Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dövüş Sanatları ve Kursları

Dregoth

Öne çıkan mesajlar

evet ben de onu diyorum.
hatta, enteresandır, düz adamlar çok başarılı dövüşebiliyo.
niye lan niye diye düşünüp durdum, işin sırrı, adamların kendini bi kaç şeye fikslemesinde. mesafeyi ayarlayıp kafa koymak, bacağı açık bulur bulmaz dalmak, açığa almaya çalışmak filan gibi şeyleri koyuyolar kafaya.

şey gibi hani bi tek kollu judocu var ya tek teknik biliyo herkesi yeniyo filan. onun gibi.

umarım kimseyi dövmek zorunda kalmayız hiç
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
var ben gittim taksimde 5 sene önce wing chun'a...
sıraselvilerde bp'nin sokağında Taksim'deki Kuzey Yıldızı...

ps: emin boztepe gittiğim seminerim gösteri maçında karşısındakinin köprücük kemiğini kırdı, ambulans falan geldi feciydi.. lvl 2 oldum o seminerde lvl 3 olmadan da bıraktım.. =)

not: wing chun garip bişi herşeye counter öğreniyorsunuz pek bir atak yok, rakibin enerjisini counter-attack olarak kullanıyorsunuz...
kendi alanınıza adam sokmamaya çalışıyosunuz...
karatedeki gibi gelen yumrukları savurmayıp sadece dodge ettirip counter-attack yapıyosunuz..

mesela taekwondo teklerine karşı bile tekneler var.. klasik wing chun tekmesi: ayak içi ile rakibin diz kapağına veya dizinin hemen altına vuruyosunuz vs...

yumruk da zincir yumruk olarak geçiyo.. bu işe hayatını vermiş büyük ustalar saniyede 4-5 yumruk atıyo ki, hayat kaydıran yumruklar...

[ Mesaj 23 Eylül 2007, Pazar - 07:01 tarihinde, kertenkel tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...