Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpeğime kendimi nasıl afettirebilirim

Athene

Öne çıkan mesajlar

2 kedim 1 köpeğim var köpeğime daha önce vurdum bağırdım hatta malesef dövdüm küçük kedimle oynarken testislerini ısırıp acıtıyor diye , hala arada bağırıyorum bağırmayınca dışardaysak beni dinlemiyor.  bağırınca acayıp korkuyo önüme oturup bana bakıyo bende uzatmayıp seviyorum artık. eskiden bi kaç dk bağırırdım karşısına geçip çok bağırınca korkudan titriyor bu konuda çok üzgünüm. geçen gün kedi dışkısı yediği için çok kötü vurdum bağırdım sonra götürüp dişlerini fırçaladım agzında bk kalmıştı. bidaha yemedi ama niye yediğinide anlamadım. Bi daha bağırmıycam diyorum hep sevicem kızmıycam diyorum. kapı çalınca acayıp havlıyor bağırsamda susmuyor üstüne yürüyüp bi kaç kere sus diye vurdum sikayet geliyor komsulardan. ben nereye gidersem evin içinde oraya gelir beraber uyuruz, yanıma yatar oynarız bana göbeğini açar zırt pırt öperim kaşırım. mama dışında şeylerde yediriyom yumurta yoğurt tavuuk kraker domates salatalık mutlu etmeye çalışıyorum ama benden acayıp korkuyor her an kızacağımı sanıyor.  onunla aramdaki ilişkiyi nasıl düzelteceğim lütfen yardımcı olun. 

Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun, köpekte travma yaratmışsın. Keşke seni de tokatlayabilme, sana da hakaret edebilme imkanımız olsaydı şurada da yok işte maalesef.

Psikolojik tüm problemlerini sesini çıkaramayan, tek derdi survive etmek olan, sana bağlanan bir canlıyı sahiplenerek, onun üzerinde atmaya çalışmışsın. İşte bu nedenle senin gibi tipler canlı sahiplenmemeli. 

Bağırmak bir çözüm değil, askine iletişim kurmuş oluyorsun. Kedi dışkısını protein azlığından yiyor, vurmak yerine araştırmak veya veterinere sormak daha iyi tercih oluyor genelde aklında olsun.

her bağırışın ona bir iletişim mesajı olduğu için köpek senin iyi veya kötü bir şeye tepki verdiğini anlamaz, senin için kötü yaptığı bir şeye bağırsan da köpek "ulan bunu yaptım benimle iletişim kurdu, yapmaya devam edeyim" diye düşünür. Ödül/ceza değil nötr şekilde iletişim kurman gerekir. 

neyse sen kendini düzeltemeyeceğin için maalesef o canlı böyle bir boktan yaşama devam edecek. Dilerim sahiplendirmeyi düşünürsün de daha sevgi dolu bir yuvası olur 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Kedileri de kopegi de sahiplendir, bi daha da eve hayvan alma. Belki şafisindir haberin yoktur, her şey mümkün.

Herkes hayvanla yaşamak zorunda değil, hatta yasamasa daha iyi. Sen mumkunse sevgilinle de yasama kendinle ilgili sorunlarini cozesiye, aynisini baska olcekte ona da yaparsin. Yanlış anlama, maskadim yargılamak degil. Sadece madem ofke kontrolü sorunun var, sorununu cozmek icin yardim al ve cozene kadar bu sorunu yansitabilecegin canlilarla sinirli ve seviyeli ieltisim kur, birlikte yaşamaktan kaçın 

Drall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR, 17.07.2023 10:54 tarihinde dedi ki:

Acil sahiplendir o köpeği, senin yanında dura dura iyice kafayı yer. Yazık köpeğe.

Ben gidince aglıyor başkasının yanında durmuyor bebekliğinden beri nereye gittiysem yanımda götürdüm sahiplendirmeyi düşünmüyorum aramızı daha iyi hale getirmeyi düşünüyorum o yüzden buraya yazdım zaten. 

Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s, 17.07.2023 10:47 tarihinde dedi ki:

geçmiş olsun, köpekte travma yaratmışsın. Keşke seni de tokatlayabilme, sana da hakaret edebilme imkanımız olsaydı şurada da yok işte maalesef.

Psikolojik tüm problemlerini sesini çıkaramayan, tek derdi survive etmek olan, sana bağlanan bir canlıyı sahiplenerek, onun üzerinde atmaya çalışmışsın. İşte bu nedenle senin gibi tipler canlı sahiplenmemeli. 

Bağırmak bir çözüm değil, askine iletişim kurmuş oluyorsun. Kedi dışkısını protein azlığından yiyor, vurmak yerine araştırmak veya veterinere sormak daha iyi tercih oluyor genelde aklında olsun.

her bağırışın ona bir iletişim mesajı olduğu için köpek senin iyi veya kötü bir şeye tepki verdiğini anlamaz, senin için kötü yaptığı bir şeye bağırsan da köpek "ulan bunu yaptım benimle iletişim kurdu, yapmaya devam edeyim" diye düşünür. Ödül/ceza değil nötr şekilde iletişim kurman gerekir. 

neyse sen kendini düzeltemeyeceğin için maalesef o canlı böyle bir boktan yaşama devam edecek. Dilerim sahiplendirmeyi düşünürsün de daha sevgi dolu bir yuvası olur 

Evet yaramazlık yaptığında kızcakmıyım diye gözümün içine bakıyor bana göre kedilerin dili daha kolay köpekler çok zor köpeğime hakaret etmiyorum hata yapınca ‘hayır’ Diye ‘bu ne , naptın’ diye yüksek sesle kızıyorum hakaret küfür etmiyorum. Hergün 1 yumurta yiyen bir köpekte protein eksikliği olmaz. Şayet kullandığım mama da çok üst segment bir mama. Nötr şekilde iletişim konusunu nasıl yapılıyor öğreneceğim zaten benim köpeğime ödül işlemiyor herşeyi yedirdiğim için ona göre normal bir ögün veya çerez. Köpeğimi niye sahiplendireyim sahiplendircek olsam ilişkimi iyileştirmek için çözüm aramam beni seviyor benden korkuyor ben bu korkusunu nasıl yok edebilirim nasıl düzeltebilirim onu öğrenmeye çalışıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion, 17.07.2023 11:05 tarihinde dedi ki:

cok sinirlendim okurken, havliyor diye doveceksen niye evine kopek aliyorsun, git hamster al birader

Senin sandığın gbi bi havlama değil o. Oturduğumuz katta herhangi biri dolaşsa iki saat havlıyor susmuyor bu katta birsürü daire var. Yani bu durum ‘ hav hav hav hav’ gbi bişey değil ‘hav hav hav hav hav hav hav hav hav hav hav hav hav hav hav hav’ gibi bişey sabah beştr bile bunu yapıyor katta birini duyunca.

Sosyal ağlarda paylaş

Athene, 17.07.2023 15:49 tarihinde dedi ki:

Evet yaramazlık yaptığında kızcakmıyım diye gözümün içine bakıyor bana göre kedilerin dili daha kolay köpekler çok zor köpeğime hakaret etmiyorum hata yapınca ‘hayır’ Diye ‘bu ne , naptın’ diye yüksek sesle kızıyorum hakaret küfür etmiyorum. Hergün 1 yumurta yiyen bir köpekte protein eksikliği olmaz. Şayet kullandığım mama da çok üst segment bir mama. Nötr şekilde iletişim konusunu nasıl yapılıyor öğreneceğim zaten benim köpeğime ödül işlemiyor herşeyi yedirdiğim için ona göre normal bir ögün veya çerez. Köpeğimi niye sahiplendireyim sahiplendircek olsam ilişkimi iyileştirmek için çözüm aramam beni seviyor benden korkuyor ben bu korkusunu nasıl yok edebilirim nasıl düzeltebilirim onu öğrenmeye çalışıyorum.

kopek sana lider olarak bakiyor

"conditioning" ile egitmen lazimdi, en en kotu elektrikli tasma ile

budan kurtarabilir misin bilmiyorum. kopegi sosyallestirdin mi baska kopeklerle?

odul mamasi ile her seyi ogretebilirdin?

cinsi var mi, kirma mi?

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Goering, 17.07.2023 21:20 tarihinde dedi ki:

kopek sana lider olarak bakiyor

"conditioning" ile egitmen lazimdi, en en kotu elektrikli tasma ile

budan kurtarabilir misin bilmiyorum. kopegi sosyallestirdin mi baska kopeklerle?

odul mamasi ile her seyi ogretebilirdin?

cinsi var mi, kirma mi?

Sosyal yanımdan ayırmam bakala bile götürürüm. insan seviyo herkese koşar herkes sevsin istiyo, çeker misin şunu vs diyen oluyo sıkıntı yaşıyorum. tasmasını çok gevşetmem o yüzden.  köpeklerle koklaşır ama oynamaz. kedi seviyo kedilerle büyüdü kedi görünce heyecanlanıyor. Mama yemez aç kalsada. ödül mamada denedim yemedi. vete sordum mama seçiyor aç bırak mecbur yiyecek dedi, aç kalınca çok az mama yiyordu kilo verdi. Bende zorlamayı bıraktım. insan gıdası yiyo yumurta sever her sabah 1 yumurta rutinidir. Safkan poodle. saat 04.34 kuzenim odadan çıkıp wc girdi kapı sesini duyunca havlamaya başladı, wc den çıkana kadar havladı çıkınca sustu. 2 dakika sürmüştür. karışmadım çünkü napıcam bilmiyom artık.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...