Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Harry Potter and the Goblet of Fire

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

said:
dismister, 20 Kasım 2005 00:27 tarihinde demiş ki:
filim kusel tabbiki en sevdiğim ejderhalar buradada bir tane olması benim hoşuma gitti kitaptada eciyordu ama burada biraz orayı böel uzatmışar benim cin daha iyi ne kadar ejderha odkar kusel filim. bkz: zindan ve ejderhalar en sacma film olmasına rağmen ejderhaalr war diye cok severim ehehe :)

ehehe zindan ve ejderha ayrı zaten Zenci ELf :D

HP güzeldi gerçekten ama şu var dediğim gibi kitabın en önemli olayları hiç anlatılmamış.

Rita Sketeer - Jr. Crouch'un baştan beri Moddy olduğu - Üç Büyücü Turnavasının yasaklandığını ama 100 yıldan beri ilk kez düzenlendiğinin vs.

çok eksik vardı ama güzeldi.[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

Onlar ufak ayrıntılar asıl bence olması gerekenler bnlardı

-Dunya kupasından maç gostermek ole bi anda dunya kupası bitti
-Labirentte canavarlar olmalıydı sfenkler orumcekler fln labirent yani en az bi 10 dk olmalıydı ne ole 2 dk da sonuna geldiler bide ole koscaman gosteriorlarki filmde sanarsın 10 m lik bisi 2 dk da sonuna geliyorsun.
-Rita skeeterin bir unuttum adını hayvana donusup haberleri ogrendigi hatta Hermione nin sacındı bi bocek oluordu sonra bunu fln ogreniorlardı
-Bide bole bole kiyafetlerini aldıkları yerde fln bole ates oku yeni gelmis supurge fln goruorlardı sonra sirius harry e fln alıordu diye hatırlıom neyse

Film guzel hosta ne bilim cok cabuk bitti yani cok hızlı gecmisler bide bi olay var yani bence Voldemort guzel olmus ama Voldemortun kazandan cikisi yeniden et ve kemige burunmesi istedigim gibi olmadı diyebilirim ama genede guzel olmus neyse gidin izleyin ama bence kitaplarini okumak daha guzel :D
Sosyal ağlarda paylaş

Rita nın animagus olduğunu atlamışlar.Birde 4. kitapta sirius bu kadar mıydı sadece şömineden mi konuşuyordu ben bayağı bir rol alıyor diye biliyordum zaten 5. kitapta ölcek yani heh[signature][hline]RamsesII, 26 Eylül 2005 14:20 tarihinde demiş ki:
bazı travestilere hasta oluyorum,çok güzel ve sexi oluyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca şimdi rasgele bir sayfa açtım kitaptan şu çıktı :D unutmuştum tamamen.

Galsamotu'nun Harry'ye Neville değil Dobby veriyordu :D Moddy nevillle'e Akdeniz Su Bitkileri vs. diye bir kitap veriyor Harry'ye vermesi için ama Harry okumuyor kütüphanede araştırıyor işte Moddy bulamayacağını bildiği için Dobby ile Harry'nin dostluğunu da bildiği için onu cüppe temizlemek için odasına çağıyor ve sonra Mggonagald ile ile bir konuşma yapıyor bağırara bağıra " Potter Galsamotu kullanır mı ? " diyiyor bunu duyan Dobby direk Snape'in dolabına gidiyor aşırıyor Potter'a veriyor :D

(en uzun cümle rekoru kıracağım :D )[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamda birebir yapamazlar kitapla, Dobby'nin ona Galsamotu'nu vermesi önemsiz bir ayrıntı, filmde buna ayrılacak zaman yok. Kitapta olup filme konulmayan yada değiştirilen şeyleri burada tartışmak anlamsız. Ayrıca "eksik" kabul edilemez böyle şeyler. Bazı şeylerin değişmesi yada çıkartılması zorunludur. Aksi taktirde 2.5 saate sığdıramazsınız, kopuk olur herşey. Bu yüzden Newell çok büyük iş çıkardı. Bu yüzden film bu kadar çok beğeniliyor dünya genelinde.

Bu arada ilk gün hasılatı ABD'de 36$ olmuş. Eski seriyi geride bırakıyor açılış olarak. Bakalım haftasonu hasılatı ne olacak yarın öğreneceğiz.[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

Bırakın allah aşkına lotr mu fantastik bütçemiş bok gibi insanlar neden hoşlanır çekilmiş en güzek savaş sahnelerini çekelim demişler o kadar.Harry Potter gelince pek beğenmedim ben kitabın yerini tutmuyor gerçi tutması da beklenmez sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Lath tabii ki sende haklısın ama bence Dobby kesinlikle olmalıydı.

Neville hep eziliyor diye biraz işe yarasın bari diye koymuşlardır bence oraya.ha olayın gidişatını bozdu mu ? hayır :D

Ona bakarsak LOTR'da Kralın Dönüşü'nde Saruman 1 sahnede bile yoktu sonra dan DVD'de çıktı ya.Saruman 'in ölümü ve Hobbitler nasıl çıkartılırdı ki bence GÖzcü Kulelerinden daha önemli bir olaydı :D

Neyse olacak bu kadar.Film güzel ben şahsen beğendim sıkmadı en azından.Felsefe Taşı ve Sırlar Odası çok bayıyordu Azkaban'da biraz öyleydi ilaç gibi geldi :D[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

ben bundan sonra olacak order of the phoenix vs death eaters duellerini heycanla bekliyorum.. kitapta acayip heycanlanmıştım..[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
KoÇ '04 | CMU '09 | c4A | ST:O | Star Trek TR | MSN: [email protected] | (^ve Stargate^)
Jean-Luc Picard: "..Let's make sure history never forgets.. the name.. Enterprise"
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ayrıntılara cok gerek yoktu tamam. Ama aralarda önemli bir kac cümle oluyordu ki bunlar hikayenin bağlanmasında büyük rol oynuyordu. Film güzel ama yine de aradaki bazı sözler atlanmış. Bi de Moody cocukların üzerinde şu lanetleri deneseydi...[signature][hline]small]Quantum Unit Engineered for Exploration and Nullification
OkuzumTruck'tım ben aslında.

Oha falan olunmaz, oha falan doğulur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator, 21 Kasım 2005 19:04 tarihinde demiş ki:
bu arada imdb de 5. film için 2007 vermişler tarihi yaw çok geç değil mi :( inşalla 2007 nin başı falandır.

normal abi zaten 2006'ya girdik :D[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

ya illaha 1 senede olacak diye bir şey yok bakarsın harika bir film üzerinde çalışırlar 2-3 sene sürer :D

Star Wars Episode 3 gibi.Hatırlıyorum Clone Wars bitti ekranda yazdı =Devamı 2005 Baharında . Harbi de 2005 baharında çıktı :D[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...