ev aldım uyudum vampir olarak uyandım ebem skildi curunu bulana kadar bi at verdiler ölmüyo bak bu diye hödeley diye nidalarla binerken at kaçtı ayağımdan..Kör rahipler 100 sneak lı adamımı sneak halde gördü(!)..Yanlışlıkla E tuşuna basıp lokantada önümdeki çatalı aldım,griminal oldum,(!) çatal yüzünden (!),PALACE GUARDLAR(!) bir çatal yüzünden beni dövmeye çalıştı,HAYVAN kadar Silver Claymore u Adoring Fan denen malın kafasına geçirdim,bu skingrad ın ilk dört harfi kadar olan bıçağını çekip bana dalmaya çalışmaya çalıştı falan(!)..Lol..
Sosyal ağlarda paylaş

oblivion un kutudan cikan halini oynamiycaksiniz zaten

birsuru balance modundan tutun gelsimsi grafik moduna akdar hersey var
baya zevkli oldu 100 tane filan modifikasyon cekince
misal fatigue modu var yoruldukca blur atiyor hariketleri yavaslatiyor heartbeat koyuyor adrenalin yapiyor baya ole kilici kapip cuneyt arkin gibi sallamak yok modu kurunca vurma ihtimalin yoksa kafayi kullanip aman yaklassin oyle diyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

yok hani birisini rpg'den saymıyorsunuz, birisini de rpg tanrısı olarak yadediyorsunuz da o bakımdan. tabii ikisinin arasındaki sürede tonla oyun var ayrıca oblivion'dan daha iyi selamlamalara sahip, herhalde ben görmemişim ne de olsa hiç oynamıyorum rpg. :p

oblivion'a yapılacak eleştiriler var da "tanrı oldum bana tanrı demediler" hayli zorlama, bütün npc'lerin hitap şekilleri değişiyor ünvanlarınıza, onlar için yaptığınız questlere ve ilişkinin iyiliğine göre. daha ötesinin olduğu kaç oyun sayabileceksiniz acaba merak ediyorum doğrusu, eski ya da yeni.
Sosyal ağlarda paylaş

Rpg oyununda rpg öğeleri olur. Mantıklı olan bu yani ehue. Sen rpg yaptım diye oblivion verirsen eleştiririz tabi. Oblivion bi aksyon oyunu, rpg değil. Rpg diyince en kötü kotor1 gelsin aklınıza. Icewind de rpg değil misal ona göre değerlendirin.

İlkini hatırlamıyorum ama fallout2de üstündeki armora göre bile değişebiliyordu npc tepkileri. Bide rpg tanrısı Torment, fallout elemental lord falan olur heh.
Sosyal ağlarda paylaş

orada fallout'un bahsini ilk sen etmişsin sonuçta, eski oyunların gerisinde olan tek kısmı dialog ağaçları ve dialogların yazılımı en fazla. npc selamlamasına laf edilirken fallout'u öne sürünce kıyas anlamı taşımadı mı yani?

korna mevcut da basınca arabayı uçurmuyor evet ehe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eski oyunların gerisinde olan tek kısmı dialog ağaçları
Evet sam haklısın da bi rpg oyununun en önemli kısmı nedir? Dialogdan başka ne beklenir bi rpg oyunundan? Senaryo var, atmosfer olabilir. Atmosfere arka çıkması için ses ve müzik, hatta grafikler olabilir. Ama dialog olmazsa olmaz. Rpg demek dialog demek.
Sosyal ağlarda paylaş

her rpg aynı miktarda önem verecek diye birşey yok, tek formülü yok bu işin. shooter diyorsun hepsi shooter ama çeşit çeşit. elder scrolls serisinin de kendine ait bir formülü var, başka bir yaklaşımı var. zaten kimse de çıkıp dialog filan savunmuş değil.

daldan dala atlamak gibi oldu biraz bu gerçi, dediğim gibi eleştirmiş olmak için eleştirmek hususuna karşıyım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...