Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Harry Potter and the Goblet of Fire

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Kitabın özetini çıkarmışlar. Fakat yinede dünya kupası maçı ve ejderhaları görmeyi bekliodum. Ejderhalar neysede dünya kupasını merak ediodum.

Cho yu oynayan berbattı. Burdan da Harry nin zevksiz olduğunu gçrdük. Ginny oynayanda öleydi. Emma Watson özellikle balo elbisesinin içinde muhteşemdi. Uzun saçlı değişik olmuşlardı.

Viktor daha çok konuşmalıydı vede Cedric in seçimi bence yanlıştı. Fleur güzeldi.

Diğer okulların ilk giriş sahnesi komikti özelliklede kızlarınki. Uç büyücü turnuvası etaplar iyi yapılmıştı.

Voldemort ise çok iyiydi. Bence tek kötülüğü eski halini alırken kazanında onun bi parçası olmasıydı. Birde kitapta ölüm yiyenlerin hepsi belirli bir düzen içinde voldemortun çevresinde diziliyordu ve voldemort hepsiyle teker teker konuşuyordu. Burda o yoktu. Birde ölüm yiyen işareti güzel yapılmıştı...[signature][hline]May the force be with you, always!
Sosyal ağlarda paylaş

ya bulamadım hiç bir yerde de kafama bir şey takıldı lütfen bilen bir arkadaş tek cevap yazsın konu dağılmasın :D ;

Harry Potter ve Felsefe Taşı 1991 yılında mi çıktı ? (türkiye'de değil )[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arthur_HellsFire, 22 Kasım 2005 08:52 tarihinde demiş ki:
tüm film boyunca acaba hikayenin kahramanları tipik türk olsa nası muhabbetler döner diye merak edip durdum ilginçte olur hani :)

abi bi sahneyi söyleyeyim ;

Hermione ve Krum dans ettikten sonra gidelim diyiyor ya Krum yandaki arkadaş " odaya atacak" diyiyor. :D Yazık bize[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

kitaplar kalınlaşmaya devam ettikçe bir kitabı ir filme sığdırmak zor oalcak haliyle :)

ben hiç kitabını okumadım. .daha doğrusu denedim beni açmadı ama görsellik bakımındna filmleri güzel bundan da büyük umutlarla gideceğim.

yok hayri pıtır serisini okumayı düğşünmüyorum[signature][hline]Akıl defterim (blog)
HeadShot Studios
S.D.N.

Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Hanım, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Bir filminde Şahin K. buyurmuş ki;
Yalayın lan beni allahsızlar!
Sosyal ağlarda paylaş

pek beğenemedim film olarak.
ama bir çeviri olarak gayet iyiydi,
priori incantatem olayını daha iyi açıklamalıydı dumbledore,
bide diğer oyuncuların ejderhayla kapışması,en azından 1 tane dunya kupası maçı gosterılmelıydı.
Beğendim gerçi =).
AMA dumbledore çok kotuydu bence.Yani daha bir cıvık havası vardı o 1. fildeki gizemli babacan hali yoktu.
Etrafındaki aura kaybolmuş gibi[signature][hline]By blood and honor we serve
dogu, 11 Kasım 2005 23:12 tarihinde demiş ki:
şehit olmak heralde kutsaldırda.allah demiş şehitlerin yeri farklı(öyle duydum).o zaman hepimiz şehit olalım.hem onurlu ölüosun hemde bi işe yarıyosun tabi önce MİLLİ olmak lazım.(alay etmiyorum ciddiyim ama gencecikken ölmekte koyuyo insana)
Sosyal ağlarda paylaş

flimle kitap çok ayrı.ama genede fena değil.tabi eksikleri var,
mesela cedric orda kötü bir gibi gösterilmiş(tabi kitabı okumayanlar için),dünya kupasından bir maç ve diğer yarışmacıların ejderhalarla yaptıkları mücadele eklene bilirdi.
tabi birde emma watson var.ilk 3 flimde çok çocuksuydu,ama bu flimde bütün her şey değişmiş bütün güzelli ortaya çıkmış.
hele o balodaki haline aşık oldum :)[signature][hline]server:cypher
nick: ::judge::

banım açılsın herkezle görüşecem
Sosyal ağlarda paylaş

Harry Potter kavramına karşıyım, yani tamam hoş olabilir vs de daha önce de etrafta binlerce "afacan büyücüler" "sevimli cadı" tarzı hikaye varken bir anda yeni bir şeymiş gibi ortaya konup da böyle trend yapılması çok antipatik gelmişti bana. Bir tanıdıkta kitabını görmüş şöyle bir bakmıştım, beğenmemiştim, aşırı sade dili ve kısa cümlelerle çocuk kitabı gibi gelmişti bana. Bu yüzden de şu ana kadar hep uzak durdum pek açmaz beni diye.

Hiçbir kitabını okumamıştım, filmini izlememiştim konuyu da pek bildiğim söylenemez. Dün gece arkadaşların gazıyla ve yapacak bir şey olmaması dolayısıyla gittim bu yeni filme "abi tamam beğenmemen de normal de bi dene en azından filmi" dediler, izledik.

Diğer filmleri nasıldır bilmiyorum, kitapları bana aşırı yalın geliyor onu söyleyebilirim onun dışında çok alakam yok. Ama genel film olarak çocuk filmiydi bence, yani bana hitap etmedi pek, arada birkaç güzel konsept olması (eh bunca sene frp oynadık hoş geliyo tabi bazı şeyler) dikkatimi çekti, onun dışında küçük çocuklar ya da kız arkadaşına şirin gözükmek için onu götürecek film arayanlar için çekilmiş bir filme benzettim. Hoş olabilir ama yaş aralığı 14ü geçen insanları bu kadar sarmasını anlayamadım.[signature][hline]Kalın odun zırh içindeki şovalye ruhu...
Sosyal ağlarda paylaş

harry poter fizik kurallarına aykırıdır adam yoktan enerji varediyo olmaz ole sey ejderha mızrağı gibi olmalı hem dunyanın kendisinden hem buyulu aylardan hem de kendi gucleriyle buyu yapmalılar ardarda 60 tane buyu yapıyo bunlar[signature][hline]the truth is out there...
Luke: I can't believe that
Yoda: That's why you failed
FB
may the force be with you
Sosyal ağlarda paylaş

lol harry potter şaçmaysa ejderha mızrağı ,kara elf , yüzüklerin efendisi toptan şaçma :D

Büyü var içlerinde hepsi birbirinden güzel . Mesela Harry Potter'daki büyücülük ile DL serisindeki farklı.DL ile FG de farklı :)[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
herkese selamlar. benim ateş kadehi hakkında bir sorum olacak. filmi izleyen ve özellikle kitabı okuyanlardan cevap bekliyorum. harry'nin mezarlıkta voldemort ile karşılaştığı sahnede ikisi de aynı anda büyü yapıyor. bunun snucu olarak da voldemortun öldürdüğü kişilerin ruhları sırayla asasından çıkmaya başlıyorlar. bana tam olarak çıkan kişilerin listesi ve sırası lazım. kitabı arkadaştan alıp okumuştum. filmi de izlemedim. internetten indirdiğimin görüntüsü çok kötüydü. yardımcı olabilirseniz sevinirim...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...