Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

(Az önceki mesajımın çok agresif olduğunu fark ettim özür dilerim.)
Selfressurection ile burada sayılamayacak kada combo yapabilirsin. Selfres. + instant heal, selfres., düşman warriorsa adamın 0 ragei olduğu için frostshock kite + wolf yada potion içip düşmanı öldürmek, selfres. + war stomp + ghost wolf, selfres.+ az canı kalmış düşmana shock, ve uzar gider.[signature][hline] Let me in, i'll bury the pain.
Sosyal ağlarda paylaş

tabi bu warrior lvl 20 falan heralde bloodrage yok intercept yok shaman kite la kesicek yerden kalkıp
bir de adam öldüyse ve bulaşmaya niyeti yoksa niye kalkıp warstomp atıp ghostwolf atıp kacıyor.zaten ölü adam.
ki %20 hp/mana ile kaldırıyor 4k manası olsa adamın 800mana ile kalkacak tek shockta ölmezse adam gg yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Szasstam, 12 Ağustos 2005 01:12 tarihinde demiş ki:
Shaman neden range stun edemiyorsa
-Eğer paladin'in stunı ranged se,ranged kavramını gerçekten değiştirmen gerek,ranged dediğin olay rogueun ambush vurduğu mesafenin 2 katı.
Hammer of Justice (Rank 4)
100 Mana 10 yd range
Instant cast 1 min cooldown
Stuns the target for 6 sec.

Shaman neden shield açamıyorsa
Shaman neden kendini %1den tek tusla %100 yapamıyorsa
-1 saat cooldownlı bir shieldi ne kadar sık kullanabilirsinki?ayrıca bir paladinin ilk önce %10 healthine indirebiliyorsanız(1),paladin shield açıp heallanıyorsa(2)ve yine %10 lara indiğinde healthi lay on hands atıp(1 saat cooldown-talentı var ama pek tercih edilmiyor[20 dakika düşürüyordu yanmulmuyorsam]),fulleniyorsa(3) ve siz yinede 3 kere full hpden hpsini bitirebiliyorsanız,yani bir paladini 3 kez kesebilyorsanız,ve bu paladin sizi 1 kere bile kesemiyorsa bu işte bir gariplik var demektir.ayrıca wow forumlarını takip ederseniz bazı shield meselesinden bıkmış paladinlerin yeter be alın shieldimizi dediklerini okuyabilirsiniz.Warcraftta shieldsiz paladin olamaz,komik olur.zaten 1 saat cooldownlı sield dışındakilerin hepsi purgelenebiliyor.

Shaman nasıl cleanse atamıyorsa
-Shaman'ın da purge'ü var,paladin debuff kaldırırken, shaman buff kaldırıyor.bence aynı oranda güçlü iki ability.

Shaman nasıl grupdaki magelerin agrosunu azaltamıyorsa
Shaman nasıl grupdaki magein aldıgı damagein bir kısmını kendi üzerine alamıyorsa
-evet şaman bunları yapamıyor,shaman supporter bir class değil çünkü,caster-oriented hybrid gibimsi. ayrıca şamanın rockbiter filan gibi ekstra threat üreten abiliytyleri var,yani gerekirse off tanklik yapabilir(duruma bağlı).
-----------------------------------
aslında bu caster oriented hybrid lafı aklıma başka birşeyi getirtti.
Oyunda 3 hybrid class var:
1.druid 2.shaman 3.paladin,
düşünücek olursak,blizz'in yapmak istediği
1.druid:healer-oriented yani daha çok heal abilityleri güçlü diğerleride var ama güçsüz.
2.shaman:caster-oriented yani totemleriyle etkisi az olan ama ehrkesi etkileyen bufflar atarken,shocklarla ve CL gibi büyüleriyle büyü damage'ı vuran bir class.ama tabii diğer hybridlerdeki gibi heal ve meele özellikleride var,hiçbiri pek parlak değil(talentsız).
3.paladin:meele-oriented yani paladin hem kendini/grubu heallarken ve bufflarken,off tanklik yapan,pvpdede meele özellikleriyle savaşması gereken bir class,meele dışındaki özellikleri (buff spelleri ve healları)güçsüz ama az mana harcayan.

bu blizz'in yapmak istediği.

ama bakacak olursak druidler görevlerini gayet iyi yerine getiriyorlar,feral talentlarındaki sorunlar ve cat formun bir rogue'un %25'i kadar bile damage verememesi(genel olarak feral sorunları yani) dışında pek bir sorunları yok,oda bu patch te gidicek zaten.(umarım).

şamanlar caster ağırlıklı olmaları gerekirken,maaşallah doğru talentları verirlerse,doğru talentları vermiş(meele talentları)bir paladinden kat kat fazla damage verebiliyorlar.(açıklama:bahsettiğim örnekte,anlamayanlar olabilir,shaman ve paladin ikiside meele talentları gidince,shaman paladini meele damage da geçiyor.)Benim düşüncem shamanların meele güçlerinin azaltılması.bunun için aklıma gelen en iyi çözüm,daha önce-kim olduklarını bilmiyorum-arkadaşların dediği gibi mail armorun talentla alınması,ve,two handed silahların yerine dual wield olayının gelmesi(yine talentla),bunun şöyle bir artısı olacaktır. Hem şamanlar windfuryle abartı damagelar vuramayacak,yinede iyi meele damage verebilecekler(talentları alırlarsa) ve 2 handed kullanan(yani meele üzerine yoğunlaşmış,(bilmiyoum kaç protection pally 2-handed kullanıyor şamanla karşılaştığında))bir paladini damage olarak geçemeyeceklerdir.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde

edik:anlam karmaşasını giremek için - işaretleri koydum.

[Bu mesaj Drigeolf tarafından 13 Ağustos 2005 20:52 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Drigeolf tarafından 13 Ağustos 2005 21:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EarS, 13 Ağustos 2005 19:24 tarihinde demiş ki:
herhalde her kestiğiniz shaman yerden kalkıp indirdi sizi böyle imba olduğunu düşündüğünüze göre selfrez in :lol:

Ya kesip kesmemesi konumuz değil bunu yapabilir mi yapamaz mı?
YApabilir. Demekki ölü shaman> ölü diğerleri
hehe nerf ölü shaman.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EarS, 13 Ağustos 2005 19:18 tarihinde demiş ki:
tabi bu warrior lvl 20 falan heralde bloodrage yok intercept yok shaman kite la kesicek yerden kalkıp
bir de adam öldüyse ve bulaşmaya niyeti yoksa niye kalkıp warstomp atıp ghostwolf atıp kacıyor.zaten ölü adam.
ki %20 hp/mana ile kaldırıyor 4k manası olsa adamın 800mana ile kalkacak tek shockta ölmezse adam gg yine.

Level 20den sonra bloodragein cooldownı kalkıyor mu? Tüh, bak boşuna oynamışım.[signature][hline] Let me in, i'll bury the pain.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca CC'ü olmayan bir class varsa oda paladindir, dakikada 1,6 saniye stun komik derecede az.Bazılarına 6 saniye düşününce fazla gibi gelebilir ama burada oyunun en düşük dps'sinden paladin'in dps'sinden bahsettiğimizi unutmayalım.Tabii ki paladin SoC critlediği zaman iyi damage vurabiliyor,ama bu arada shock atamıyor totem dizemiyor,ve sırf random proclara bağımlı kalıyor.buda bazen iyi bazende rezil damage vurmasına sebep oluyor, en şanssız şaman bile CC özellikleri sayesinde(totem ve tek kişiye karşı shock) kaçabiliyor,ama paladinin 6 saniyelik süper(!) stunını atıp kaçsa bile şaman arkadaş paladine yetişebiliyor.(totem dizme lafını duyupta sinirlenen arkadaşlar,haklısınız totemler çok mana yediği için dizemiyorsunuz.ama yinede 1-2 tanede koyabiliyorsunuz ama buda kaçarken size EB ile bir AoE snare sağlıyor,evet wandla,okla,vurarak,büyüyle, petle kesilse bile ilk stunını(edit:snare) yapan bir olay EB. ama iyi oynayan herhangi bir class ortalama bir şamanı alır mı? alır.)
Şaman'ın grup pvpsindeki etkisizliğine gelince,valla bana gayet etkiliymiş gibi geliyor.Şamana etkili değil demek bir rogue'a etkili değil demekle eşdeğer benim gözümde(roguelarda gruba bufflar sağlamıyor,heal atamıyor,çok fazla hp'si yok ve şaman kadar armoruda yok ama gayet iyi bir pvp classı,evet,şaman kötü bir supporter,ama grupta etkisiz eleman değil.)[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde

[Bu mesaj Drigeolf tarafından 13 Ağustos 2005 21:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Drigeolf, 13 Ağustos 2005 20:49 tarihinde demiş ki:
Shaman nasıl grupdaki magelerin agrosunu azaltamıyorsa
Shaman nasıl grupdaki magein aldıgı damagein bir kısmını kendi üzerine alamıyorsa
-evet şaman bunları yapamıyor,shaman supporter bir class değil çünkü,caster-oriented hybrid gibimsi. ayrıca şamanın rockbiter filan gibi ekstra threat üreten abiliytyleri var,yani gerekirse off tanklik yapabilir(duruma bağlı).

Bence shaman da tam bir support class'ı. Rolü de paladinle nerdeyse aynı. Paladin auro'ları ile destek verirken shaman totemler ile veriyor. İkisi de melee olarak çok iyi damage veremese de offtank yapmak için gerekli özelliklere sahipler. Dediğin gibi shaman'da rockbiter, paladinde threat arttıran seal.

Yazının ilerlerinde belirtmişsin zaten, doğru da. Shaman biraz daha büyüye yönelikken, paladin biraz daha melee yönelik. Ama shaman'lar instance'larda büyü ile damage veriyor sanmayın. Shock'lar sadece offtank durumundayken rockbiter ile aggro'yu iyi tutmasını sağlar. Ana hedefe atılacak shock'lar gereksiz yere aggro üretip tank'ın işini zorlaştırır. Lightning bolt deseniz komik bir hasar veriyor. Chain lightning ise crowd control düşmanı, gereksiz aggro üreten bir büyü.

Shaman'ların instance'larda yaptığı şey, yere totemlere dizip melee ile ana hedefe saldırmak oluyor genelde. Gerekirse heal ediyor, acil durumlarda shock atıyor. Yani gruba destek oluyor.

Ayrıca paladin buff'ları ve aura'ları shaman'dan daha iyi bence. PvE açısından paladin cidden harika. Instance'larda yanımda adam gibi bir paladin olmasını isterdim.[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Gloria | Level 42 | Orc Warrior | Burning Legion | Grimsoul Legion
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage, 13 Ağustos 2005 21:19 tarihinde demiş ki:

Bence shaman da tam bir support class'ı. Rolü de paladinle nerdeyse aynı. Paladin auro'ları ile destek verirken shaman totemler ile veriyor.
-paladinin auralarıyla ilgili wow forumlarında ya bir dev yada bir mod onların küçük sürekli açık bufflar olduklarını söylemişti,bence totemlerle karşılaştırılması gereken şey paladinin blessingleri.ki blessinglerde totemlerle aynı derecede kullanışsız,5 dakika sürüyorlar,çok abartılmış etkileri yok ve basit bir purge büyüsü ile gidiveriyorlar,aynen şaman'ın totemlerinin kırılması gibi.ama yinede paladinler milleti bufflıyor, şamanlarda totem koyuyorlar.bence EB totem abartıldığı kadar güçlü değil,CD'u var.insanların sinirlendiği nokta AoE olması ve totem gözükür gözükmez etkisini göstermesi,buda kaçarken bir avantaj sağlıyor,ve,1vs1 savaşlarda,ağır silah kullanan(bknz paladin,warrior) yani totemleri kıramayacak olanları kızdırıyor.

İkisi de melee olarak çok iyi damage veremese de offtank yapmak için gerekli özelliklere sahipler.
-yanlız burada şöyle bir fark ortaya çıkıyor.paladin meeleye yönelik olduğu için shock gibi bir avantajı yok,ayrıca purge blessing ve sealları silip süpürüyor.
yani şaman wf vururken paladinin SoC proclama şansı çok azalıyor.benim görüşüme göre,paladinin damage'ı warriorunkine yakın(%80 kadar) olmalı ama CC özellikleri neredeyse hiç olmamalı.(buralar benim fikrim,görüş yani sadece)

yazının devamına tamamiyle katılıyorum.

shaman supporter class değildir derken,önceki postta,support özellikleri olmadığını demek istemedim bu arada, bir çok classtan daha iyi support ediyor,-bazı arkadaşların iddia ettiğinin tersine-,ama,paladin gibi bir supporter değil dersem daha iyi olur.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde
Sosyal ağlarda paylaş

said:
zlorwf, 13 Ağustos 2005 21:02 tarihinde demiş ki:
said:
EarS, 13 Ağustos 2005 19:18 tarihinde demiş ki:

Level 20den sonra bloodragein cooldownı kalkıyor mu? Tüh, bak boşuna oynamışım.

1dakika gibi uzun bir cooldown ı var evet.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 13 Ağustos 2005 19:21 tarihinde demiş ki:
Kalkabiliyor yani :)
Son anda yendiğin birinin geri canlanması hem de senden belkide daha çok mana ve hp ile canlanması pek hoş olmuyor. Hani ALlyler 2-3 kişi geziyor diyorsunuz ya ahanda öyle bişi :)

Absolut herşey bitti şimdi selfres mi sorun oldu abi?
Yani 1 saatte bir yapılan birşey için bile canınız sıkılıyorsa ozaman shamanı direk kaldırsınlar oyundan valla..

Ha şuan kasabilsem kasacak kadar sabrım olsa yada direk deselerki al bunu ve shamanı aynı ayar başka bi char verelim deseler direk değiştiririm druid yada priest olurdum..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CapriceXante, 13 Ağustos 2005 23:21 tarihinde demiş ki:
Yani 1 saatte bir yapılan birşey için bile canınız sıkılıyorsa ozaman shamanı direk kaldırsınlar oyundan valla..
Sen Paladin'in yine saatte bir olan Lay on Hands'ını sorun ederken kimse bişey demiyordu ama..[signature][hline]oasis.gen.tr
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Drigeolf, 13 Ağustos 2005 21:05 tarihinde demiş ki:
ayrıca CC'ü olmayan bir class varsa oda paladindir, dakikada 1,6 saniye stun komik derecede az.Bazılarına 6 saniye düşününce fazla gibi gelebilir ama burada oyunun en düşük dps'sinden paladin'in dps'sinden bahsettiğimizi unutmayalım.Tabii ki paladin SoC critlediği zaman iyi damage vurabiliyor,ama bu arada shock atamıyor totem dizemiyor,ve sırf random proclara bağımlı kalıyor.buda bazen iyi bazende rezil damage vurmasına sebep oluyor, en şanssız şaman bile CC özellikleri sayesinde(totem ve tek kişiye karşı shock) kaçabiliyor,ama paladinin 6 saniyelik süper(!) stunını atıp kaçsa bile şaman arkadaş paladine yetişebiliyor.(totem dizme lafını duyupta sinirlenen arkadaşlar,haklısınız totemler çok mana yediği için dizemiyorsunuz.ama yinede 1-2 tanede koyabiliyorsunuz ama buda kaçarken size EB ile bir AoE snare sağlıyor,evet wandla,okla,vurarak,büyüyle, petle kesilse bile ilk stunını(edit:snare) yapan bir olay EB. ama iyi oynayan herhangi bir class ortalama bir şamanı alır mı? alır.)
Şaman'ın grup pvpsindeki etkisizliğine gelince,valla bana gayet etkiliymiş gibi geliyor.Şamana etkili değil demek bir rogue'a etkili değil demekle eşdeğer benim gözümde(roguelarda gruba bufflar sağlamıyor,heal atamıyor,çok fazla hp'si yok ve şaman kadar armoruda yok ama gayet iyi bir pvp classı,evet,şaman kötü bir supporter,ama grupta etkisiz eleman değil.)

Shaman arkadaş totemi dikip fs atıp kaçabiliyor..
Shaman arkadaş kaçan paladini de yakalayabiliyor..

Fakat Druidde ent. ile kaçabiliyor yada yakalayabiliyor..
Mage nova+blink+sheep gibi şeylerle aynısını yapıyor..
Rogue Sprint ile aynı işi yapıyor..
Lock ve priest te fear kullanarak yapabiliyor..

Ama neden shaman yapınca bunlar bu kadar önem kazanıyor?
Az veya çok her classın slow veya stun olayı varken shamanda sadece 3 kere atabildiğin fs ile EB totem mi çok gözüküyor ?

Her classın bi şekilde durdurma yada yakalama olayı varken shamanda olunca bunlar rahatsız ediyor bazılarını..
Her classın bi şekilde stun'ı veya slow'u varken shamanda olunca bunlar rahatsız ediyor bazılarını..

Shaman'ın 2H wep ile wf proclayıp çok yüksek dmg ler vermesi ilk başta çok abartı görünüyor..
Baya bir süre 2H takıldım ama şuda bi gerçekki 2H takılırsan AR diplerde oluyor ortalama 2.7k armor la bi 2H gelmiş bir warr yada bi rogue ölümcül sonuçlar doğuruyor ki zaten 2H gelmiş bir warr a karşı 2H girmek pek akıl karı degil o yüzdende uçuk uçuk wf critleri görmek mümkün olmuyo warr a karşı..
2H takıp çok yüksek dmg leri beklemek ve o dmg yi yiyen karşı taraf için çok büyük bi dezavantaj gibi görünebilir fakat şunuda düşünün lütfen 2H ile ortalama 3sn de bir vuruş yapacaktır o shaman ve armoru düşük olacaktır..
Yani demek istedigim melee de çok yüksek vuran shamanın armorı az kalkan takan shamanında uçuk wf critleri yok..Ama okudugum bi çok yazıdan sanki her ikisi birden oluyormuş gibi yani ortalama 5-6k armorla 1500 critli wf atıyormuş gibi lanse ediliyor...

Zaten PvE olayı o kadar önemli degil..
Açıkcası Warr+Rog+MAge+Priest olan bi party için ne alsan olur yanına yani :)
Ha ben olsam shaman alırdım neden Es fs eb wolf fln degil en sevdigim windfury veya agil. totemler için..

Sonuçta iyi yada kötü ama illaki bi şekilde pve yapılır yani..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sailor, 13 Ağustos 2005 23:31 tarihinde demiş ki:
said:
CapriceXante, 13 Ağustos 2005 23:21 tarihinde demiş ki:
Sen Paladin'in yine saatte bir olan Lay on Hands'ını sorun ederken kimse bişey demiyordu ama..

İkisi aynı şeyler oldugu için laf ediyorum evet haklısın dostum...
/bored %target
[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor

[Bu mesaj CapriceXante tarafından 13 Ağustos 2005 23:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü şaman oyundaki HER HALTI yapıyor ve hiçbirinde güçsüz değil. heali mi zayıf? hayır. nuke'ü mü zayıf? hayır. melee'de mi dayanıksız/zayıf? hayır. (istersen 2h git dmg'ini katla istersen 1h git daha dayanıklı ol, weapon speed de önemli değil paladin/warrior/rogue gibi melee dmg sınıflarının aksine) saydığın diğer bütün classların hiçbiri şaman gibi as çekemiyor sürekli elinin altından..

bunu da anlayamayan şaman varsa cidden oyundaki hem tecrübesi hem de bilgisi zayıf olmalı..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya shamanın healını zayıf değil diyorlar. Kanıt olarak priest ve druidi gösteriyorlar. Yahu böyle kanıt mı olur. Bunlar zaten işin piiri classlar tabii ki shamandan güçlü olacak healları. Ama shamanın healı yeterli hatta fazla bile kendisine göre. Evet healerlık yapamaz ama kendisini öyle bir heallıyor ki...[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

[Bu mesaj Sensible tarafından 14 Ağustos 2005 04:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

druidlerinin healllarının çoğu olan hot'lar purgeleniyor zaten. geriye druid healı diye çok birşey kalmıyor. lesser healing wave'in priest lesser healı ile kıyası yukarıda yazıldı hepiniz gördünüz. normal healing wave de oyundaki en güçlü ikinci düz heal. hatta dikkat ederseniz casting süresi açısından priest healinden bile daha avantajlı, zaten pvp'de prestlerin greater heal atması nadir bir olay interrupta çok açık olması nedeniyle..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 14 Ağustos 2005 05:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

euhe yuzsuz szass hala konusuyor musun sen

shamani boss yapsalar yine gozun doymaz senin :) shocklarin cooldownlari farkli olsun diyen birisin sen :p[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmlerinde mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

80 kere uzun uzun yazdim usenmeyip okuyun allahaskina. ama ozetini geciyorum bir kere daha.

shaman herseyi averaj ustu yapar ama bir savas icinde hem heallayip hem buyu atip hem meleeye giremez. itemleri/talentleri ile bir ozelligini boostlar. onu kullanir. bunun nedenlerini acikladim usenmeyin gidin okuyun.

ve o totem dediginiz boklar var ya. hicbir ise yaramiyor. pvpde kullanilan 2 totem var onu da cok gormeyin.

bilip bilmeden konusuyorsunuz. diyorum iste 60 warrior karakteri var arkadasimin oynuyorum catir cutur shaman kesiyorum niye? shamanlarin nasi oynadigini biliyorum warrior classini da biliyorum, rahat rahat counter ediyorum her ozelligini.

burada aglamaya devam ettiginiz surece yenilmeye devam edersiniz siz. aglamaniz da hicbir ise yaramiyor ya neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 14 Ağustos 2005 04:22 tarihinde demiş ki:
çünkü şaman oyundaki HER HALTI yapıyor ve hiçbirinde güçsüz değil. heali mi zayıf? hayır. nuke'ü mü zayıf? hayır. melee'de mi dayanıksız/zayıf? hayır. (istersen 2h git dmg'ini katla istersen 1h git daha dayanıklı ol, weapon speed de önemli değil paladin/warrior/rogue gibi melee dmg sınıflarının aksine) saydığın diğer bütün classların hiçbiri şaman gibi as çekemiyor sürekli elinin altından..

bunu da anlayamayan şaman varsa cidden oyundaki hem tecrübesi hem de bilgisi zayıf olmalı..

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğun halde hala gelip bilmeyenler varsa tecrübe ve bilgiden bahsediyorsun kendini komik duruma düşürüyorsun ..

Hala şunu anlamadın ki
Çok iyi Heal atan shaman 1200 critli şok atamaz
1200 şok atan shaman süper mega über heal atamaz
Çok iyi melee giren bi shaman aynı anda 1200 şok ve süper mega healların hepsini birden kullanamaz

2H almış bir shamanın armorunun düşük olacagını farkedemedigin için bi melee classtan hayli yüksek dmg yiyecegini tahmin edemiyorsan gelipte tecrübe bilgi geyiklerine hiç girme..

2 tane totem + 6 sn de bir atılan ortalama 500-600 vuran bir class bu kadar abartı görünüyorsa bu shamanın überliğini degil senin shaman karşı yanlış bir taktik uyguladıgını gösterir..

Ha gene diceksin ki 1200 critliyor ne 500-600 ü..
Sana 1200 critleyen shaman elemental shamandır gelipte karşına über wf dmg leri ve aynı anda Ns li mega heallar atamaz ama bunu hala anlamış degilsin..

Yani daha söylenecek başka bir şey yok umarım shaman böyle devam ederde forumlarda böyle çığırmalarını duymaya devam ederim inşallah..
Artık zevk veriyor çünkü böyle "shaman nerf" diye bağırman...
Shaman nerf diye kafa yoracagına "neler yapabilirim ne taktik uygulayabilirim" gibi konulara kafa yorsan belkide şimdiye daha fazla shaman kesebilir hale gelirdin..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...