Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyunlarda New York, Los Angeles, Tokyo içinde dolaşmak

Bone

Öne çıkan mesajlar

Cyberpunk 2077 oynarken yarattıkları bilim kurgulaşmış Los Angeles havasına bayılmıştım. Terminator filmlerinden hatırladığım bazı mahalleleri ve atmosferi görmek de çok keyifli gelmişti. Ghostwire: Tokyo oynarken hikayeyi çok basit geçmişler, gameplay de çok tekrar edici olmuş, ama yarattıkları şehir havası ve Tokyo'yu detaylı yansıtmaları çok hoşuma gitmişti. Division'ın içindeki New York sokakları da benzeri bir tat vermişti, her ne kadar oyun çok derin olmasa da, yerlerdeki çöplere kadar modellemelerinden dolayı kendimi New York'taymışım gibi hissettirdi.

Bunlara benzer şehir atmosferini iyi yansıtan, özellikle New York, Los Angeles, Tokyo'da geçen oyun bakınıyorum. Önerebileceğiniz varsa listeye alayım. Sanırım ilk durağım Spider-Man'in Sony tarafından yapılmış son oyunları olacak (2. de yolda zaten).

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

İlk Mafia oyunu bu açıdan devrimseldi bence. Gerçekten yaşayan bir şehirde olduğumu hissettiren ilk oyundu sanırım. Ac2 de Floransa ve İstanbul'da geçen ac de iyiydi bu bakımdan. Yunan adalarında geçen ac de çok hoşuma gitmişti o dönemi yansıtması açısından. 

Modern şehirler sıkıcı bence. 

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 22.07.2023 03:35 tarihinde dedi ki:

gerçek şehir değil ama unreal 5 demosu baya başarılıydı. yapacak bişey yok da, grafiklere seslere falan hayran kalarak şehri keşfedebilirsin.

şöyle bir şehri Unreal Engine'da modlayıp oyuna çevirme sistemi koysalar keşke. Böyle Skyrim modları gibi tek tek indirip şehire yeni gameplay unsurları dahil etsek. bir mod ticaret eklese, bir mod ev satın alıp içini döşeme eklese, bir mod dedektiflik hikayesi eklese felan öyle öyle.

Scalanova, 22.07.2023 11:48 tarihinde dedi ki:

Yakuzalar belki, sleeping dogs, Batman'ın sonuncusu..

Sleeping Dogs'u bir türlü bitirememiştim onu deneyebilirim. Yakuza'ya nereden nasıl giriş yapsam hiç bilmiyorum.

ahmedinejad, 22.07.2023 12:11 tarihinde dedi ki:

İlk Mafia oyunu bu açıdan devrimseldi bence. Gerçekten yaşayan bir şehirde olduğumu hissettiren ilk oyundu sanırım. Ac2 de Floransa ve İstanbul'da geçen ac de iyiydi bu bakımdan. Yunan adalarında geçen ac de çok hoşuma gitmişti o dönemi yansıtması açısından. 

Modern şehirler sıkıcı bence. 

Modern şehirler derken Modern zaman şehirleri kastediyorsun sanırım? bir de Mafia 1 mi Mafia 2 mi?

Sosyal ağlarda paylaş

mafia 1'i diyorum. baya açık dünya bir oyundu o. (yan görev falan yoktu tabi ama şehir dışına çıkıp geziler yapabiliyordun. devrine göre harika manzaralar olan bir oyundu) free ride seçeneği falan vardı. mafia 2 çok tekdüze bir oyundu 1'e göre. ilk çıktığında oynamıştım ben şimdi yenilediler falan herhalde bakmadım. ama 9-10 kere falan bitirmişimdir o oyunu çok güzeldi ya. modern şehirlerin hepsi birbirine benziyor karmaşa beton binalar. cyberpunk da beni çok yormuştu ışıklar heryerde. Mafia 30'ların amerikasını harika yansıtıyordu. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Scalanova, 22.07.2023 15:07 tarihinde dedi ki:

Yakuza 0 (2014) ...

Yakuza (2005) ...

Yakuza 2 (2006) ...

Yakuza 3 (2009) ...

Yakuza 4 (2010) ...

Yakuza 5 (2012) ...

Yakuza 6: The Song of Life (2016) ...

Yakuza: Like a Dragon (2020)

Boyle bir play orderi var..

Gta 5 var tabii ki birde.

Darksun, 22.07.2023 17:28 tarihinde dedi ki:

Yakuza 0 harika oyun, 80lerin sokaklarında geçiyor ama (Kamurocho, Tokyo, Sotenbori, Osaka). Diğerlerini oynamadım henüz 🙂

hmmm... 80'lerse bir de Yakuza 0 oynamam lazım demek.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...