Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls IV: Oblivion Announced

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

Mirage sistemini yazabilir misin bir de hangi ozellikler acik o ss'de

Bende soyle bir sorun var sistemim amd athlon 64 3500+ geforce 6800(256mb) 2gb ram sata harddisk'den olusuyor ama oyunda v.sync,bloom,hdr aa bir suru distance ozelligi kapali golgeler kapali 19-29fps arasi oynayabiliyorum kafayi yiyecegim nvidia beta driverlarini yuklemeden once hdr acikken bile dogru duzgun oynayabiliyordum bu driverlardan sonra boyle oldu pfff =/

[ Mesaj 03 Nisan 2006, Pazartesi - 19:38 tarihinde, Sylian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda bende oyuna kavustum . Oyunun ayarlarina hic bakmadan oyuna basladim zindanlarda hic takilmadan oynadim . Bu sefer oyle inanadirici olmuski oyun Kralin ölümü bile insani etkiliyor. Gercekten muthis yapmislar yalniz lagamlardan cikip ata ilk bindigimde 512 ram in yetmedigini anliyorsun :(
Sosyal ağlarda paylaş

Sendit collector's edition'ı nerdeyse normaliyle aynı fiyata sattı. Kapış kapış bitti. Hatta preorder yapanlara bile yetiştiremedi, çoğuna mail atıp iptal olduğunu bildirdi falan.

Yukardaki resimde özellikler tamamen açık. Gördüğünüz gibi 1024x768, HDR açık, yansımalar, gölgeler falan açık. Distant view'ler açık, tek kısık olan şey grass distance, o da sistemi çok kastırıyor diye, pek de farketmiyor insan zaten.

Sistemim:

AMD Athlon 2400+
1024MB 333Mhz DDR-Ram
128MB Asus v9999 GeForce 6800 (%15 overclock'lu)
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm fps durumunu yazabilir misin bir zahmet ona gore tech support'a mail atacagim cunku yasadigim durum normal degil en azindan golge hdr bloom v sync kapaliyken bu sistemle bir 30fps alabilmeliyim diye dusunuyorum

P.S:Fps'e bakmak icin " tusu ile once konsolu ac sonra sunlari yaz
1-)setdebugtext 12
2-)tdt
Sosyal ağlarda paylaş

Her yerde sabit 30 fps alamıyorum tabii ki. Kapalı alanlarda savaş olmazsa çok rahat 30 üstünde, savaş olduğunda yada ışıklandırması çok olan yerlerde 15'e falan geliyor.

Açık alanlarda ama 10-30 arası genelde. Nadir de olsa 10'un altına da iniyor yada ufak takılmalar oluyor. Ama ortalama olarak 20-30 fps ile oynuyorum. Detayları epey kısınca artıyor aslında, ama ben dediğim gibi maximum grafiklerle oynamayı tercih ediyorum.

[ Mesaj 04 Nisan 2006, Salı - 02:33 tarihinde, Mirage tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Eheh o ilk başlarda çok etkileyici geliyor, ama bir süre sonra bayıyor insan. Belli konu başlıkları var, adamlar kendi aralarından aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorlar. Konu atlayıp duruyorlar, diyaloglar şöyle oluyor:

A: Duydun mu bilmemne şehrinde bi kahraman varmış, şehri kurtarmış!
B: Yaaa!
A: Fighter's Guild eleman arıyormuş, iş arayanlar baksın.
B: Bak bak bak!
A: Şehirde küçük evden sesler duydum, korkutucu sesler (quest verir)
B: Yoh yauuu!
A: Bye!
B: Farewell!

A ile B ayrılır, başka birilerini bulup konuşmaya başlar.. Loop.
Sosyal ağlarda paylaş

Ordu falan yok ya. Büyük savaş yok zaten. Level 27 oldum, oyunun sonlarına geldim. Ama şu ana kadar maximum 3-4 kişiyle aynı anda savaştım. Zaten çok adam oldu mu hem çok yavaşlıyor, hem de savaştan bir şey anlaşılmıyor. Onun dışında savaşların %90'ı hep 1v1 yada 1v2 oluyor.

Direk kahraman oluyorsunuz, orduda kendi halinde bir asker falan olduğunuz yok yani. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Ev alan olduysa hangi sehirden aldiginizi soylermisiniz.Imperial city ve 2 sehirde daha baktim cok begenmedim hicbirini.Diger sehirlerdekileride gezecegim ama biryandan genel egilim ne yonde bir ogreneyim dedim.

Gene morrowind deki gibi manzarali bir tepeye insa etmeyi tercih ederdim sehirdense aslinda...
Sosyal ağlarda paylaş

Skingrad ve anvil benim hosuma gidiyor hatta skingrad'a cok cirkin bir hizmetci bile alabiliyorsunuz ama ben mod ile tipini ve bir tane scriptini degistirdim heheheh =P

Yine de ilk tercihim anvil cunku ev sehrin kapilarina cok yakin ve giris kapisinin yaninda bir tane cupboard var hemen fazlalik esyalari koyup quest'e kaldigim yerden devam edebiliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ev ben chorrolda aldım 20000 golda ama anvilde bi herifin dedesinden kalma hayvan gibi büyük bi manoru bana 5000 goldda sattı. tabi evin içi harab olmuş tamir lasım ama bulamadım nası olacagını. npc lerden o evlerin içini dizayn icin alınan belgeler işlemedi bu evde.bide bu evin cok buyuk bi mahseni var ve sonunda sealed portal var duvarda ne iş anlamadım acaba bi quest falan mı olacak nedir.

ana questide bitirdim bu arada lvl 21 im. tabi oyun bitmiyor kaldıgınız yerden devam ediyorsunuz diğer questleri yapmaya cyrodill kahramanı olarak:P
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Bravil'de aldım çok memnunum. [spo]Başka ev almayı düşünmüyorum, her şekilde ev alacak kadar param olmasına rağmen. Küçücük bir yer aslında. Ama nehir kenarında, yanında blacksmith var. Üst katında thieves guild fence'i var. 2 adım yanında mages guild, diğer tarafında da sinema.. daha ne isterim. Fiyatı da 5k sadece.[/spo]

said:
ana questide bitirdim bu arada lvl 21 im. tabi oyun bitmiyor kaldıgınız yerden devam ediyorsunuz diğer questleri yapmaya cyrodill kahramanı olarak:P

Ben de level 27'yim daha ana quest'e başlamadım eheh.

[ Mesaj 04 Nisan 2006, Salı - 14:56 tarihinde, Mirage tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Hic bir guild ile diger guildler cakismiyor en azindan ben butun guildlerin masteriyim demek ki bir sorun olmuyor =P

[spo]Thieves guild'e katilmak icin bir hirsizin yaptigi en iyi seyi yap ama bu sefer yakalan ve hapse gir [/spo]

[ Mesaj 04 Nisan 2006, Salı - 16:28 tarihinde, Sylian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şöyle girmiştim thieves guild'e:

[spo]Dilencinin birine speechcraft uyguladıktan sonra (yada rüşvet yedirerek) gray fox hakkında soruyosun, o da sana imperial city waterfront'ta şu saatte bulunursan ona ulaşabilirsin diyor. Yalnız dikkat: Dilenci imperial city'de değildi, sanırım bruma yada imperial city'ye yakın bir şehirde. Hatta ben şansa öğrendim. Dilenciden başka bir şey öğrenmeye çalışıyordum, baktım thieves guild'i buldum gireyim bari dedim. Yoksa niyetim yoktu illa gircem diye.[/spo]

Bu arada ben de istemeden vampir oldum ehu. Kayıttan yükleyebilirdim tabi, cure disease doluydu yanımda. Ama madem istemeden oldu ve farkına varmadım, öyle devam edeyim diyorum. Bakalım nasılmış..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...