Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts Of Iron 2

batuhan

Öne çıkan mesajlar

Base olarak her 20 IC için olur, modifikasyonlar ile kaç olduğuna bakmıyor oyun

39/65/0 ise mesela 3 tech yapabilirsin, 4 değil (oyun 1 tane beleşten verir her zaman).

Bu arada, oyunu öğrenmek için Türkiye ile falan oynama. Almanya ya da Rusyayı al, ilkinde 39da ikincisinde 41de iyice aksiyona giricen zaten. Neyin nasıl oldugunu anlarsın iyice. Teknoloji, IC kısmı basit nispeten.
Sosyal ağlarda paylaş

aman yok aman
ne bloğu
allaince demeyin bana.

yalnız alın size süper bir taktik.
puppetınız olan bir müttefik bulun
biliyorsunuz puppetlar 1000'den sonraki kaynakları size devrediyor
adamdan tümenlerini uçaklarını fln satın alın ve karşılığında size geri devredecei bir kaynak verin.

gelen tümenleri reinfore edin ve voila!
%20 indirimli birimler.
almanyayla oynarken sonradan kuracağınız puppetlar(slovakia,scandanavia) hep modern üniteler üreteceğinden süper bir taktik

cheeseyde değil,almanalr işgal ettikleri bölgelerde maaşları,ücretleri,karneleri,vede en önemlisi döviz kuralrını kendileri ayarlıyorlardı,işgal edilen bir bölgede reichsmark bir günde 10-20 kat değer kazanıyordu,öyle işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
aga aynı tepkiyi bir kaç yıl önce ben de vermiştim. tekrar deniyim dedim bu sene başında bu ne lan derken biraz zorlayınca oldu. oyunun gün dönümü hızını biraz arttır. ilk başta mal olup ekrana bakarken bir süre sonra bilgisayarın hamlelerinden bir şeyler kavramaya başlıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Arkadaşlar bende armageddon modu yüklü oyunun ve bir sorunum var. Demin Japonya ile başladım oyuna. Çin ile savaşa tutuşacağım için Mançuryadaki birlikleri takviye etmek için piyade tümenleri hazırladım ama ne oldu? tümenleri dağıtmak için tıkladığımda harita tamamen sarı renk oldu ve sadece anakara yeşil renkte yeni birlikleri ancak gemi ile karşıya taşıyabiliyorum. İtalya ile oynarken Arnavutluğu annexlediğimde orayada yeni askerler koyamamıştım. Halbuki Doomsday moduyla oynarken Almanya ile annexlediğim yerlere çok rahat bir şekilde yeni birliklerimi yerleştirebiliyordum. Ne yapmam lazım yardım edin lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

isin o kismi hem gercekci hem gercekciligi bozuyor bence

gecen aylarda bir harita koymustum, sovyetlerle aylardir udnyayi ele gecirmeye kasiyordum zar zor ingiltereye ciktim ki donanmayi cok boslamisim bastan paso karada savasicam diye, amerikan ve ingilzi donanmasi tacizi altinda zar zor irlandadan basladim isgale, kisa sure sonra ingiltereyi dusurdum (hindistan afrika filan hep bende zaten) ama abov isyan atesini sondurmenin imkani yok ama benim birlikler nakliye yetersizliginden bildigin attritiondan eriyor can cekisiyor, savastayim convoy guvenliginide sagliyamiyorum SUPPLY PLOX diye cigliklar geliyor

dondum amerikaya baktim sonra tech tree ye baktim ihmal etmisim gene air techleri filan
air supply cok uzakta
dedim ben bu isin icinden cikamam

komunist utopyasini biraktim direk
oysa ne kadar istemistim new-york u new leningrad yapip ozgurluk anitini sokmeyi :(

hindistanda asura operasyonu sirasinda comrad general rokkovsky nin komuta ettigi 3. ordular gurubu ingilizleri blitzkrieg ile supururken dikkatsizligim sonucu tibet ustunden delhiye saldirip moskova ile baglantimi koparan dusman operasyonu felakete ugratmisti, ozenle yetsitirdigim tanklarim guney hindistanda mazot bittigi icin cakilip kaldiginda anlamam lazimdi lojistige daha fazla onem vermem gerektigini
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
manufacturing kısmında yaptığımız industrial teknoloji upgradeleri IC kapasitemizi arttırıyor mu? Industrial efficiency total +%5 diyor ama bi olayını göremedim. birde +%5 industrial efficiency supply diye bir şey var o ne demek oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...