Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dövüş Sanatları ve Kursları

Dregoth

Öne çıkan mesajlar

Valla izlediğim Wing Tsun videolarında karşı tarafın hiçbirşey kullanmadığını gördüm. Düz kavgada yardım eder tabi, daha iyi refleksler kazandırır ama kondisyonlu bir boksörün (özellikle 1930ların öncesi stilde dövüşen) üstesinden gelemeyeceği birşey olduğunu düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

wing tsun iyidir
boks da iyidir
ikisinin de kötü yanı, rakibi en efektif şekilde indirmekten başka pek bişi yapmamalarıdır (özellikle wt)

yani, adamın ağzını burnunu kırıp, dişlerini eline vermeden, veya en azından bunu denemeden yapılacak pek bişi yok. o kötü.

sokakta olabilecek dövüşlerde, judo ve güreş gibi boğuşma temelli sporlar da çok çok etkilidir. özellikle boğma ve kilitler çok işe yarar. karşınızdaki boksör de olsa, güreşecek duruma gelebilirsiniz. netekim bakınız brezilyalı garcialar (ne kadar jujitsucu olsalar da), yenilmiyor bir türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

sokak dövüşü ise olay krav maga ve sambo var.. ha bunların eğitimini veren yer neresi var.. var mı?

varsa bana da öm atın. gdelim!

bi de bir çok stili alanlar MMA (mixed martial arts) olayına giriyorlar.. beni çok aşar ama kuzen bu sene böle bi olaya girişecek galiba

edit:wt boksorün ağzına ağzına verirken yumruğu boksör zilin çalmasını umar.. o kadar diyim.. aynı süre boks çalışmış profesyonel olmayan biri ile wt'ciyi karşılaştırmak feci hata olur. WT git dağıt, kafasını gözünü kır, boğazına boğazına vur ve bunların hepsini mümkünse 1dk'dan az sürede yapmaya çalıştır. yuhtur, ohadır hayvanlıktır..

sokak kavgasında ise devreye bıçak falan girerse hiç wt miş judoymuş, krav maga ymış karıştırmadan topuk yapmaya çalışın.. girmezse dövün işte =)

[ Mesaj 17 Ağustos 2007, Cuma - 20:07 tarihinde, dasaaa tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

krav maga overrated bişi bence.
sambo güzel.
bizim güreş de yabana atılcak bişi diil onu da açık söyliim.
brasilian jiu jitsu çok güzel. judo da çok güzel. deneyimlerimle söylüyorum.

ne kadar ağırlık verileceği ile alakalı. yani level kaç olcaksınız ki? hayatınızı adıycak mısınız?

bence Level 1 WT, Level 3 Judo sokakta çok avantaj sağlar. sadece 4 level ile bi sürü avantajınız oluyo

WT ile, Flurry of blows geliyo, unarmed damage artıyo, dice artıyo.

Judo ile bull rush, improved grapple, choke hold featleri geliyo hemen.

Duruma göre stance alınabiliyo. Örneğin güçlü bir düşmana karşı, bull rush, improved grapple ile arkadaşı yere alıyoruz. Kolları kilitleyip suratını chain punch ile dümdüz ediyoruz (arzu edersek choke hold ile zarar vermeden bayıltmayı deneyebiliriz)

Çok rakibe veya bıçaklılara karşı yapacak şeyler sınırlı. Bıçaklı rakip ile dövüşmek için üst level olmak lazım. Yoksa damage yemek çok mümkün. Lvl 4 bi WTci arkadaş, sıradan bir bıçaklı rakibi iyi kontrol altına alabilir.

Son olarak şunu eklemek isterim ki, tehdit altında olan sadece sizseniz, tehdit altında olan siz ve yanınızdakiler, paranızı filan verip kurtulabilecekseniz, dövüşmeyin. Yanınızdakiler tehlike altındaysa, ve dövüşten kaçamayacağınız durumlarda ise hazırlıklı olunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aikido ve tekvando yapan bi arkadaş vardı. Sokakta kavga çıksa adamı etkisiz hale getiririm bıçak çekeni deli balta döverim diye anlatırdı. Bi gün bar fedaisi profesyonel bi boksörle muhabbet ederken bu konuyu açmış, abim arkadaşa demişki şimdi sana vurcam karşı hamle yap.

Bizim eleman anlatıyo "Abi ne tokadı ne de adamın elini görebildim, gözümü açtığımda ikiseksen yerde yatıyodum."
Boks böyle bişey, ciddiye almak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

full contact gidin, şok vuruşu kavramaya calışın
savunma degil öldürme pert etme üzerine egitim alın. sallamışım savunmasını dimi ama. gelen 1 ay yatsın revirde madem sokakta işime yarasın diyorsunuz.
ha bide hız calışmak lazım.olayı bitiren o. agır siklet adamda orta siklet feci bişeydir misal.
Sosyal ağlarda paylaş

şok vuruşu ne lan!
eheh.

ya hepsinden biraz bilip gerçekçi, sinerjisi yüksek, minmax bi multiclass karakter yapmak lazım işte.

benim favorim yer boğuşmaları. her dövüş yere çekilebilir. 1vs1 de üstüne tanımam. ama sen biriyle boğuşurken diğerleri ağzını kırıyosa işe yaramayabilir.

aslında en güzeli koşu antremanı yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

şok vuruş adı literatürde nedir bilmiyorum adı

her maddeye verdigin kuvvetin bir geri dönüşü var
işte 30F ile vuruyorsan ( F miydi fizikte ehe) 15F i geri dönüyor sana. hızlı olursan o 15 i geri almazsın verdigin yerde patlar. misal adını unuttugum bir dövüş stili vardı , tayvanda çinde minde yasaklandı. 10 snde 15 yumruk patlatıp iç organları eline veriyorlardı milletin. birsürü insan ölmüştü sokaklarda 80lerin sonunda. yasak ettiler egitimini.
ha birde F boru degil komple vcudundan yumruga aktarıcaksın enerjini.

hiç yemedim atan tanıdıgımda bana atmadı
ama yiyen tanıyorum şöle ifade ediyor
= elektirikler gitti kardeş.
Sosyal ağlarda paylaş

vurup çekiyon patlıyo işte. kırbaç gibi. burus li yumrukları gibi. one inch punch olabilir o enerjini tek yumruğa verme hadisesi. önemli bi atraksiyon değil.

şöyle önemli meseleler var. mesela, gerçek hayatta hp filan kolay kolay artmıyo. onun için mümkün mertebe darbe almamak , alsan da acıtmayacak kadar, acıtmayacak yerlere almak lazım. bu anlamda manevra önemli. boğuşma bilmek vacip.

neticede bruce lee ne diyosa o. neyin var neyin yoksa vericeksin. ısır cimcir saç çek vs. stil diye bişi yok.

ama insanın opsiyonu olması bence mühim. yazık adama niye burnunu kırasın, kolunu kırasın. yazık, gerekmiyosa yapma. aikidonun eklem kilitleri o konuda güzel. indir yere, aikidoya geç, al kolu, anlat adama yanlış şeyler yaptığını, onun için üzüldüünü filan.
Sosyal ağlarda paylaş

bilemiyorum ben cok iyi bir insan oldugum için biri bana dalıyorsa mümkün mertebe hertür ağır darpı hakediyor diye düşünüyorum.

birde sokak olayı için 1vs1 calışmanın hiçbir manası yok gibi, 2vs1 3vs1 2+kesici alet vs1 daha güzel antreman olur.yada evt 100 metre koşu calışmak güzel çözüm

manevra içinde dedigin gibi hız calışmak lazım darbe almamak için. bir agır siklette orta siklet hızı orta siklette hafif siklet hızı cok güzel bişey misal , ama zor
Sosyal ağlarda paylaş

ben tercih etmem çok insana karşı dövüşmeyi. mecbur kalırsam da güreş denemem. bar vs. gibi kapalı bir ortamsa, arama engel koyup ayrılmayı, açık ortamsa büyük adımlarla arayı açıp vakit buldukça ileri hamlelerle denge bozmayı deneyebilirim en fazla. yani adamları dövmem şartsa. aikido o konuda da güzel. kondisyon istemiyor çok, bol bol adım atıyosun, kaçıyosun, yeri geliyo düşürüyosun ekleme çalışıyosun filan. ama güreş için iyi değil.

minibüsle adam geldiyse beni dövmeye yapcak bişi yok kaçıcam mecbur.

netice itibariyle şunu söyleyebilirim, fantazi yapmaya çalışan yenilir. hiç unutmam yılların tekvandocusu bi abiyi (ben 16 yaşında filanım) boynunun üstüne yere çakmıştım tekmesinden kaçtıktan sonra.

ayaklar yere basmak içindir lan!
Sosyal ağlarda paylaş

işin artisligi classı sagda solda sokakta pek yaramıyor düşüncesindeyim ben işte sende onu demek istedin heralde.kurallı puanlı dövüş degilki bu
birde millet kapalı kutu gib 60kg adam tozu dumana katıyor bir bakıyorsun.

[ Mesaj 18 Ağustos 2007, Cumartesi - 05:11 tarihinde, Daesu tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...