Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

Ben yine de bilgi almak isteyen arkadaslara soyleyeyim, oyun TAMAMEN open ended. Hic bir linearity yoktur... aldigin questler gorev seklindedir ve belli lordlar veya krallarla favour kasmana yarar ve ileride o lordlari pesinden surukleyebilme disinda pek bir ise yaramaz.

Oyunda yapabildigin seyler cok genis ama. Istersen sadece badnit kovala, istersen kendine kale al sonra o kalenin lordu kivaminda cirit at takil, istersen bir faction'a katil ve buyumesine yardim et veya bu versyonda gelen bir ozellik olan (ki cok iyi bir ozellik kanimca) devrim baslat bir krala karsi. Oyundaki ulkelerden birinin "gercek" lordu veya hukumdariyla tanisabiliyorsun ve bu insanlari kullanarak devrim baslatip o ulkeyi ele gecirebiliyorsun... sonra bu yeni kurulan devletin Krali olmasan da Kralinin bile emrine hayir diyemedigi bir adam olabiliyorsun ve geri alma surecinde topraklari ele gecirdigin her sehir veya kaleyi istedigin lordlara verebiliyorsun, kendine de saklayabilirsin. Bu arada eski topraktaki lordlari da ikna etmek icin konusuyorsun, yani oyun bayagi genis aslinda. Bunun disinda yapacak onca sey var, yeni Turnuva sistemi de cok guzel acikcasi.

Sirf kendinize rep kasip etraftaki tanistigin her insanin "oo adiniz sizden once buraya buyurdu, merhabalar efendim" geyikleri icin bile oynanir.

Kisaca oyun MUKEMMEL, ve full release'e bu kadar az kalmisken ve bitmemisken bile oyun cogu piyasadki oyunun 10 kati icreigini veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu ne kadar güzel bir oyunmuş, itiraf etmeliyim ki üzüldüm bunca vakittir denemediğime. helal olsun diyorum yapımcı ekibe, cidden çok iyi iş çıkarmışlar. grafikler hafiften eskimeye yüz tutmuş gerçi malum 3-4 yıldır devam ediyorlar geliştirmeye ama olsun varsın. bir de malum finisaj lazım tabii ama onu da yapıyorlarmış zaten. şu kadar kişiyle böyle bir oyun hazırlayabilmek ayrıca takdire şayan.

beni daha da şaşırtan gamespot'taki düzinelerce oyuncu incelemelerinin 8, 9 hatta 10 puan vermesi. ciddi potansiyel olduğunun kanıtı.

"oblivion meets pirates!" şeklinde özetleyebilirim bu oyunu şahsen, enfes bir birleşim. :)
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 gündür 10 saat falan oynadım da..

acayip fena şekilde silindim
yanımdaki 60 kişilik ordu (3-4 lvl 11 hero da var) ile 400 kişilik savaşa dalıcaktım, yanımdaki 4-5 ally gruba güvendim savaşa girmedikleri halde..

adamlar savaştan kaçtılar 400 vs 60 esir aldılar beni.. 1 ay falan gezdirdiler ve kaçabildiğimde üstümde hiçbir şey yoktu, ordum yok olmuştu vs.. sanırım tekrar başlıcam ve freelance takılcam bu sefer..
Sosyal ağlarda paylaş

tekrar tekrar şaşıyorum, hakikaten de oynadığım en güzel ve keyifli oyunlardan biri herhalde. ortaçağ savaşlarını, silah ve zırh sistemini bu kadar gerçekçi uygulayabilmiş oyun var mı diye düşünüyorum ama aklıma gelmiyor doğrusu. şu bugları düzeltseler şu haliyle bile bence editor's choice olacak kapasitede bir oyun. kaç gündür başından kalkamadım neredeyse. 25$ bedava gibi birşey doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

internet erisimimde talewords un sitesi websense denen ucube program tarafindan filtrelenmis, o yuzden giremiorum; bir sekilde indirdim oyunu ancak satin alamiyorum..

http://www.taleworlds.com/mb_buy.html adresine girdikten sonra-ki ben giremedim;frak!- baska bir adrese mi yonlendiriyor cdkey almak icin? Hangi siteye yonlendiriyor? Ya da baska bi sitede satiliyor mu oyun?

Ya da ben talewords un sitesine nasil girebilirim? Webbased proxy demeyin, websense onlari da filtrelemis tabii ki, explorera girebilecegim bildiginiz proxy adresi ya da programi varsa cok makbule gecer..

Tesekkurler.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun gercekten ilk baslarda cok eglenceli..Ama benim yaptıgım hataya duser hilelerini(mesela ısınlanmak) ogrenirseniz biraz powerlevelinge donuyo sıkılmaya baslıyosunuz..

Yine de crackli cracksiz herkesin bi girip o guzel savaslara dahil olması gerek =) 40-40 at ustunde savastan daha eglenceli ne olabilir =)
Sosyal ağlarda paylaş

ben aldım oyunu. yeni modlar çıktıkça falan tekrar yükler oynarım misal şimdi yükleyip roma modlarını falan deneyeceğim. ama beta versiyon işi biraz uzun sürdü gibi nerdeyse iki senedir betadalar. beta'nın bitmesine ya yarım ya bi sene kalmıştır diye düşünüyorum yolayısıyla fiyatı çok fazla aratabilir. benim de kendi kredi kartım yoktu aldığımda dolayısıyla başka bir arkadaşa para verdim o benim adıma aldı, kredi kartı olmayanlar o yöntemi deneyebilir
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:
online olcak mı ?

bu versiyonu online olmayacak çünkü ona göre kodlanmamış zaten online olsa bu kadar hızlı olmazdı herhalde ama bu oyunun online versiyonu biraz da cila ve "dekor"la efsane bir oyun olurdu gerçekten de. umarım mount and blade 2 tarzı bir oyunda yaparlar bunu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...