Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akvaryum Tutorial

Fistan

Öne çıkan mesajlar

akvaryumu edindim

şuan herşey hazır.ben anlatayım bilenler yardımcı olsun sdfs

siyah hagen kum aldım
25 cmlik bi mango kökü.bunu kaynatmak falan lazımmış galiba yapayım mı suyu renklendiriomuş

karides falan eklemedim tabi.şuan sigılın dediği yerden bitki siparişi verdim.biraz gaza gelmiş olabilirim ama aldıgım bitkileri söyliyim

10 kök tilki kuyruğu
mangoyu kaplamak için java moss
ve zemin için cuba aldım.

bi de belki lazım olur diye bu misket gübrelerden aldım 10 liraydı.kullanayım mı?

çeşme suyunu 1 gün bekletmek yeterli mi ?.falan filan karidesleri ne zaman ekleyeyim 2 hafta sonra mı.ısıtıcı için 25-26 derece uygun dimi.

tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Tilkikuyruğunun dibine nasıl koyarsın bilmiyorum, köksüz bitki o. Ya 5'er kök bir araya bağlayıp öyle koyacaksın, o zaman olur. Tek tek dikersen bi süre sonra toprağın altında kalan gövde çürüyor kopup su üstüne çıkıyor zaten.

Ben akvaryum ufak olduğu için tek tek dikiyorum, arada kopunca alttan 1-2 yaprak demeti koparıp yie sokturuyorum kuma. Sen nanoda birarada dik onları daha güzel durur.

Fistan daha iyi bilir dipten verdiğin gübre olur mu tilkikuyruğu için, olmaz derse şundan alırsın ben memnunum.

http://www.canlipetshop.com/product_info.php?products_id=250
Sosyal ağlarda paylaş

Güneş ışığı iyi değil pek, mümkün olduğu kadar engelle. Yosunla uğraşırsın.

Timer bende var, ikea'dan 2 si 10 lira olan timerlardan al, gayet iş görüyor. Süper über pahalı bişey almana gerek yok.

Ben gündüz 2 saat kapatılacak, gece de 23:30-07:30 arasında kapalı olacak şekilde ayarladım. Tabi ben normal akvaryum üzerinden konuşuyorum, nano tecrübem yok. Farklı olayları olabilir ışık zamanıyla ilgili vs.
Sosyal ağlarda paylaş

timer alsan iyi olur
gece full yakarsan gündüz de az ışık alıyorsa 10 gün sonra alg'den akvaryumu göremezsin

tilki kuyruguna misket gübre cok yarar saglamaz
yapraktan alıyor besini

şundan alırsan coşturursun ışığın da yeterli gelirse ki nanoda ışık sorunu olmazhttp://www.otuz.com/product_info.php?cPath=9420_1389_1286_9021&products_id=25219

günde 8-10 saat açık kalsın ama bu gece olacak diye bi kaide yok
sen akvaryumunu ne zamanları izliyorsun diyelim aksam eve gelince , öğleden sonra falan
gece 1 de de yatıyorsun vs
16:00 açarsın 01:00 de kaparsın yeter
gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Valla digerini bilmem de besini isigi iyi olduktan sonra tilkikuyrugu buyur. Cok arsiz bitkidir sdf. Isik bilr cok onemli diil, ben salyangoz karantinasinda isigi tam veremedim kovadaydi ilacli suda, yine bile buyuyorlardi kopek gibi.

Ben haftada bir budamazsam akvaryumun ustunu sarip isigi kesiyor, o derece. Surekli filiz verdigi icin yan uclardan cogaltmasi da kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...