Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paris Olimpiyatlari 2024

Llama

Öne çıkan mesajlar

Marl0_on, 14.08.2024 16:25 tarihinde dedi ki:

Haci kavram kargasasi mi yasiyorsunuz anlamiyorum, dumduz dolandiricilik + nepotizm bu, ne woke u ne libtardi

Olaya odaklanmissin sanirim, temel sebebi düşününce alakasini gormek zor degil. Bu kadinin avustralya’da bir üniversitede uyduruk bi bölümde prof olmasi bi kere en bastan woke ideoloji sebepli, üniversitelerin ozellikle gender studies, ghetto cultur studies gibi safsata kisimlarinin nasil belli odaklarin etkisi altinda oldugu bariz. Bu kadin da oradan aldigi privilige ile almis yurumus iste. 
Etik, adalet vs iki planda cunku bu tiplere kimse “sen hayirdir napiyorsun” demeye cesaret edemiyor. Sebebi de cancel culture iste, militant feminist kankalari toplanip buna karsi cikanlara hayati zehir edebilecegi icin bu kadin ta olimpiyatlara kadar gidebildi. 
Kendini otorite ilan edip, hile hurdayla, adam kayirmayla kendini secip, avustralya halkinin vergileri sayesinde kocasiyla paris tatili yapti iste. Olay kismi basit, ona odaklanma, altinda yatan sebeplere, bu kosullari hazirlayan atmosfere bak. 

Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

Imane Khelif ve Lin Yu Ting'in olimpiyatlarda yarışmasına dair Hatice Akbaş: "Bir söylenti var. (IBA tarafından) Elimizde bir belge var deniyor testosteron hormonlarının çok yüksek olduğuna dair. Ama böyle bir belge sunulmadı ve orası olimpiyat. IOC böyle bir şey olsa kesinlikle müsaade etmeyecektir. Bir kadının bir erkekle dövüşmesi kesinlikle adaletli değil. Böyle bir şey olması bence mümkün değil. İkisi de olimpiyat şampiyonu oldu. Madalyalarına saygı duymak gerekiyor. Böyle bir durum olduğunu düşünmüyorum." "Imane benim arkadaşım, sohbet ettiğim bir insan. Kız olduğunu biliyoruz tabii ki. Böyle bir durum söz konusu değil."

Şunun tam tersini söylese alakalı alakasız herkes bu konuda yorum yapacaktı, gündemimiz bu olacaktı, burada bile bu konuyu konuşacaktık. Ancak kız olduğunu biliyoruz tabii ki dediği için kimsenin haberi olmayacak. Olimpiyatlarda trans boksörün kadınları dövüp altın kazandığı yalanına inanmaya devam edecekler. "woke" propagandanın ne kadar güçlü olduğunu, dünyayı ele geçirdiğini falan iddia edecekler. 

İddia edilenin aksine hem kadın hem lgbt çatı kimliği dünya genelinde hala erkek kimliğine göre dezavantajlı konumda. Bu tartışmalar bana bunu bir kez daha kanıtladı. Ancak geçmişten farklı olarak bu kimliklerin toplumda iktidar talebi var, bu da reaksiyonla karşılaşıyor.

eldar tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...