Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shaman gücü.

RedBaron73

Öne çıkan mesajlar

Heh sen baştan kaybetmeyi seçmişsin. Fazla duel yapmam dueli sevmem ama duelde beni yenen tek priestın izlediği yoldu bu. Bana da mantıklı geldi anlattım. Orda tek söylediğim macro shamanın priesta karşı en önemli totemini 1.70saniyede yokediyor. Bana gelelim. Öyle Frost Shock Earth Shock muahah i win denicek diye bi olay yok. Benimde her sınıfa karşı yaptığım macrolar var. Herkesin herkese karşı yaptığı macrolar var. Sen blizzin oyuna koyduğu bu müthiş özelliği kullanmazsan yeniliyorum diye post atman normaldir.[signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]
Bonus 05 February 2004 20:02 tarihinde demiş ki:

Siz bir de çırpıya para mı veriyorsunuz?
*casts spell:Summon iyi çırpı*
Magrin lvl60 Tauren Shaman(Skullcrusher)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Way, 05 Temmuz 2005 20:38 tarihinde demiş ki:
kendiniz inaniyo musunuz shaman in bi paladin le esit olduguna? ben inanmiyorum baska inanir inanmaz beni takmaz ama cogu kisi bi sorun var diyosa vardır.. bisiler yazıyolrum kendime gore dogru olan seyler verilen cevaplar cok komik..

shaman priest i sn sinde indiriyo diyorum bana verilen cevap macro yap sole yap kıcından ter gelsin vs vs..ee kardesim sen 2-3 tus la beni oldurebilirken ben niye seni oldurmek icin macrolar yapayım taklalar atayım ? :) sadece priest icinde degil warrior da agziyla kus tutmaya calısıyo shaman la kapısırken paladin de vs de..neyi savunuyosunuz anlayamadım ya sanki kufur ediyoruz agiz dalasına dondu bu kadar bariz olan bi seyin bu kadar tartisilmasi bile sacma ve gereksiz..

yani tamamshaman a nerf gelmesin kalsın bole de bi anti shaman olsun shaman onu gordugunde kacsın her class atıyorum rogue warrior gorunce bi dusunuyo priest rogue gorunce dalsam mi diye dusunuyo shaman napıyo hurraaa dalıyo 2 kisnin arasına class ları fark etmez..

bi de sunu yapmayın lutfen..shaman oynamadıgın belli bisi bilmiyosun vs havalarına girmeyin arkadas cevrem sayesinde her class la oynadım her seyi biliyorum(horde tarafında) shaman sunu yapamaz priest sen soel yap warrior san sole yap diye oyunu shaman olmayan lara ogretmeye calısmayın kimse aptal degil n00b degil biraz kendinize gelin allaince ların hepsi shaman guclu diyosa bi sorun var iste kabul etsenizde etmesenizde shaman olup ben .. class ına oluyorum diyen ya class ını bilmiyodur ya da beceriksizdir..

gercekten horde dan sogudum bu shaman syesinde hic bir oyunda bu kadar bariz ustunluk yoktu biraz ustunluk oldugunda da millet kabul ediyodu simdi hem bariz ustun hemde o class ını oynayanlar bunu kabul etmiyo trajikomik bi olay :)

su oyunu hikayesi icin oynadıgımı her zaman soluyorum..yani su sundan ustun su bole beni ilgilendirmiyo ama madem sen wow u pvp oyunu yapmıssın wc ile alakasız sc haritasi uzerine pvp koyarak bi oyun yapmmıssın guzel yap bari bu yuzden bliz mmorpg alanında n00b oldugunu kanıtladı bence o kadar patch geldi birinde shaman a gucunu azalacak bisi yapılmadı yazık yani..alliance da 50 dolar verip oyunu aldi ayda 13 euro verip oyununu oynuyo horde da oynuyo ama esit sartlarda degiller ticari bi olayın musteri memnuniyetini saglaması lazım ama kimse oyunun su an ki class dengesinden memnun degil..

Classların dengesinden bahsediyorsunda ama zaten her classın başka bir classa göre az yada çok zorlandıgı yanları olması normal birşey degilmi?
Instance larda tanklık yapan warrlar tanklık yapıyorsa en güçlü klass olmasını beklemek gibi bişi olmazmı ozaman demek istediğin..

Ama birazda olayı kendimizde aramamız gerekir.. herzaman başkasında yada karşı tarafta aramak herzaman faydalı sonuçlar doğurmazki..

Mesela kaç kere allylarla toplu savaşa girdik en basitinden 3 gün önce lvl 54 ken ben 54 shaman + 60 shaman +52 rogue partiyiz.. karşımıza 3 tane 60 Mage+Warr+Rogue geldi..
Çok agresiflerdi ve direk daldılar bize..

Noldu 5 kere geldiler 5 kere kestik.. yani yenmemizin nedeni 2 tane shaman olmasımı? ben lvl 54 üm lvl 60 adama attıgım büyülerin yarısını resistliyor hele hele lvl 52 rogue 60 warr'a karşı ne yapsın?

5kere reskill atmamızın nedeni bizim 2 tane shammy olmamız degil onların yaptıgı taktik hatalarıydı bence.. daha sonra lvl 60 paladin daha çagırdılar anca ozaman öldürdüler bizi oda son anda paladin hayatta kaldı sadece.. :(

Yani şimdi bu adamlar orda burda ne dicekler? shammy çok güçlü yok böyle kesti yok şöyle kesti.. ben mage e daldım ama attıgım purgelerin shockların 1/3 den fazlasını kafadan resistleri ki hit chance im bile daha az ona karşı...

Bence allylarda biraz kendilerine bakmaları lazım özellikle BL de adamlar alışmış 3v1 dalıp tek adam kesmeye toplu combata girince o kadar başarılı olamıyorlar bence.. ki bi arkadaş bi sonraki patch de druidin travel formdayken frost shockun efektinden etkilenmeyecegini yazdı..

Merak ediyorum neden bu kadar ugraşıyorlar bu shamanlarla 500 manaya atılan shocklar +purge +wf den başka adam akıllı bişeyi olmayan hayvani mana harcayıp pvp de dogru dürüst işe yaramayan milyontane totemle dolu spell listemiz..

Kimisi lvl 20 de gelen travel formuna takar kimisi mail armor giymesine takar kimisi çift elli kullanmasına takar.. zaten shaman bu 3'ünden ibaret gibi bişi bunları alın ne kalıyor leather armor giyenlerin ya ayı formu varki 8k armor oluyorlar yada stealth ve sapık gibi kombo point ve critleri var.. leather giyenleirn blinkleri fearları var bizde hangisi var ki?[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

ya ya ben aptalim ciktigindan beri oynuyorum ama daha hic bisiyi anlamayacak yapamayacak kadar aptal ve beceriksiz biriyim..sende shaman gibi oynaması cok zor olan bi class i yılların tecrubesi ve pvp M@ster lıgın sayesinde cok ii oynayan herkesi kendinden dusuk goren birisin..yazık ya ne diyim artık :) hala sabi savunma neyi kanıtlamaya calısıyosunuz anlamıyorum herkes diyo shaman guclu diye.. burda bi shaman in hayır ben cok ii pvp yaptıgım ve cok i macro kullandıgım icin adam olduruyorum demesiyle mi shaman ın normal bi class olduguna inanacaz lol :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 05 Temmuz 2005 20:54 tarihinde demiş ki:
divine shield için ağlayan hordeleri anlamıyorum.

ve ofansif bir büyü ne bir şey.
bakar mısınız nerf paladin demelerine
"adam shield açıp heartstone yapıyor."

allahım ya , sanki heartstone yapınca herkes ölüyor.
sırf öldürmek için NERF diyorlar.
hadi , shield açıp heartstone yapmak garip gerçi.

ama gelip de , o kadar saçmalık varken gelip paladin'in 5 dk cooldownlu divine shield'ine neden bu kadar laf atılıyor ben anlamıyorum.

6 saniye cooldownlu shocklara sahip gençler diyor bunları hep.
peh

Bence laf edilmesi saçma ama divine shield demek 1 pala yerine 2 pala kesmekgerekiyor :) daha sonra sonkalan manayla bi kere daha fulleniyor 3 pala kesmeye çalışıyorsun sonra bimana için sapık gibi bi heal açıyo 4 pala kesmeye çalışıyorsun en kötü ihtimalle :) tabi interrupt fln fln yapmadıysan[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sage, 05 Temmuz 2005 21:04 tarihinde demiş ki:
Fazla duel yapmam dueli sevmem ama duelde beni yenen tek priestın izlediği yoldu bu.

lol kendin komik duruma dusuyosun ya ne diyim sana hadi ben bunu cok goruyorum beni yenen tek warrior tek mage vs vs bunu burda topic e bisi kanıtlamak icin yazman seni komik duruma dusurmus :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CapriceXante, 05 Temmuz 2005 21:54 tarihinde demiş ki:
said:
Head, 05 Temmuz 2005 20:54 tarihinde demiş ki:
divine shield için ağlayan hordeleri anlamıyorum.

ve ofansif bir büyü ne bir şey.
bakar mısınız nerf paladin demelerine
"adam shield açıp heartstone yapıyor."

allahım ya , sanki heartstone yapınca herkes ölüyor.
sırf öldürmek için NERF diyorlar.
hadi , shield açıp heartstone yapmak garip gerçi.

ama gelip de , o kadar saçmalık varken gelip paladin'in 5 dk cooldownlu divine shield'ine neden bu kadar laf atılıyor ben anlamıyorum.

6 saniye cooldownlu shocklara sahip gençler diyor bunları hep.
peh

Bence laf edilmesi saçma ama divine shield demek 1 pala yerine 2 pala kesmekgerekiyor :) daha sonra sonkalan manayla bi kere daha fulleniyor 3 pala kesmeye çalışıyorsun sonra bimana için sapık gibi bi heal açıyo 4 pala kesmeye çalışıyorsun en kötü ihtimalle :) tabi interrupt fln fln yapmadıysan

sen bu konuda paladin'i suçluyorsan sanırım bir druid ile hiç savaşmadın?[signature][hline]valandil ownz j0o!
and i exhale , causing the oceans` endless waves.
WoW - Kelvin , Archmage of Nerull/Burning Legion
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Way, 05 Temmuz 2005 21:52 tarihinde demiş ki:
ya ya ben aptalim ciktigindan beri oynuyorum ama daha hic bisiyi anlamayacak yapamayacak kadar aptal ve beceriksiz biriyim..sende shaman gibi oynaması cok zor olan bi class i yılların tecrubesi ve pvp M@ster lıgın sayesinde cok ii oynayan herkesi kendinden dusuk goren birisin..yazık ya ne diyim artık :) hala sabi savunma neyi kanıtlamaya calısıyosunuz anlamıyorum herkes diyo shaman guclu diye.. burda bi shaman in hayır ben cok ii pvp yaptıgım ve cok i macro kullandıgım icin adam olduruyorum demesiyle mi shaman ın normal bi class olduguna inanacaz lol :)

o arkadasin dedigi macro yu kullansan nasil rahat alacaksin totemleri ama ne yazikki o kadar öngörüslü bir yaklasim icerisindesin ki.undead shadow priest oyundaki en iyi pvp class i dir.beni de en cok zorlayan class diyebilirim.iyi oynayanlardan bahsediyorum tabiki.3-4 sn de ölenlerden deil[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
--------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

tekrarlıyorum, eğer bir shadow priest durmadan shamanlara yeniliyorsa, sorun classlarda değil shadow priesti oynamayı bilmeyen oyuncudadır. oyun çıktığından beri blizz forumlarını tkip ediyorum, ve de genel olarak bilinen bir şey shadow priestin shamanı yendiği. isteyen gidip bakabilir.

ayrıca kimse eşit filan demedi, ama bu demek değildir ki shaman = overpowered.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Way, 05 Temmuz 2005 21:59 tarihinde demiş ki:
said:
Sage, 05 Temmuz 2005 21:04 tarihinde demiş ki:
Fazla duel yapmam dueli sevmem ama duelde beni yenen tek priestın izlediği yoldu bu.

lol kendin komik duruma dusuyosun ya ne diyim sana hadi ben bunu cok goruyorum beni yenen tek warrior tek mage vs vs bunu burda topic e bisi kanıtlamak icin yazman seni komik duruma dusurmus :)

Şuana kadar maksimum 3-4 priestla duel yapmışımdır. Onların arasından yenen o çıktı onun kullandığı ve diğerlerin kullanmadığı taktiği yazdım. Burda kendimi komik duruma düşürcek ne var? Lütfen gir Test serverına Frost shock earth shocku lesser healing wave ve windfuryi koy barına. Bir bak bakalım IWIN butonu o kadar iyi çalışıyor mu...[signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]
Bonus 05 February 2004 20:02 tarihinde demiş ki:

Siz bir de çırpıya para mı veriyorsunuz?
*casts spell:Summon iyi çırpı*
Magrin lvl60 Tauren Shaman(Skullcrusher)
Sosyal ağlarda paylaş

amann overpowered shaman iniz da sizin olsun ne diyim artık 10 sayfada yazı yazsam size shaman in guclu oldugunu kabul ettiremeyecem..hani olaya bakarsak lvl 60 shamansın oynuyosun hala guclu oldugunu kabul etmiyosan diyecek biseyim yok sana..

zaten zorlandıgım class diye bahsedebilen tek class shaman ken bi de bunu shaman in - si gibi yazmak komik..ben diyorum ki rogue priest i oldurur cok fazla sansi yoktur direk cheap shot la baslamissa..ben rogue beni olduruyo diyorum sen priest te zorlanıyorum diyosun ve hala tartısıyoruz..bu topic in 1. sayfasında da olay aynıydı 100. sayfasında da olay aynı olur..
Sosyal ağlarda paylaş

bence çok gereksiz bi tartışma deilimki shaman overpowered söölediklerinizden hangisini nefleyecekler bana bi açıklarmısınız mail mi kaldırsınlar purge mü travel form mu... yani anlamadığım birşey daha war shamanın şu büyüleri çok güçlü bi şunu atıyo bide bunu olay bitio dediğiniz shamanın manası kaç yaw ben bunu bi türlü anlayamıyorum we idda ediyorum kardeşim sizin o dediklerinize shamanın manası yetmio evet belki shamanın herşeye çare olacak bi spelli war ama bu spellerin hepsini birden yapmaya manası yok kısacası adamın ne mlee combata yetecek heali ne de (sizin dediğiniz gibi) çatır çutur büyü yapacak manası war hayır extradan manayı arttıran bi görev warsa nolur söyleyin bende ögrenim de şu mana sıkıntısından kurtulayım[signature][hline]Your blood is my water
Sosyal ağlarda paylaş

druidlerle veya shadow priestlerle karşılaşırsam, öleceğimi biliyorum mesela. karşı tarafın saçmalaması lazım kazanmam için. roguelar ~60-70% alırlar beni, hele hide iken gelirlerse (duel değilse) bunu 90% bile yapabiliriz. warriorlar karşısında hamstring-charge arasında durabilirsem (ki baya iyi ping istiyo) alırım, yoksa zorlanırım çünkü ench shamanım şu anda (ama en kısa sürede değiştirmem lazım .p). mageleri duel ise hep alırım, eğer şanssızlık veya bariz hata yapmazsam. hunterlerle çok duel yapmadım, bilemem. warlock bir class değil zaten herkes alıyo. paladinlerle çekişiyorum baya, ve soğukkanlı davranırsam (aka shock kullanmadan, yavaşça dalarsam) alırım genelde.

bu bir shamanın genel 1v1 idir (aslında genel diye bir şey yok, duelleri iyi oynayan kazanıyo bence). baya duel yaptım ondan biliyorum. evet belki herkesi alan shaman vardır, fakat eminim ki herkesi alan rogue da vardır mage de vardır hunter de vardır druid (bak bundan eminim :)) de vardır. kimse gelip bana "shaman herkesi rahatça alır" demesin, gitsin shaman açsın. burada boş boş konuşup laf salatası yapacağınıza şimdiye lvl30 shamanınız olmuştu.

http://forums.worldofwarcraft.com/thread.aspx?fn=wow-shaman&t=159254&p=1&tmp=1#post159254 okuyun bilgilenin :)[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

yahu ne diyim kardesim zorluyor diyorum.ne diyim cok kolay mi kesior diyim yani.zorluyor demek benim kazandigim anlamina gelmez sürekli.zorlar yenilirsin.zorlar yenersin.diyorumki iyi oynayan shadow priest shamani keser.bu kadar basit.illu beni %100 kesen bir class yok.su ana kadar bütün class lardan teke tekde kaybettigim oldu warlock disinda.bir de way arkadasimiz shamanla oynamak cok kolaydir gibi bir düsünce icerisinde.bunu neye dayanarak söylüyor merak ettim.her class in kendine özgü incelikleri var.bunlari anlayabilmek icin o class la uzun zaman oynamak gerekir.1-2 gün oynamakla bu ince detaylari anlayamazsiniz.bundan dolayi her class in kendine özgü teknik taktik detayi vardir.bunlari kullanmayi en iyi bilenler class larana hakim olanlar iyi oyuncu olur.bunlara hakim olamayanlar da way gibi olur :D
illu sizi cok fena yendik bugün yaw.bir de shamani oynamayi bilmedigin nasi belli oldu .mind control attiginda cok shockladin manayi erken bitrdin :D[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
--------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 05 Temmuz 2005 14:49 tarihinde demiş ki:

evet paladinde trinketler engineering vs vs olacak da karşı tarafta olmayacak. karşı taraf mining-skinning filan almış olacak kafası çalışmıyordu. şu dediğin "paladinin şansı yok ancak enginar olması lazım" demekle aynı..

Sevgili Sam Karşı tarafdaolmasi cok buyuk faktör teşkil etmiyor sirf safe healing icin bile engineer alinmazmi dedigim "paladinin sansi yok ancak eninar olmasi lazim"
degil
" Paladinin enginar ken çok daha fazla şansi var" dir.

said:
Sam, 05 Temmuz 2005 14:49 tarihinde demiş ki:
3.80sn hızlı silah kullanan adama 40 manalık totem atıyorsun, adam her defasında toteme vurayım dese kaç mana harcayıp ne kadar zaman kaybettirmiş oluyorsun. at totemi koş biraz, interrupt olmadan heallen. paladinin 5dk cooldown'lık shield açması lazım interrupt olmaması için..

Eh ben sana ne deyim yokmudur hizli bi silah totem icin aninda tiklayip vurup geri takabilecegin yani bunu duymamiş olalim :>
interrup olayina gelince koşarak atabildigin iron granade veya dedigim gibi honored viking helm veya stun + bandaj veya divine shield + bandaj hatta roge vs ise blessing + bandaj + death ray vs vs Engineering gerçekden kopariyor olayi..

/love[signature][hline][Dreadlords]
Regalya
Sosyal ağlarda paylaş

divine shield: paladin heallenir, karşı taraf acemi ötesi değilse heallenir, sıfırdan başlamış gibi olur. paladin dmg verme konusunda yavaş olduğundan hp'sini doldurabilmesi gerekmektedir, yani "3 paladin öldürmek zorunda kalıyorum" dediğiniz aslında paladinin size dmg vermekteki acizliğini gösterir. siz adama onun size verdiğinden 3 kat fazla dmg veriyorsanız düşünün bakalım aslında gücü ne kadar..

lol bu oyunu cs sandın galiba regalya, awp'den desert eagle'a çevirir gibi silah değiştir filan. sanki swing timer resetlenmiyor silah değiştirince..

yani death ray bizde var ama adamda olmayacak. denk düşünün şartları, burada sınıfların kendi gücünü tartışıyoruz. neden enginarlığa mahkum olayım?

parry için 5 talent demişsiniz, öyle birşey yok. tek talent ile alınıyor. bütün sınıfların talent tree'lerine bakın, o parry alma talentı kadar tek puan ile o kadar işe yarayan kaç tane talent bulabileceksiniz. 6. tier talentların çoğu o kadar işe yaramıyor. prereq demeyin bana, paladinim ama talentların yarısı prereq için alınmış halde, kendileri işe yaradığından değil. beğenmediğiniz enhancement tree'si en iyi treelerden biri herşeyiyle..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 06 Temmuz 2005 05:56 tarihinde demiş ki:
divine shield: paladin heallenir, karşı taraf acemi ötesi değilse heallenir, sıfırdan başlamış gibi olur. paladin dmg verme konusunda yavaş olduğundan hp'sini doldurabilmesi gerekmektedir, yani "3 paladin öldürmek zorunda kalıyorum" dediğiniz aslında paladinin size dmg vermekteki acizliğini gösterir. siz adama onun size verdiğinden 3 kat fazla dmg veriyorsanız düşünün bakalım aslında gücü ne kadar..

Engineering konusunda tartışmayalim söyle diyeyim warcraft movies den zalgradis in demosunu cek (iyi pvp yaptigi icin degil engineering in kullanimi konusundan bahsediyorum)
Ayrica Honored viking helm üstünlügü varken karşi taraf istedigi kadar heallesin kendini dimi :>

said:

lol bu oyunu cs sandın galiba regalya, awp'den desert eagle'a çevirir gibi silah değiştir filan. sanki swing timer resetlenmiyor silah değiştirince..

yani death ray bizde var ama adamda olmayacak. denk düşünün şartları, burada sınıfların kendi gücünü tartışıyoruz. neden enginarlığa mahkum olayım?

Yahu Sam yapma etme Snn deki tamam oynamayi iyi bilmiyor olabilirim ile başlıyan postlardan beter bunlar :)
Eh yani weapon change nin cs ile ne alakasi var ki shaman a kalkansiz dalarsan başdan zora sokarsin işini misal shamanla kalkansiz pala gördümmü direk 2h i cekerim bende :D

Simdi adamda da var eywallah Senin Hammer of just cons + death ray ile min 1.5k combon var senin shield stun sv ile death ray iicn casting rahatligin var her classda olmadigi bi gercek.

said:
parry için 5 talent demişsiniz, öyle birşey yok. tek talent ile alınıyor. bütün sınıfların talent tree'lerine bakın, o parry alma talentı kadar tek puan ile o kadar işe yarayan kaç tane talent bulabileceksiniz. 6. tier talentların çoğu o kadar işe yaramıyor. prereq demeyin bana, paladinim ama talentların yarısı prereq için alınmış halde, kendileri işe yaradığından değil. beğenmediğiniz enhancement tree'si en iyi treelerden biri herşeyiyle..

Parry (Weapon icin) 1 puanla aliniyor evet arkadaşlar shield block icin verilen 5 puan ile kariştirmiş olabilirler.[signature][hline][Dreadlords]
Regalya

[Bu mesaj Regalya tarafından 06 Temmuz 2005 06:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...