Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bende oynuyacam

Skymaster

Öne çıkan mesajlar

Bir zamet daoc bölümüne bakiver orda yeterince açiklaniyo ne yapman gerektigi.
256k adsl hönkkk???:-)[hline]_K_SeD_ saygıyla sunar...
Don`t trouble trouble till trouble troubles you!
kyle:Ooo BABA hoşgeldin...
baba:hoşbulduk,hoşbulduk...
kyle:BABA sen ingilizce biliyon mu?
baba:Benim kafamı bozmayın.!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Hayt beaa seni çekirgeler hemen de nasıl yönlendiriyolar paticik.com sitesine :)

Gözlerim yaşardı valla..

Bir de şöyle bezgin olmayan bi editör adayı çıksa da siteyi adam etse :P[hline]
IT Geek, NooBi C# Developer, Network Associate, System Admin, VoIP Technician, Ex Online Gamer.. Addicted to Paticik..

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Thalion, 04 July 2003 10:11 tarihinde demiş ki:
Hayt beaa seni çekirgeler hemen de nasıl yönlendiriyolar paticik.com sitesine :)

Gözlerim yaşardı valla..

Bir de şöyle bezgin olmayan bi editör adayı çıksa da siteyi adam etse :P[hline]
IT Geek, NooBi C# Developer, Network Associate, System Admin, VoIP Technician, Ex Online Gamer.. Addicted to Paticik..

Yazı konularında yardımcı olmaya calışırız. Elimizden gelen bir şey varsa söylemen yeterli İstanbullu Kedi ;)[hline]Borges
chanter
lvl37 Bahçıvan
lvl41 Valewalker
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Skymaster, 04 July 2003 00:03 tarihinde demiş ki:
yaz geldi sıcaklar, bastırdı, uo'dan feci bıktım. Artık yeni bir oyuna başlamanın zamanı geldi!

Dark Age of Camelot oynamak istiyorum, adım adım ne yapmam gerek söylermisiniz?

Bu arada 256k adsl yetermi?

Teşekkürler....[hline]E-Mail : Skymaster
Icq Uin : 740943 | Web site : Skymaster Offical Web Site

burdan sipari$ verebilirsin[hline]What does not kill,makes stronger.
Mail icin buraya basin
Sosyal ağlarda paylaş

fakat avaturk den verecegin siparis ile US serverlarinda oynarsin ve saatler yonunden baya bir bayilabilirsin... uyarmadi deme.[hline]İ' olin er man no' i' celeb pilin' amin e' i' elee.... Lalunya OneShot..... Albion Scout /Excalibur
Lalunya OneShot lvl50 scout (semi-retired)
Excuse Me lvl50 infiltrator - Grandmaster Tailor
(DF--->Hamstring spammer & auto-runner's pa on the way nigthmare :P)

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eno, 04 July 2003 18:26 tarihinde demiş ki:
http://www.paticik.com/forum/view.php?id=37550 adresine bakarsan EU versiyon satılık. Zaman sorunu yaşamazsın.

US'de de zaman sorunu yaşamaz! İnsanları EU'ya yönlendirmiş gibi zaman sorunu var vs. yazmayın beyler. Kim nereye istiyorsa gelir. Karışmayın, akıl çelmeyin özgür iradeleri ile karar versin herkes.[hline]Sungur - Scout of Hun (LvL 50)
Necrocks - Necromancer of Hun (LvL 44)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Afterdeep, 06 July 2003 15:30 tarihinde demiş ki:
US'de de zaman sorunu yaşamaz!

Dogruya dogru. Biz patchlerin US'de daha erken gelmesine laf ediyor muyuz? US ile 9-10 saatlik bir fark varken EU ile 2 saatlik bir fark var. Aksam 9'da Excalibur'a girdiginde prime time iken Kay'e girdiginde sabahin koru.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Yaw EU ya gelse USA ya gelse bize ne faydası var.Zaman sorunu yok diyen insan dünyanın heryerinde saatin aynı olduğunu sanan kişidir.Baggio'nun da dediği gibi kesinlikle zaman sorunu yaşarsın.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Cuce Berserker of mid/pry

[Bu mesaj Virus tarafından 06 July 2003 19:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Direk olaraqk zman sorunu yaşarsınız gibi bir cümle tamamen o servera gitme buna gel gibi bir mantık içeriyor. Sonuç olarak iki tarafın da kendine göre avantaj ve dezavantajları var.
US Serverlarında; en iyi zman gece saatleridir. Gece saat 02.00 den sonra prime time yaşanır. Fakat Aksam 23.00 den sonra bir çok avrupalı ve Türk bulabilirsin ortalıkta. Ama gerçek zevk ge 02.00 den sonra çıkar. Tabii US kay serverinin en büyük avantajlarından biri Hun guildidir. Gerçekten yardımsever bir çok paticik üyesi Hun üyesi olduğundan başlangıç konusunda çok rahat ediyorsun. Çok yardımcı oluyorlar.

EU Serverları ise; en zevkli zmanlar akşamüstü ve akşam saatleridir. Bildigim kadarıyla Türk sayısı US serverları kadar olmasa da ve tek bir guildde toplanmasa da orda da bayağı bir çok Türk var. Yani yardımsız kalmazsın. Bunun dışında EU serverlarının bilmediğim ya da unuttuğum avantaj ve dezavantajları varsa simdi birazdan Baggio zaten hemen ekleme yapar sanıyorum.

Benim tavsiyem eğer zaten benim gibi geceleri yaşayan bir insansan Kay daha avantajlı olabilir ama yok ben kırk yılda bir gece takılırım, okulum var, işim var vs. diyorsan (yaz tatilinden sonrasını da düşün) o zman kesinlikle EU al derim. Zaman problemi çok yanlış benim yaşama saatlerime göre de EU saatleri problemlidir. Yani bu subjektif bir düşüncedir, herkesin yaşam biçimine göre değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
StJoe, 06 July 2003 11:45 tarihinde demiş ki:
US paketi alırsan kay serverında onlarca Türk var.[hline]Verba volent scripta manent.
*Sözler uçar, yazılar kalır.

Kay da onlarca Türk var diyince sanirim oraya yönlendirmiş olmuyorsunuz insanları lol :)

Eno sadece basit bir gerçeği ifade etmiş bu kadar. En azından nerede ne kadar Türk oluğu kadar muğlak değil.[hline]Borges
chanter
lvl37 Bahçıvan
lvl41 Valewalker
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar EU da oynayanlar Us'de zaman sorunu var dediği zaman tepki göstermeyin lütfen çünkü US oyuncuları her yeni daoc adayına alışkanlık olmuş gibi EU da patchler sonradan çıkıyor, cart curt US daha iyi diyip duruyor.. Biz sesimizi çıkarmıyoruz, kabul ediyoruz EU'ya patch'lerin geç geldiğini ama dediğim gibi siz de artık şu zaman sorununu kabul edin.

Akşam saat 18-20 vs. o saatlerde EU'da 2000 kişi varken kay'da 700 kişi oluyor.. gece 1 den sonra sizin server'ınız dolu oluyor tmm buna birşey demiyoruz ama sonuçta bize uyan saatler'de us server'ları boş.. daha iyi olabilirsiniz, daha hızlı olabilir vs. ama boş olduktan sonra o kadar da önemli değil hızlı olması.. ( nitekim hızlı olması da server boş olduğundan )

Gerekirse sticky bir post atarım US ve EU arasındaki farklar diye, seçecek olan kendi girer okur karar verir. Can sıkıcı olmaya başladı bu her yeni gelene US iyi EU kötü veya EU iyi US boş vs. denmesi..[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 06 July 2003 17:18 tarihinde demiş ki:
said:
Afterdeep, 06 July 2003 15:30 tarihinde demiş ki:
US'de de zaman sorunu yaşamaz!

Dogruya dogru. Biz patchlerin US'de daha erken gelmesine laf ediyor muyuz? US ile 9-10 saatlik bir fark varken EU ile 2 saatlik bir fark var. Aksam 9'da Excalibur'a girdiginde prime time iken Kay'e girdiginde sabahin koru.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111

ben $oole du$unuyorum gunduzleri server bo$ken kendi halimde lvl bilmem ne kasarim geceleri herkes online ken rvr action :D eu da sat farki olmadigindan turklerin girdigi zamanlarda hep dolu olur haliyle rahat vermesler lvl kasarken vs. :-P[hline]What does not kill,makes stronger.
Mail icin buraya basin
Sosyal ağlarda paylaş

YAv ben bunu anlamıyorum zaten
İki tarafın da oyuncuları fanatiklik yapıyor

Kesinlikle daha çok türk oyuncuyu aktif görmeyi tabii ki isterim ama bu kounda ısrarcı olmamak lazım

Patch zamanı felan mühim diil. Eninde sonunda gelecek o patch. Oyuncu ismi cismi sayısı da mühim diil. 2000 kişi aktifken RvR zergler halinde yapılıyor. Ben bunu sevmem. Seven çok insan tanırım.

Akşam saat 8-9 dan itibaren US serverında yüksek aktivite olur. Gündüzleri EU oyuncuların ağırlıkta olduğu bir güruh olur. Small group rvr oluyo genelde vs

EU serverındaki ortamı bilmiyorum. Hiç bir fikrim yok cidden. BenKay/Hun 'u söyliim. Bizim guildimizin 2-3 avantajı var.
En önemlisi ana kadronun uzun süredir birbirini tanıyan yaş ortalaması yüksek bir gurup olması. Farkı bu yaratıyor. Yoksa süper inanılmaz oyuncular felan diiliz. Buna server üzerinde köklü ve politik/sayısal anlamda güçlü bir guild olmamız da eklenince güzel bir şeyler çıkıyor ortaya.

Bu şunu da getiriyor. Alışa geldiğimizi belli kurallar ve alışkanlıklar da var. Yani Hun a girip bunu sevmeye bilirsiniz. Guild de olmak onun kurallarıyla oynamayı,getiriyor. Sizden bişiler isteyebiliriz. Guild Master ve officer'ların çok ta kullandığı bir yaptırım hakkı var. Türk olup Hun olmayan oyuncular var Kay'da. Delias Mesela. Guild kavramı sarmadı adamı çıktı bağımsız oyununu oynadı adam.

Neyse olay bööle bişi. Ben EU/US 'ee gel bööle güzel bişi öbürü kaka aslında tarzı her yazıyı kınıyorum kendi adıma. Sonuçta olay o kişinin kendi parası/zamanı.
Ne bilyorsunuz US te olup daha çok eğlenmeyeceğinizi yada benim EU da olup daha çok eğlenmeyeceğimi?[hline]Kalima X.......Minstrel of The Hun (yarı aktif)
Jenissary......Scout of The Hun
Gon.............Armsman of The Hun
Kalimax........Theurgist of The Hun
www.the-huns.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...