Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akvaryum Tutorial

Fistan

Öne çıkan mesajlar

Ya şu kaya kaplayan bitkiler çok hoşuma gidiyor, ama akvaryum da tam oturmuş durumda. Korkuyorum el sürmeye sdf.

Lepistes besliyorum. Ama yemlerini falan kaliteli alıyorum, haftada bir canlı yem fln veriyorum. Renkler cıvıl cıvıl zaten, hayvanlar da çok çevik.

Bitki olarak bi tilkikuyruğu var.

Şimdi böyle oturmuş akvaryuma bu kaya kaplayan bitkilerden şaapsam, 2 tane kayam var, bi sıkıntı yaratmaz di mi ya? Niye bozsun ki dengeyi? sdf

Bakımı çok zor olmayan, tropikal akvaryumda büyüyebilecek var mı bildiğiniz o tarz bitki. Hiç bilmiyorum onları ben.
Sosyal ağlarda paylaş

bitkileri de koydum.şuan için bir sıkıntı yok henüz sdfs

bi tane 20 cm lik mango köküne java sardım.başka kaya maya koymayı düşünmüyorum.belki minik 1 kaya koyarım sonra

bitkici abi bi de anubias hediye etmiş onu da ektim.

dibe 5 tane gübre koydum ve fistanın dediği sıvı şeyden bi kapak attım

10 gün sonra falan elma salyangozu çöpçü möpçü kiraz karides atıcam içine bakalım sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

becerebilmiş miyim

hemiantusları umarım çok aralıklı koymamışımdır.javaları bağladığım iplik yemyeşil olmasına rağmen led altında beyaz.büyüdüklerinde kaybolur işallah sdfs

ha bi de gündüz çektim ondan parlamış.ayrıca bugun biraz bulanıklık vardı.mango dan diye düşünüyorum.o kadar kayntıp kaynatıp koyduyduk ama

Sosyal ağlarda paylaş

o hemianthus lar micromonides heralde, sık ya da ayrı farketmez
ama eski yaprakların cogu curuyecek 10 gun icinde.
o da alısır köklenirlerse tabi, sonra yeni filizlerle büyür gider.
javaların direk ısık gormeyen kısımları çürür.karanlıkta kalmamasına dikkat et.
sakal yosunu da daha su kimyası oturmadigi icin olusabilir, sadece ışık değil bir sürü nedeni var sakal yosununun.
en iyisi sürekli bi cımbızla onları ayıklamak
her gün yapacaksın bunu. bi kere yayıldımı geri dönüşü cok zor olur, bitkileri yok eder, akvaryum biter.
suyun oturmasını bekleyip sürekli onları temizleyeceksin
Sosyal ağlarda paylaş

ben de o tripteyim şuan

bişiler yanlış yapılmışsa ve şuan herşey boşunaysa gibi sdfs

tilkikuyruğu ztn sağlam bitki problemsiz devam ediyor.

hemiantuslar bi yerden filizlenirken aynı zamanda soluyor.javamosslar büyüdüler ama aynı zamanda bu ince iplikimsi yosunlarda oluştu

su da herhangi bulanıklık vs yok tertemiz.

4 tane misket gübre var dipte.bide fistanın dediği o ilacı attım 2 defa.haftada 2 imiş

bu arada akvaryumu ilk sefer içme suyundan doldurduydum.ama 2 defa %10 su degişimi yaptığımda 1 saat beklemiş musluk suyu ekledim.ordan patlamam herhalde sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Keşke biraz daha dinlendirme fırsatın olsaydı da ondan patlamaz pek, ben 24 saat dinlenmemiş sudan da koymak zorunda kalıyorum bazen, sıkıntı olmadı. Abartı miktarda olmadıktan sonra, su değerleri de çok kötü olmadıktan sonra idare ediyor.

Ben de yarın sabah su örneği alıp fabrikaya götürücem phmetre varmış bugün gördümn sdgsdfsa. Çok merak ediyodum ph ne alemde bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...