Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warrior nasıl olmalı?

Way

Öne çıkan mesajlar

said:
Hirbag, 31 Mayıs 2005 13:48 tarihinde demiş ki:
yok ben senden bir önceki mesaj için yazmıştım şaka maksatlı.

Benim vereceğim yanıt da riglous'unkiyle aşağı yukarı aynı olurdu.

Tamam 60'a gelene kadar muhteşem eğlenebilirsiniz, orda burda PvP de yapabilirsiniz. Ama PvP hakkında genel yorumlar yapmanız sağlıklı olmaz. Level 60'a gelene kadar class'lar arasındaki dengeler pek çok kez değişiyor. Yani ne yazık ki Blizzard bu oyunu yaparken lvl 38 Shaman'la lvl 38 Paladin'i PvP'de dengeli yapayım diye düşünmemiş. Bütün ayarlar ve dengeler lvl 60 üzerine. Ki böyle olması da son derece mantıklı bence.[signature][hline]In Google We Trust!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hirbag, 31 Mayıs 2005 14:05 tarihinde demiş ki:
warrior ancak lvl 60 dan sonra açılabilen bir sınıf bence haksızlık burda. diğer sınıflarla farkı 60 dan sonra kapatmaya başlıyor.

Evet buna katılıyorum. Shaman ve Paladin de erken level'larda dengesiz güçlüyken level 60'a gelirken dengeleniyolar.

Sana tavsiyem bir şekilde Arcanite Reaper edinmen. Eğer mining'in yoksa şimdiden başla derim (300'lemen bir haftanı almaz zaten bu level'da). Warrior'lar için Obsidian Curved daha iyi bi silah ama MC'den düşen bi silah o, bulman (göreceli olarak) daha zor olabilir.

Gerçi önümüzdeki patch, Blizzard'ın Warrior'a olan bakışının değiştiğinin de sinyallerini veriyor. Warrior'ın tier 2 ve tier 3 set'lerinden "+ chance to crit" özellikleri kaldırılıp daha defansif eklemeler getiriliyor. Yani benzetme yerinde olur mu bilmiyorum ama Druid, nasıl caster class'ları muhteşem mana conservation'ı ve regeneration'ıyla outlast ediyosa (Türkçe'ye gel. Valla düzgün bi Türkçe açıklamasını çıkaramadım şu an.) Warrior da melee class'ları HP'si, armor'ı ve parry'siyle outlast edecek bu patch'ten sonra bence.[signature][hline]In Google We Trust!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hirbag, 31 Mayıs 2005 13:03 tarihinde demiş ki:
@codemster

ambushla başlanır çünkü stealth ile en yüksek damage i ambushla verirsin, cold blood bu en yüksek damage in %100 crit olmasını sağlar.(hile gibi bişey:P)
sen etrafında dönerken adam yaklaşık 5 saniye stunda merak etme o reaper süs için o an.
ayrıca vanish anlamsız demişsin. vanish yapıp backstab la döndüğünde o kaydettiğin combo elindedir ve backstap a crit şansı veren talent vardır.

Ben de lvl 60 ım zaten 1 aydır, biliyorum skilleri filan da,mage dışındakilere ambush yapmak mantıksız çünkü amaç dmg vermek değil adamı immobilize edip diğer combolarla indirmek.

Contribution point dedim ben,combo points demedim biliyorum kaybolmadığını zaten onların :).Contribution points senin rütbe kazanmanı sağlayan puandır.

"vanish yapıp backstab la döndüğünde o kaydettiğin combo elindedir ve backstap a crit şansı veren talent vardır. "

Eh bu cümleden sonra zaten tartışmayı bırakayım ben :).Ambush deseydin belki de backstab yapmak için stealth bile olmana gerek yok.

Bence gidip 0 dan bir rogue aç onla oyna lvl 60 yap sonra tartışalım.Çünkü daha rogue'un skillerinin nasıl çalıştığını, ve sonuçlarının neler olduğunu bilmiyorsun.[signature][hline]Eaglef Ifock |SWG|(Retired)
Forgon,the space orc |EVE|(Retired)

Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım backstap ı crit şansı olduğu için seçtik. sana crit talent i olduğunu söyledim. ilk açılışta ambush crit daha sonra backstab crit ile warriorun hp sini azaltırsın.

bence sen de bi warrior char aç ki öğrenesin zayıf noktalarını. amacın bir taraftan stun diğer tarafta hp yi en hızlı şekilde tüketmektir warriorla savaşıyorsan
Sosyal ağlarda paylaş

lvl60 rogue 60 priest oynadim
simdi warrior yapiyorum
gnome warrior , 33 oldum henüz çok şirin :P
2 haftaya falan 60 olur itemlari cekerim o zaman bisiyler söylerim size , öte yandan genel izlenim olarak (8ay playtime)
çokda kötü deil warrior şu son ayarlamalardan sonra
ayrica warrior diye bir karakter yok
"heal atamiyan paladin" olarak başliyorsunuz oyuna
lvl60 olup arcanite reaperi elinize çekince warrior oluyorsunuz.
priest falan rahatlikla keserim gibi geliyor bana
tabi gidip duelleri saymazsaniz , duel hicbir anlam ifade etmiyor çünkü bence , adam gelip dibimde fear+dot diye basliyip buna fair fight dememi bekliyor cünkü
onun disinda charge layip bi tane vurup stundan cikarken mortal strike i verdikten sonra priest kesememek icin de bir sebep yok , ilk fear dan trinketle cikilir sonra berzerker rage , ve rhamstringi patakla :) falan gibi yani
deneme yamulma yoluyla her class a göre bişiyler bulunur
oyunun pvp balansi hafiften oturmak üzere , yani işini bilen class herkezi kesebilir , warlock a 6 aydır ezik derim , gecen geldi adam 6k hp , 1.5l healthstone , 1.5k major heal pot , 3-4k sacrifice
total 11-12k hp var yarim saat dövdüm adami adam dotlari verip güle eylene kesti yolladi , dumur mod izledik . o derece
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior a gucsuz diyen oyunu uninstall edip sonra accountunu deactive etsin bence. level 60 top MC gear bir warrior kesinlikle gucsuz degil hatta biraz fazla guclu yakın patchlerde o fazla guclulugunu alicaklar gibi gorunuyor,bufflari biraz fazla kacirdilar.
Warrior = item.. guzel gearli warrior her classla bas/yok edebilir.
Uzun sure priest oynadim,eger warrior hala ubrs gear fln takılıyosa alay eder wandle staffla doverim,ama karsına MC gearli bi adam gelip 4 haneli dmglar vermeye basladi mi olayi ciddiye aliyorum cogunlukla duellerde sorun cikmiyorum ama baal inda dedigi gibi eger warrior hazirliksiz yakalarsa ki bunun adi PVP oluyor... pvp de cok zorlu bi rakip immue to fear sayilir +mortal healleri maffediyor.[signature][hline]Absolution <60 Human Priest>
Nutiara <52 Undead Rogue>
Mae <49 Night Elf Hunter>
Nefastus <49 Tauren Shaman>
ve daha bir cogu :P
Sosyal ağlarda paylaş

warrior gibi bi class in her vurusunun isabetli olmasi gercekten cok acayip dmgler vermesine sebep olabilir buna bisi diyemiyecem ama 10 gun once warrior actim su an lvl 32 yim elimde two handed axe var kendi lvl im da bi mob ile karsilasinca bazen hepsinde vuruyo oldurup dierine vs derken 2-3 tane oldurebiliyorum ama bazende full hp gidiyorum 5 kere heroic strike miss cekiyo oluyorum pvp da duel yapiyorum ayni sekilde vur artik diye yerlere vuruyorum sinirden bazende hic miss cekmiyo resmen bug li ki bunu da bliz de biliyo :).. dersin ki warrior da %20 miss rate var ole bisi olsun yani simdiki hali %40-50 falan heralde ii dmg veriyosun da vuramiyosun ki?

warrior arkadasimla uzun uzun konusuyorum(cok sever warrior u ve class i hakkinda konusmayi sever kendisi :) ) diyo gordun adami charge atiyosun o charge crit te vurabiliyo bazen miss te geciyo o kadar kasip mage in yanina gidiyosun ms koyacaksin tam koyacan miss adam tekrar kaciyo bazende giriyosun milletin arasina dan dun vuruyosun diyo..bi ortalama yok yani..

warrior a kesinlikle lafim yok gercekten guzel bi class oynamasi da zevkli ama bazi seyleri de gormemek korluk yani..

bi de bi yanlis anlasilma olmus item olayinda ben diyorumki priest o kadar kasip epic armorlarini staff ini bulsa falan dmg inde bi degisme olmaz ama o manayla shadow form a gecince ust uste kac adam oldurur karambol de ? ya da mage? bunu da gozardi etmemek lazim..

topic ten de belli oldugu gibi nasi olmali diyorum hadi dotlari negatif buyulerin kalkmasi icin yeniligi gectim warrior u tam olarak incelediginizde druid in root uyla mage in buyusuyle durdurulamamasi lazim nasi berserker rage ile fear dan kurtuluyosa..su an ki halimle bence gelebilecek en guzel sey bu olurdu..bi .. rage diye bisi gelse warrior a ilac gibi gelirdi..
Sosyal ağlarda paylaş

Cok zevkli bi class olduğu zaten tartışılmaz, ama daha sistemin yerine oturmamış olduğuda dogru. ucuk miss ler yapıyosun sonra bi crit geliyo abanıyosun adama %50 miss-hit duruma göre kazanıyosun =), valla bazen oturup roll lamaktan farkı kalmıyo .[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Sans faktoru her class`da var zaten. Mage ile 1v1 yaparken novayi 2 kere resist ettigimi bilirim. Blink atsa intercept ediyosun zaten, baska ne yapsin... Ama warrior`da bu sans olayi cok daha fazla. Yukarida birilerinin dedigi gibi 3 vurusta adami yiktiginiz da oluyor, sizden 5 level dusuk adami 3 kere ard arda iskaladiginiz da.[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hirbag, 31 Mayıs 2005 12:58 tarihinde demiş ki:
@spawn 77

evet insigna yı mucize olarak göstermişsin ama biliyorsunki o item grunt olmadan alınamıyor yani lvl 30 adamda bu oyunu oynuyor ve o item i yok ve buarada 5 dakika cooldown ı olan o item e karşı mage in 1 blink hakkı daha var unutma. ayrıca 5-6 saniyede bir mage in hp sini sıfırlayabilen warrioru ilk defa senden duydum.
2-3 aydır warrior oynuyorum şuan lvl56 merak etme ama ortalara çıkıp yok bu işler yetenek vs ben überim diye atlamanın mantığı yok. gerçekler ortada.

not: kime cevap verdiğimin anlaşılması için editlendi araya mesaj girmiş.

[Bu mesaj Hirbag tarafından 31 Mayıs 2005 13:06 tarihinde değiştirilmiştir]

Söylediklerimden hiçbişey anlamamışsın arkadaşım.......

O yazıda ben überim süper warrior ortalığı daatır warrior Ownz falan yazmıyor. Akıllı bir warriorun yapması gereken yazıyor 1v1 PVP sinde. Ama PvP demek 1v1 Demek değildir anlatılmak isteniyor O yazıda. 5v5 Grup çalışmasıdır PvP dediğimiz içinde takım oyunu taktik stratejisi bulunur. Ayrıca Ortada olan bi şey varsa oda Warriorun Güçlü bir class olduğudur. Sana anlatabileceğimi sanmıyorum ileride bi video çekerim izleyip anlarsın Umarım.....

Ayrıcaaa Tamam anlamıyosun ama tekrar Söylüyeyim Bu oyunda Taş Kağıt Makas stratejisi var. Bazı classlar bazı classlara Üstün. Nedense hiçbiHunter gelipte ben warriorları eziyorum warrior çok eziq demiyo diyende gelsin ezsin bakalım :) . Magesin warrior kesiyorum diye warrior kötü diyosun. Ama oyunda seninde kesemediğin classlar var bu mantığa Göre Onlar Çok über?. marifet mage paladin açıp warrior kesmekte değil. Hunter açıp warriorları ağlatmakta......[signature][hline]Still im Hunted
Still im Hated
Now my blind eyes see other Can NOT

[WoW] Valandir nightelf warrior
Sosyal ağlarda paylaş

adam gibi trapper aglatir warrioru da magei de hedeyide.
bu arada shield acarim dien arkadashlar. siz 7/24 shieldlemi geziyorsunuz? sen shield acarsan bende duruma gore fire / frost pot basarim fap kullanirim hede hodo. ben yolda giderken charge yiince at tepesinde shield acani gormedim daha cunki...[signature][hline]Est Solarus Oth Mithas
Sosyal ağlarda paylaş

katılıyorum, iyi oynayan bir hunter warrior ı çok güzel ağlatabilir. Bir keresinde hunter ın teki deli etti beni adamı combatta ne kadar tutmaya çalışsamda bow ile bile ateş ettim trap koymasın diye, buna rağmen bir arada koydu, yetişemiyorsun kısacası.

tek başına warrior ile iş zor arkada healer olursa ise süper zevkli :)[signature][hline]try not.
do.
or do not.
there is no try.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Way, 01 Haziran 2005 00:44 tarihinde demiş ki:
gordun adami charge atiyosun o charge crit te vurabiliyo bazen miss te geciyo o kadar kasip mage in yanina gidiyosun ms koyacaksin tam koyacan miss adam tekrar kaciyo bazende giriyosun milletin arasina dan dun vuruyosun diyo..bi ortalama yok yani..

her class için öyleki
"crit" diye bi olayın oyunda olmasının güzelliği
lvl34 üm bugün 32 tauren warrior yakaladim 75% hp mobla dövüşüyor
daldim arkadan charge , disarm dedim ardindan miss dedi
rend verdim discombulator attim adamda bana disarm verip intimidating shout atti mobu saldı çayıra sag tikladi (sadece sag tikladi bodos)
crits 350 crits 370 crits 329 dedi obarey dedim yattim , o esnada saydiriyorum heroic sunder falan , ha pvp bumudur değildir , herzaman keserim dediğin adama rogue la 1 gouge 1 blind missleyip yatabiliyorsun yani
ha warrior için çok daha kötü oluyor o ayri
3.80 hizli bir silahla 2 kere misslemek demek en kralindan siçiş demektir

[Bu mesaj baaluo tarafından 01 Haziran 2005 23:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

warrior dediğin aptal olmamalı, arkasında paladin healına güvenip instance'da 5 mobun ortasına charge etmemeli, tüfeng vs ile teker teker çekmeli. aah ah bize verselerdi ya ranged bişi de böyle int'i düşük warriorlara kalmasaydık..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

sam birakta warrior bi ise yarasin :)

warrior tam zevk isi oynadikca bunu anliyorum olmusum oldurulmusum hic umrumda degil(oynadikca insanlarin hala neden warrior u sevdigini anliyorum) bu aralar 40 i bekliyorum plate giymek icin plate giyince kendimi daha warrior gibi hissedecem ama arada da baaluo nun dedigi olaylar oluyo iste pvp hakkinda yorum yapmak icin gercekten erken genelde arkadan daldigimda melee classlari olduruyorum charge disarm olayiyla ama yuksek speed li bi silahla 3-5 kere miss gecince biraz sinirler yipraniyo..shaman oynayanlara soruyorum sende two handed kullaniyosun missliyo musun diye yok ya cok az missliyorum diyo..rogue missliyo bazen ama silah hizli bisi fark etmiyo diyo..sirf warrior da var bu missleme olayi :)

yani warrior um barbar im ben daytt diye dalarim milletin ortasina dagatirim diye dusunuyosun giriyosun araya bazen oluyo bu dedigim olay o arada oyunun en ii class i oldugunu dusunuyosun sora yine ayni durumda giriyosun miss miss miss arkadasim 60 war karakteriyle oynarken bug a takildim diye geri cekilip tekrar vurmayi deniyodum o derece :)

bu arada rage olayi hakkinda bisi solemek istiyorum resmen rage e bagli bi class ta vurdugunda cok az rage veriyo hele dodge i parry de bence normal vurusun cok az dusugunun verilmesi gerekirken cidden cok az veriyo..hele miss leyince hic vermemesi biraz sacmalik gibi geliyo..
Sosyal ağlarda paylaş

60 a kadar crit base giyemediinizden rage die aglarsiniz. sonra buildi tamamlayip (flurry gitmiceniz herhalde) +20 kusur critin ustune ciktinizda rage sorununuz kalmiyor. tum buildleri denemish 2 tane warrior yapmish (us & eu) oyunu ciktii 2 gunden beri oynayan bi warrior olarak warriora dandik dienlere ahanda sagdan gidceniz orda kumda oynucaniz diorum.

Ps : 30-45 arasi warrior gercekten cok guclu. ama alishmayin o guce .45 den sorna cok hizlica dushuyor gucu. 60 ta item otlayninca anca kendine geliyor. biraz daa otlayinca cosuo.[signature][hline]Est Solarus Oth Mithas
Sosyal ağlarda paylaş

said:
baaluo, 01 Haziran 2005 23:41 tarihinde demiş ki:
said:
Way, 01 Haziran 2005 00:44 tarihinde demiş ki:
gordun adami charge atiyosun o charge crit te vurabiliyo bazen miss te geciyo o kadar kasip mage in yanina gidiyosun ms koyacaksin tam koyacan miss adam tekrar kaciyo bazende giriyosun milletin arasina dan dun vuruyosun diyo..bi ortalama yok yani..

her class için öyleki
"crit" diye bi olayın oyunda olmasının güzelliği
lvl34 üm bugün 32 tauren warrior yakaladim 75% hp mobla dövüşüyor
daldim arkadan charge , disarm dedim ardindan miss dedi
rend verdim discombulator attim adamda bana disarm verip intimidating shout atti mobu saldı çayıra sag tikladi (sadece sag tikladi bodos)
crits 350 crits 370 crits 329 dedi obarey dedim yattim , o esnada saydiriyorum heroic sunder falan , ha pvp bumudur değildir , herzaman keserim dediğin adama rogue la 1 gouge 1 blind missleyip yatabiliyorsun yani
ha warrior için çok daha kötü oluyor o ayri
3.80 hizli bir silahla 2 kere misslemek demek en kralindan siçiş demektir

[Bu mesaj baaluo tarafından 01 Haziran 2005 23:42 tarihinde değiştirilmiştir]

ileride misslemessinde parry cok boktan oluyor. adamin silahina vuryorsun parry ediyor.. zaten akilli warriorlarin hepsinin eline steel weap chain var.oldu palaya falan miss / parry edersen bas inim i direk. eger inim attiginda attigin kishiye dmg vermessen 8 sn disorient ediyo.[signature][hline]Est Solarus Oth Mithas
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...