Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dövüş Sanatları ve Kursları

Dregoth

Öne çıkan mesajlar

Dövüş sanatları ve kursları hakkında bilgi almak için... Bunun konuları hep 2003-2004 civarı var ve güncel kurslar hakkında bilgi almak için yeterli değil...

Dövüş sanatları hakkında az çok fikrim var. Siz bilgi yazmanız dışında birde kişisel düşünce ve tecrübelerinizi yazarsanız daha aydınlatıcı olur...

Artık böyle kavga çıkmasın abi bide kıçı kaptırmayalım mantıgından cok bıktım. Kendimi savunabilceğim,mümkünse saldırabileceğim ve gerçekten sokakta etkili olacak en azından 2 kişiyi dövemesem bile 2 kişiyi savunabileceğim bir dövüş sanatı varmıdır ?

Birde beşiktaş etrafında tavsiye ettiğiniz kurslar hangileridir? Tavsiye ettiğiniz bir hoca var mı ?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

İçlerinde en etkilisi kick-box'tur. Ancak dünyanın en sert sporudur. 75 kiloluk bir kick-boxçu karşısındaki adamın bacak kemiğini bir tekmede kırabilir. Tamamen saldırıya yönelik bir spordur. Ancak tekme-yumruktan hoşlanmam diyorsan judo yada aikidoya gidebilirsin. Tamamen savunmaya yönelik sporlardır.[signature][hline]Ordumuz Türk Birliğinin, Türk Kudret ve Kabiliyetinin, Türk Vatanseverliğinin Çelikleşmiş İfadesidir.
Kemal Atatürk
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Şimdi olay şu teketekte tamamen etkili olmak istiyorsan ve az hasar atlatmak + çok güçlü veya atletik değilim diyorsan judo iyidir.

Ama sıkı çalışıcam hem hızlı hemde sağlam olucam, ii kas yapıcam, ve en az 2 kişi ile baş edebilmeliyim diyosan muay thai, kick box, tekvando üçlüsündan birisi iyidir.

ama şu var ki filmde gördügün gibi dövüşemezsin zaten :)
taktik genelde belli kaçıcaksın baktın köşeye sıkıştın birtanesine bütün gücünle indirip diğeri ne yogunlaşıcan hehe

tabi hepsi bir kenara kavga etmek kötüdür :yapma:
kendini korumak için ise rakibi etkisizleştirmeni sağlayacak dövüş sanatlarına yönelmek en iyisi. ve dövüş sanatları spordur[signature][hline]G3NK
zitem illede zitem
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sokak kavgasında bitirici ve coğu zaman 1 den fazla kişiyle kavga ettiğin için... Ben sert ve zor antremanlarada giderimde ... Kick box cok uzak geliyor bana nedense diğerlerini düşünebilirim...[signature][hline]Custodem 4 Eylül 2005'te Rock'n Coke' da demiş ki:

Burada herşey var ama bi kerhane yok...
Sosyal ağlarda paylaş

WT yi araştırdım , tek bulabildiğim bilgi bilgi üniversitesi WT Club. Oradada stil,sanat hakkında pek bilgi yok. Ben birazda kişisel tecrübeleri merak ediyorum. Mesela diğer topiclerde bi arkadaş brezilya kung-fu sundan bahsetmiş... Ben filmlerdeki gibi değilde, yok o belalıdır şu şöle geyiğinden bıktım... Gelene kendimi savunayım,gerekiyorsada cevap verebileyim.[signature][hline]Custodem 4 Eylül 2005'te Rock'n Coke' da demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Wing Tsun hocası söylemiş bir arkadaşıma :
Bi kavgada profesyonel bi Wt cu 4 kişiyi et yığınına çevirirmiş

Adamlar son seviyede kollarını sopa gibi kullanmaya başlıyorlar zaten .[signature][hline]...to ascend , you must die , you must be crucified , for our sins and our lies...goodbye...
Sosyal ağlarda paylaş

Hımms ben o seviyeye gelene kadar 5 sene alır zaten sadece artık ondan kork bundan kork geldiler... Seni duvara sokarım dedimi ben direk tepkisiz bi şekilde kalıp onun lafını eylem olarak geri sokmak istiyorumda...[signature][hline]Custodem 4 Eylül 2005'te Rock'n Coke' da demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Onu zaten kabul ettim, ben o adamın dedği seviyeye gelebilmem için dedim bundan şikayet etmek için demedim. Haklısın, üslup biraz yanlış olmuş orada demek istediğim o seviyeye gelebilmek için demek istemiştim,sitem amaçlı değil yani...[signature][hline]Custodem 4 Eylül 2005'te Rock'n Coke' da demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

4.leventte Metronun hemen karşısına geç.Sola doru bi 100 metre yürü.Orda Uma Yoga diye bi yer var Kung-Fu öğrenmek istersen.Kung-Fu dediim Shaolin Kung-Fu su zati oranın sahibide Shaolin Rahibi Yang diye bi adamın yeri[signature][hline]For every action,there's an equal and an opposite reaction..
[b]MSN:[email protected][b]

[b]Maxen, 08 Eylül 2005 14:25 tarihinde demiş ki:

Ban San O Biz Siz Ortam ..
Sosyal ağlarda paylaş

Daha nolsun Duan sistemi var orda snn afaeersin azına sıçıolar.2-3 Ay 1. duanı yapcaksn.Kung Fu gerçektende ağır bi dövüş sanatıdır ve gerçekten çok çalışma ister.Ama öğrenirsen eminim box mox yalan olur.Zati 2. Duana geçersen kata,nunchaku,katana kullanmayı öğretcekler buda daha güsel bişi[signature][hline]For every action,there's an equal and an opposite reaction..
[b]MSN:[email protected][b]

[b]Maxen, 08 Eylül 2005 14:25 tarihinde demiş ki:

Ban San O Biz Siz Ortam ..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
King_Tiger, 08 Eylül 2005 19:48 tarihinde demiş ki:
İçlerinde en etkilisi kick-box'tur. Ancak dünyanın en sert sporudur. 75 kiloluk bir kick-boxçu karşısındaki adamın bacak kemiğini bir tekmede kırabilir. Tamamen saldırıya yönelik bir spordur. Ancak tekme-yumruktan hoşlanmam diyorsan judo yada aikidoya gidebilirsin. Tamamen savunmaya yönelik sporlardır.

yanlisin var dostum.. en etkilisi thai-box..kick box arti dirsek ve dizini de kullanabilecein spor..Kendini savunmakta,saldirmakta bayaa etkili..cok faydasini gordum diyebilirim ;)[signature][hline]umarsiz daliyor gozlerim karsi tepeden yerine bir baska sehir isildiyor..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...