Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paris Olimpiyatlari 2024

Llama

Öne çıkan mesajlar

GUBqhB1W4AA_Tbn?format=jpg&name=4096x409

Kadın boksta 3 çeyrek, 1 yarı finalle devam ediyoruz. Bakalım madalya gelecek mi.

Bu olimpiyatta karate branşının olmaması madalya sayımızı düşük tutacak.

Fransa çok iyi gidiyor, geçen olimpiyattakı madalya sayısını şimdiden geçtiler, 11 de altın madalya, olimpiyatların yıldızı fransız yüzücü Leon Marchand, dün BMX yarışı erkeklerde altın-gümüş-bronz aldılar 100 yıldır olmuyormuş üç madalyayı birden aynı ülkenin alması bir dalda. Ev sahipliğini iyi kullandılar.

Sosyal ağlarda paylaş

lan bu woke karsiti kesim de bir karar versin. insanlar dogustan gay dogabiliyor diyince sinirleniyorlar. ama nasil olmussa bu "kadin" dogustan karsi cins dogmus bunlara gore kromozomundan dolayi. 50 yil once kromozom mu kontrol ediyorlardi olimpiyata alirken? kadin kadin olarak dogmus, hala kadin. genetik ustunluk + azimli calisan atletlerin kazanmasi uzerine kurulu bir turnuvada da drama yapabildiler yani. bunlar hic kadin mma'ci tiplere bakmasin o zaman.

Sosyal ağlarda paylaş

Kadınların testesteron seviyeleri normal kabulden yüksek çıkınca da kabul edilmiyor yanlız doping komisyorun belli aralığı baz almışlar normalde ilaç alınmadan kadınlarda o seviyelere çıkamıyor hormon düzeyi. biraz ne birazı hatta baya karmaşık durum. çözüm farklı kategori olmalı başka türlü çözülemez gibi. o hormon seviyesinin yarattığı inanılmaz güç farkı oluyor

madem testesteron seviyesi böyle durumlarda kaale almıyor olimpiyat komitesi o zaman kadınlarda bassın testoyu öyle yarışsın.

2018 de alınan karar emsal oalbilir

https://tr.euronews.com/2018/04/26/iaaf-den-testosteron-seviyesi-yuksek-olan-atletleri-zora-sokacak-karar

Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam efsane bir 10k erkekler koşusu vardı. Çift altınlı avrupa şampiyonu yarışın ortasında bayıldı gibi ayrılmak zorunda kaldı, müthiş bir tempo verdi etiyopyalılar. Olimpiyat rekoru kırıldı ve ilk 13 atlet eski olimpiyat rekoru derecesi altında yarışı tamamladı. Bu akşam kadınlar 100 metre finali var kaçırmayın.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino, 02.08.2024 16:57 tarihinde dedi ki:

Xy kromozomu var, hormon seviyeleri belli, bariz adil olmayan üstünlük var. Aptal woke olimpiyat komitesinin savunulacak yani yok. 

su konuda 50 kere hormon denmiş de, sürekli dayak yediği için hormon seviyelerinin öyle pek bi artısı yokmuş kadına. boşuna hormon hormon demesek mi acaba. bu kadar pozitif avantajı olsa zaten sürekli dayak yemez

Flassh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

benim elimde makineli tüfek olsa gene yusuf dikeç’i yenemem ama bu haksız avantajım olmadığı anlamına gelmez. neden mutlak galibiyet edinilememişse haksız avantajın olmadığını varsayalım? haksız avantajı olmasa adı bile duyulmayacaktı, sadece 0 çekecekti belki kariyeri boyunca? avantajın onu hangi noktadan hangi noktaya taşıyacağından kim emin olabilir?

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Kadın iyi bu arada sürekli dayak yediği yok. 

2022 IBA Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nda, Halif Chelsey Heijnen'i yenerek finale ulaşan ilk Cezayirli kadın boksör olmuştur.[12] Finalde Amy Broadhurst tarafından mağlup edilerek ikinci olmuştur.[13][14] Aynı yıl içinde Halif, Akdeniz Oyunları, Arap Oyunları ve Afrika Amatör Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanmıştır.

Mart 2023'te, IBA Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nda tekrar finale ulaşmış, ancak altın madalya maçı öncesinde uygunluk kriterlerini karşılayamadığı için diskalifiye edilmiştir.

2022 ve 2023 de dünya şampiyonluğunda finale kalmış 2022 dünya ikincisi, 2023 de finale kalıp diskalifiye oluyor (yani en kötü dünya ikinciliğ alacaktı). 2022 Akdeniz oyunları, arap oyunları, afrkika amatör boks 3 altın madalya almış. 

Dünya'da 66 kiloda 460 küsür kadın boksör var yani amaötr müsabık seviyede ve Dünya genel sıralamada 2. sırada (ilk sarada busenaz var). (kaynak bilgehan demir)

Çok iyi boksör yani sürekli dayak yediği yok.

İşin garibi şu henüz boksörün sözcüsünün ilk defa İman Halif'in interseks olduğunu 1 hafta kadar önce açıklamasından daha önce (yani 1 hafta kadar önce insterseks olduğu bilinmiyor) 2023 yılında Endokrinolog Gianluca Aimaretti, Halif'in klinik belgelerinden haberdar olmadığını kabul ederek, nadir patolojik durumlarda XY kromozomunun bir kadında görülebileceğini ve Halif'in "cinsel farklılaşma bozukluğuna neden olan doğuştan bir hastalıkla doğmuş olabileceğini" öne sürmüştür. 

Bunun üzerine O dönemde Halif, bu kararın "kadınlarla boks yapamayacağı anlamına geldiğini" belirtmiş, ancak bu diskalifiye ile "büyük bir komplonun kurbanı" olduğunu iddia etmiştir. Spor Tahkim Mahkemesi'ne itirazda bulunmuş, ancak daha sonra itirazını geri çekiyor ve IBF kararı bağlayıcı oluyor.

Önce insterseks değilim komplo diyor ama 1 hafta önce sözcüsü interseks diyor ? Garip işler. 

Kaynak https://tr.wikipedia.org/wiki/İman_Halif

Law tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

O Federasyonun kararları da prosdüre uygun değil, Rusya'nın Ukrayna işgali sonrası Olimpiyat komitesi ile ayrıştılar.  Daha önce de anlattım.

2022'de yarışıyor Uluslararası Boks Federasyonu müsabakalarında bu sporcu, 2023'te de yarışıyor, fakat final maçı öncesi diskalifiye ediyorlar. Ne testi yaptıklarını da açıklamıyor bu arada bu federasyon, kendi sitesinden alıntı yapmıştım. Kararı da başkan almış, bu da prosedüre uygun değilmiş.

Bu federasyonun yetkilerini aldı Olimpiyat Komitesi çünkü Rus ve Beyaz Rus sporcuların bayrağıyla yarışmasına izin veriyordu Olimipiyat Komitesi kararına rağmen.

Sosyal ağlarda paylaş

eldar, 03.08.2024 18:40 tarihinde dedi ki:

O Federasyonun kararları da prosdüre uygun değil, Rusya'nın Ukrayna işgali sonrası Olimpiyat komitesi ile ayrıştılar.  Daha önce de anlattım.

2022'de yarışıyor Uluslararası Boks Federasyonu müsabakalarında bu sporcu, 2023'te de yarışıyor, fakat final maçı öncesi diskalifiye ediyorlar. Ne testi yaptıklarını da açıklamıyor bu arada bu federasyon, kendi sitesinden alıntı yapmıştım. Kararı da başkan almış, bu da prosedüre uygun değilmiş.

Bu federasyonun yetkilerini aldı Olimpiyat Komitesi çünkü Rus ve Beyaz Rus sporcuların bayrağıyla yarışmasına izin veriyordu Olimipiyat Komitesi kararına rağmen.

Bunları biliyoruz zaten ben bilinmeyenleri ve şüpheli ve çelişkili durumu anlattım.

Sadece şüpheli durumu dile getirdim interseks olduğunu saklaması gibi neden saklama ihtiyacı duydu acaba ? Testo seviyesi zaten normal çıakcaksa neden itirazını geri çekti ? itirazını geri çekit diye iBA kararı geçerlilik kazanmış itirazını sürdürse tetstler vs tekrarlancak vs Bu arada olimpiyat komitesi nasıl bir test yaptı acaba onu da bilmiyoruz. 

Ayrıca bir çok insan traş boksör vs diyor o da yalan iki dünya ikinciliği olan (belki altın alacaktı) 3 altın madalyası olan sikletinde sıralamda 460 kadın arasıdna 2. sırada olan bir atlet. Çok iyi bir boksör yani.

Sosyal ağlarda paylaş

Kadınlar 100 metre finali TR saati ile 22.20. (saati yine bir kontrol edin)

Olimpiyatların en güzel finali olacak benim için, favorim finale kalırsa (yarı finalde bugün) sha'carri richardson 2000 doğumlu tam bir badass vibe ı aldığım atlet 🙂. Sezonun en iyi derecesi ona ait. 

Yarı finallerde 20.50 TR saati. 

https://olympics.com/en/paris-2024/schedule/3-august

Law tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Usain Bolt, Michael Phelps, Mike Tyson vs

Bunlarin fiziki belli avantajlari vardir belki, ama ayni zamanda iyi ve alanlarini bir adim oteye tasiyan ornek sporcular. Bu gibi sporcular yarisirken sanki bulunmamalari gereken bir kulvardalarmis, yanlis fiziksel kategoriye konmuslar hissiyati olusuyor mu? Bence olusmuyor. Bu insanlar erkekleri temsil etmeyi ve onlara ornek olmayi surduruyor, baska bir canli turu gibi bize uzak gelmiyor.

Kadinlar alaninda ise translar ve mutantlarin herhangi bir deger yarattigini gozlemlemiyorum ben. Sporu bir adim oteye tasiyan degil, kendileri gibi baska insanlarin icinde vasat lakin kendilerinden alt insanlarla yaristiklari icin patakute kadin eleyen tipler. Burada netice kadinlarin spora sirt cevirmesi olur ancak.

Adil musabaka anlayisina gore kadin-erkek ayrimi uygun gorulmus. Yakin zamana kadar insanlarin dili o sekilde donuyordu cunku, marjinal durumla cok karsilasilmiyordu. Kadin-erkek ayrimi bu ihtiyaci karsilamadiginda dahi, esitlik ihtiyaci var olmayi surdurecektir. Buradan benim cikardigim ders, ozellikle kadinlar alaninda transeksueller, interseksler, testosteron anomalisi bulunanlarin dominasyonun onune gececek sekilde yeni tanimlarin gerektigi. Sporda adaleti koruyabilmek adina yeni kriterler yaratma ihtiyacimiz varmis demek ki. Bu konuda 5 dakikada bir recete uretemem, ama bu ihtiyaci kabul edip, adil kalmak marifetiyle bunun ustunde ugrasirsabiliriz sonuc olarak.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...