Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2024 - 2025 "The Special One" Sezonu Genel Tartışma

Shadow

Öne çıkan mesajlar

VAR karisamaz guzel. Cunku protokol olarak gorecegiz daha nelere karisilmamasi gerektigini burada kalsin bu.

Ben Torreira kirmizilik hareketi yok demedim zaten; ancak tutarli olun ki kaale alalim. Kendi pozisyonlarina gram laf ettirmeyen bir grupsunuz kalkip GS liler soyle boyle demeyin sonra. O hakem triosunu baz alacaksak ben cok ornek gosteririm de elbette is guc.

Iki gun once buz gibi gol iptal edilmis hala sari kart muhabbeti donduruluyor. Aynen sari kart sikesi var ama ne hikmetse gol iptal ediliyor.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

18 dk. yi ben anlamadim veya goremedim ozette. Ofsayt verilen pozisyona penalti mi deniyor? Konmamis bir yere.

Mesela bilege basma kirmizi mi degil mi? Cunku GS bilege basiyor kirmizi gormuyor dendi; bu da bilege basilmis. Nedir bunun dogrusu.

Sosyal ağlarda paylaş

Ofsayt olmadigi gosterildi mi VAR'dan? O zaman mudahele yapilmasi gerek miyor mu.

VAR isi TR'de cok kotu yonetiliyor hic kendimizi kandirmayalim. Su pozisyonlarin cogu Euro 2024'te cagirilmadi bile. Dunku gol net verilirdi, GS golu net verilirdi, Dunku penalti yi da hakem caldigi icin o da verilirdi. Kimse de sesini cikarmazdi. Hollanda macindaki gol TR'de olsa elli saat o acidan Merte faul var mi yok mu bakilirdi. Catir catir verildi gecti. Futbol bu, kontakt olacak, darbe/mudahele olacak. Dunku pozisyonlari yabanci bir arkadasiniza gosterin guler gecer.

Hakem kararinin esas alinmasi gerekiyor cooook bariz bir hata olmadigi surece. Ne dendi? Hakemler VAR'dan donerse oyle bir karar olacak ki kendileri bile utanacak. Su iptal edilen goller vs TR'de genel olarak vaay neymis bu ya dedigin pozisyonlar degil. Yok o acidan basti mi vurdu mu itti mi.

Bunlarin bir tanesi bile ne UCL'de ne Euro'da VAR'dan doner. Isin gercegi bu. Sonra TR takimlari neden yapamiyor Avrupada. Dogru olan konu bu aslinda ama sadece GS ozelinde degil elbette. Kiyagin alasi geciliyor buyuklere.

Sosyal ağlarda paylaş

ofsayt olmadığı maç içinde gösterildi nerdeyse yarım metre geriden geliyordu bizim forvet.

yan hakem , ilk yarı 2-3 tane ofsayt olmayan pozisyonda direk ofsayt kaldırdı nedense.

VAR konusunda sana katılıyorum ama VAR ülkeye geldiğinden beri böyle. çok bariz bir yanlış yoksa VAR'ın çağırmaması lazım.

avrupada da oluyor , geçen bizim aleyhimize verilen penaltı içinde VAR'ın karışması yanlış deniyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 18.08.2024 19:05 tarihinde dedi ki:

Evet dünkü gol net verilirdi. Hollanda maçında da ilk golümüzde net faul var Mert'in ayağına basıyorlar. Ama var cagirmadi bile. Hak mı şimdi bu? Ortada bir faul varsa gol olunca verilmemesi normal mi oluyor. Ayağa basmak faul mu faul. Nedir bu gol temiz yorumu sürekli yahu. 

orda haklı haksızdan çok oyunu bölmesin , "hakemlerde hata yapar" mı demek istiyorlar bilmiyorum 😄 

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 18.08.2024 12:05 tarihinde dedi ki:

Evet dünkü gol net verilirdi. Hollanda maçında da ilk golümüzde net faul var Mert'in ayağına basıyorlar. Ama var cagirmadi bile. Hak mı şimdi bu? Ortada bir faul varsa gol olunca verilmemesi normal mi oluyor. Ayağa basmak faul mu faul. Nedir bu gol temiz yorumu sürekli yahu. 

Ben emin degilim abi acikcasi. Basiyorlar dan kasit su adam hamle yapmiyor ki zaten. Unuttum su pozisyonu da ben ne izlerken ne de ilk reaksiyon olarak ya kesin faul demedim hatta kizdim ayakta uyuduguna.

Gidip hakemle yenildik de demedim. Mesela bizim lehimize de var boyle bir iki olay. Cagirildi cagirilmadi. Guzel bir turnuva izledik, hakeden kazandi, kimse de hakem, UEFA terorist muhabbeti cekmedi. Benim futbol gorusum bu. Cimbizla cekersen ben sana her mac gol iptal ederim emin ol. TR de artik isin suyu cikti son 3-4 yilda VAR muhabbetinde. Uflesen darbe var a donmeye basladi olay. Hic kimse de ya hakem demek ki yeterli gormemis calmamis niye calmamis da demiyor. Cunku senin bastan tezin hakem bize karsi oldugu icin zaten herhangi bir kararina da saygi duymuyorsun. Sonra VAR'dan cimbizla mudahele ariyorsun. Dunku mac ozelinde konusmuyorum bu baya pattern oldu.

Sonra Avrupa maci geliyor cat cut oynaniyor hatali karar oluyor olmuyor. Cikip oynayan aliyor.

VAR geldiginden beri ben saha hakeminin gorusune, VAR'dan daha fazla saygi duymaya basladim isin ironik kismi. Cunku biliyorum VAR isin suyunu cikaracak. Gecen sene sonlarinda yabanci VAR gelince aslinda fena olmamisti sanki Haciosman tabi illa cikintili yapacagi icin kaldirtti. Acil geri gelmesi lazim.

Bizim standartimiz ne olacak soru bu? FB li GS li pasalarimin gonlu hos olsun mi yoksa Avrupa gibi gerekirse sana da bana da hata da olabilir mi. Cunku hata dedigin pozisyonlarin yuzde 80'i filan sari lacivert veya sari kirmizi gozluge gore degisiyor. Ben kendimi de ayirmiyorum bu gruptan.

Ingiltere, Avrupa vs su an kesin cizgisini belirledi VAR'da. Adamlarin dedigi su: Seni cagirdigimda oyle bir pozisyon olacak ki vay nasi verdim veya gormedim diyeceksin.

Ondan sonra lig kalitesi, izlenme o bu. Bunlar birbiriyle baglantili.

Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 18.08.2024 18:32 tarihinde dedi ki:

Torreira'nin pozisyonunu resimle buraya koyup 2 yildir sari kart diye aglayan adam Maximin olunca "ama hakem hocalari bunu dedi" diyor haha. Sorsan kendisi adaletin bekcisi falan filan kendinizi kandirmayin bari.

emek hırsızı torerriayı savunmak için kıvıran sensin, ben ne ağlayacam her şey ortada. sanki maximin yaptığı hareketle cezalandırılmamış gibi utanmadan yazıyosun. kırmızı sarı arası bir pozisyondu hakem sarı verdi, kırmızı da verebilirdi. yorumcuların bi kısmı kırmızı bi kısmı sarı demiş. torerria yaptığı hiçbir sertliğe ve oyun dışı hareketleriyle cezalandırılmıyor, bin takla da atsan aksini kanıtlayamazsın gerçek bu çünkü.

Sosyal ağlarda paylaş

Savunmak icin kivirmak? Gostersene merak ettim. Ben savunmuyorum ki bize verilmeyenleri. GS tamamen haksiz, FB nin herseyi bileginin hakki edebiyati yapan sensin burada; bir tane kendi lehine pozisyonu kabul ettigini goren var mi emin degilim.

Aman neyse her seferinde baydi ayni muhabbet. Devam. Haftaya yazarsin sari kart verilmedi diye.

Sosyal ağlarda paylaş

yusema, 18.08.2024 15:29 tarihinde dedi ki:

kendi inisiyatifi farketmez , alakasız adamın topla oynamasını engelliyorsa faul işte. 

Öyle bir dünya yok yalnız. Bak olayı daha net anlaşılsın diye abartarak anlatayım. Diyelim ki orada siyahi futbolcu tekmeyi tam kıçına vurdu Göztepelinin, o da ileri uçtu, düşerken önündeki beyaz fenerliyi de düşürdü. Burada faul yapmış mı olur Göztepeli? Hayır. Faulü yapan ilk Fenerli, o faul sonucu iki oyuncu birden etkileniyor. Burada da durum aynı, aradaki fark yapılan hamlenin o kadar bariz olmaması. İsmail düştü diyorsan düşüren Göztepeli değil, kontrolsüz oraya onu savuran ilk Fenerli. Göztepeli düşmeyince de avantaj kararı verilmiş.

Sosyal ağlarda paylaş

ben maximin kart görmemeli mi dedim? maç esnasında koştura koştura torerria fotoğrafı koyan falan diye gelen sensin. maximin faulü yapmış kartını da görmüş, yorumcular da kırmızı da sarı da olur demiş bu kadar basit. bi tarafta yaptığı faulün cezasını görenler var bir tarafta 2 senedir görmeyenler var.

Sosyal ağlarda paylaş

Herşeyden bağımsız Fener kötü oynuyor. Fener çok ciddi bir şekilde beşiktaşlılaşma sürecinde ilerliyor. Büyük takım olmadığı halde büyük takım olduğunu düşünme durumudur beşiktaşlılaşma. Bunun en büyük sebebi de taraftarın gerçekleri kabul etmek istememesi. Fener 10 yıl daha şampiyon olamasa da büyük takımdır. Ama taraftarın kötü oynadığını kabul etmemesi Feneri büyük takım statüsünden çıkarabilir. Bu oyunu eleştirmeyen camianın beli doğrulmaz.

TheGreatWall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 18.08.2024 19:46 tarihinde dedi ki:

Öyle bir dünya yok yalnız. Bak olayı daha net anlaşılsın diye abartarak anlatayım. Diyelim ki orada siyahi futbolcu tekmeyi tam kıçına vurdu Göztepelinin, o da ileri uçtu, düşerken önündeki beyaz fenerliyi de düşürdü. Burada faul yapmış mı olur Göztepeli? Hayır. Faulü yapan ilk Fenerli, o faul sonucu iki oyuncu birden etkileniyor. Burada da durum aynı, aradaki fark yapılan hamlenin o kadar bariz olmaması. İsmail düştü diyorsan düşüren Göztepeli değil, kontrolsüz oraya onu savuran ilk Fenerli. Göztepeli düşmeyince de avantaj kararı verilmiş.

avantaj olmaz işte o zaman. 

bende ilk başta osayi faul yaptı zannetmiştim fakat ortada osayi'nin yaptığı bir faulde yok. gayet nizami şekilde topa vuruyor adam. vururken göztepeli oyuncuya da temas ediyor. onunda dengesi bozuluyor top ismail'in önündeyken ismaili düşürüyor. topu alıp devam ediyor. böyle avantaj olmaz. 

ki 6 hakemin hiç biri senin dediğin şekilde düşünmemiş bir bildikleri vardır diye tahmin ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 18.08.2024 19:41 tarihinde dedi ki:

Savunmak icin kivirmak? Gostersene merak ettim. Ben savunmuyorum ki bize verilmeyenleri. GS tamamen haksiz, FB nin herseyi bileginin hakki edebiyati yapan sensin burada; bir tane kendi lehine pozisyonu kabul ettigini goren var mi emin degilim.

Aman neyse her seferinde baydi ayni muhabbet. Devam. Haftaya yazarsin sari kart verilmedi diye.

9849f31bb7442eefe2b065c2e199a7b9.gif

Sosyal ağlarda paylaş

S-H, 18.08.2024 18:06 tarihinde dedi ki:

niye yalan atıyosun? devre arasında oldu olay maç sırasında değil.

sizin başkan da yalancı çıktı bak

Alıntı

Bazı talimatlara aykırı hareketler yapmak zorundaydık ama mecburduk ama yapmak zorundaydık. Başka olaylar yaşansın istemedim. Ne oldu, tahliye kapıları açıldı, taraftarımız tribüne alındı, hiç olmazsa maçın kalan 40 dakikasını izlediler. Biz sahaya indiğimizde daha maç başlamamıştı. Stadın fiziki konumundan dolayı 10 dakika sahaya inebilmemiz. İşimizi hallettiğimizde ne yazık ki maç başlamıştı. Maç oynanırken sahada olma gibi bir nedenimiz yoktu. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...