Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
Rpgcodex bi ms paint yarışması düzenliyor. Dereceye girenlere beleş Mount&Blade vericekler.

said:
How would you like to win a copy of TaleWorld's semi-RPG, mounted horse combat thing, Mount & Blade? If so, you're in luck! Thanks to Paradox Interactive, the Codex has a handful of copies to give away.

If you'd like to score yourself one, all you need to do is send in something Mount & Blade related that you've drawn in MS Paint. It can be really good or just really funny or just down-right awful. Our panel of esteemed judges will review all entries and choose a handful of winners based on the images we think are worthy.

Just send your entry to darkunderlord at rpgcodex dot net to enter. Winners will be announced on 16th September and entries will be posted in our gallery as they're received. The copies available to win are Gamer's Gate download versions.

If you're up to the task, you know where to go: Start -> Programs -> Accessories -> Paint.

http://www.rpgcodex.net/phpBB/viewtopic.php?t=25724
Sosyal ağlarda paylaş

efrasiyab, olmuş sanırım yeni faction, quest'ler filan eklenmiş o zamandan bu yana. hayli bugsız sayılır şu halde ama oyunun 1.0 sürümüne bir ay kaldı, yeni campaign'e o zaman başlamak isteyebilirsin gene de. bazı modlar da 1.0 sürümünü bekliyor yeni sürümleri hazırlamak için.

bu arada gamespot ana sayfasında exclusive beta diye ilanı çıkmış, gene user comments'de millet öve öve bitiremiyor.

hakikaten şaka gibi, onca yıl neredeyse hiç oyun yapmamış, yaptığı oyunların da topu tümden çuvallamış bir ülkeden bir anda bu kadar iyi bir oyun çıkıyor. halen inanamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Şu an itibariyle oyunu satın almış bulunmaktayım.

Daha hiç oynamamıştım, destekte bulunmak istedim.

Biri bana kısaca denemem gereken modlarıcfalan anlatıp oyun dinamiklerine deyinebilir mi?

Multiplayer var mı onu bilmiyorum şu an, inince önce Wine ile deneyeceğim, olmazsa Windows'a geçerim.
Sosyal ağlarda paylaş

multiplayer yok, oyunu öğrenmek gayet kolay. tutorial var zaten.

.960 için iki tane mod hazır şu anda, öbürleri eski sürümlerde hala. yukarıda saydıklarım. esas oyunu oyna önce derim, sonra denersin.

-Dark_Angel- said:
Oyunun böyle kutulu satışı fln yapıcalmı marketlerde ?

evet, paradox entertainment pazarlıyor bütün dünyaya. gamespot ana sayfasına koymuşlardı bugün. box art'a da legolas gibi bir tip koymuşlar. :)
Sosyal ağlarda paylaş

yanlışın var, oyunu şu anda alırsan 25$ ama bir ay sonra alırsan 39$. 25$'ı şimdi verirsen son hali de ücretsiz olacak. 14$ havaya gidecek ille beklemek istiyorsan.

oyunun beta hali bir sürü anlı şanlı oyunun final sürümünden daha başarılı kaldı ki. aldanmamak lazım görüntüye.
Sosyal ağlarda paylaş

Mount & Blade'i ben bir turlu sevemedim.
Kotu oyun degil, daha buyuk capli olup da rezalet bir suru oyun gordum.

Ama Mount & Blade bana cok salla pati geliyor.
Lineer, herseye kendisi karar veren, tek kapidan tek koridordan giden oyunlar cok tatsiz.
Ama bu kadar serbest bir oyun daha da tatsiz.
Oyuna baslar baslamaz napacagim belli olmadan basliyorum.
Illa lineer quest gidelim demiyorum. Ama normal hayatinda bile hep belirli hedefler belirli amaclar olur. Ornegin sen oss'ye girip kazanmadan pat diye genetik muhendislik laboratuvarinin icinden girmessin.
ama bu oyunda kendimi oyle hissediyorum.
acik uclu olmasi felan guzel seyler.
ancak oyun biraz fazla bos kalmis.
oyunun basinda az bir parayla basliyorsun. mercenary ekibine katilma opsiyonu goremedim. kalelerin guardlarina katilma opsiyonu da goremedim. direk quest yapmak zorundasin. protection veya kill gibi questler mevcut. protection questlerini yapmayi sevmem, kill sectim. 40 tane atliyi birden oldurmem gerektigini gordum, atla kacip geriye ates etme teknigi kullansam da basarili olamadim, mermi bitince zaten yapacak birsey kalmadi, oldum.
o parayla 50 tane atli asker satin alamazdim zaten. questlerin detaylarini onceden de goremiyorsun sanirim. para kazanmak icin sectigim quest fazla geldi...

ne biliyim, oyunu 50vs50 savaslar icin oynuyorsunuzdur da, daha oyunun basinda bu kadar bos kalmak bana tuhaf geliyor.
degisik factionlara katilip onlarin questini yapmak, o factionin storysinde ilerlemek felan olsa keske...
Sosyal ağlarda paylaş

story'e kafam girsin, story'li oyunlar içinde boğulmuşuz zaten. başkasının hikayesini değil, kendi hikayeni oynuyorsun bu oyunda. ne istiyorsan onu yapıyorsun. herkesin keyfine göre olmayabilir ama seçim şansı benim için bir bilgisayar oyunundaki en önemli şey, hikayeden bol birşey yok zaten etrafta.

ayrıca horse archer (gördüğüm en zor combat tarzı oyundaki üstelik) tek başına 40 adamı filan alamazsın tabii oyuna başlar başlamaz bone. apprentice swordsman'le balrog sololamak gibi bişi denemişsin heh. sen bence karakterini dikkatli yaratıp, encounter'larını dikkatli seçip tekrar dene. oyun belli bir strateji istiyor, günümüzün tatlısu lineer oyunları gibi kafadan önündeki herşeye dalıp yeneceğinin garantisi yok.

ayrıca 50vs50 değil, 400vs200 filan savaşlar var heh. kale savaşları var. sen kusura bakma ama görmemişsin oyunun gerçek keyfini, quest muest yapacam diye takılma öyle. :) baharat satıp ordu kurup, taht üstünde hak iddia eden birine mareşal olmak süper bir olay.
Sosyal ağlarda paylaş

@bone

aslında sana hak veriyorum. bende ilk açtığımda tutoriali bitirdim sonra oyuna geçtim bi baktım çat amaçsız beş parasız haritanın üstüne konmuşum. napıcam nasıl oynanır bu oyunun özellikleri nelerdir falan bi haber, öyle gezindim training camp'te bişeyler yaptım dedim heralde level burdan atlıyoruz, baktım 5 training 10 training hala level atlayamadım çıktım oyundan:) sonra azim bastı tekrar açtım, küçük haydut gruplarına saldırarak bide köylerden yanıma acemi alarak oyunun o ilk başıboşluğunu çaresizliğini üstümden attım zaten onu yaptığında gerisi çorap söküğü gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
story'e kafam girsin, story'li oyunlar içinde boğulmuşuz zaten. başkasının hikayesini değil, kendi hikayeni oynuyorsun bu oyunda. ne istiyorsan onu yapıyorsun. herkesin keyfine göre olmayabilir ama seçim şansı benim için bir bilgisayar oyunundaki en önemli şey, hikayeden bol birşey yok zaten etrafta.

ayrıca horse archer (gördüğüm en zor combat tarzı oyundaki üstelik) tek başına 40 adamı filan alamazsın tabii oyuna başlar başlamaz bone. apprentice swordsman'le balrog sololamak gibi bişi denemişsin heh. sen bence karakterini dikkatli yaratıp, encounter'larını dikkatli seçip tekrar dene. oyun belli bir strateji istiyor, günümüzün tatlısu lineer oyunları gibi kafadan önündeki herşeye dalıp yeneceğinin garantisi yok.

ayrıca 50vs50 değil, 400vs200 filan savaşlar var heh. kale savaşları var. sen kusura bakma ama görmemişsin oyunun gerçek keyfini, quest muest yapacam diye takılma öyle. :) baharat satıp ordu kurup, taht üstünde hak iddia eden birine mareşal olmak süper bir olay.

1- storye kafam girsin diyorsun da, seçecek story olmadan kendi storyni nasıl yaratacaksın ki? istediğin yere gidip istediğini öldürmek story olmuyor ki? savasta oldürdüğün bir adamın cocugu gelip senden intikam almıyor mesela. kendim hikaye yaratırım onu oynarım diye bir durum yok. ha olan olayları kendi hayal gücünle tamamlamak olayını kastediyorsan, anaokulunda hamurlarla oynarken yapardık biz onu.

2- 40 adamı tek başıma alırım demedim zaten. oyuna başlar başlamaz "para lazım" diye seçtiğim questten böyle bir şey çıktı diye örnek verdim sadece. balrog malrog diyorsun da, ormanda dolanıp mantar toplayıp satmak gibi bir seçenek vardı da biz mi yapmadık da suçluyorsun?

3- 50vs50 sadece örnek olsun diye yazdım. sayının 400vs200 olmasını istiyorsan, o zaman öyle olsun. ama 400vs200 deseydim de 500vs250 de var diye karşılık vereceğinden korkuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...