Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2023 - 2024 Sezonu Genel Tartışma

Shadow

Öne çıkan mesajlar

pendik 2 trabzon , 2 bjk ve 1 gs maçlarında ortalama 8-9 faul yapmış.

bizim maçta 29 faul yapmış , ilk yarı top neredeyse oyunda kalmamış , yerde baygınlık numarası yapan adam uçan kafa atmış :d 

hakem buna izin vererek ilk yarı katletti zaten maçı.

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 11.03.2024 11:45 tarihinde dedi ki:

Takımın oyuncusu hakemi herkesin önünde tehdit ettikten sonra ilk yarı 15 dk "fener gol atana kadar uzatması" oynayıp sonra haksız şekilde kırmızı kartla eksik kalmış rakibe maç biteyazarken 87. dk'da beraberliği bozan golü böyle "enteresan" bir penaltıdan atmayı 90+da maç çözüldükten sonra gelen gollerle "fark atmışız ki zaten yea" savunması kurtarmıyor 🙂

Ben şöyle bişi yazınca ban yiyorum 😀

Sosyal ağlarda paylaş

Tam bir recep tayyip erdoğan açıklaması. Dünyanın en özgür forumu biziz.

Fenerli arkadaşlar dün haklarının yendiğini düşünüyor mu? Fenerli tombik ve nefret saçan bi yönetici var kumral. Adını unuttum. Açıklama yapmış. Tff Trabzon maçında şapkadan nası bi tavşan çıkaracak merak ediyoruz demiş. 

Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu daha fazla tartışıp burada topici amacından saptırmayalım, ancak hiçbir yorum katmayan, sadece başkalarını çileden çıkartmak, damara basmak için atılan sistematik mesajlara özgürlük vermiyoruz, bunun serbest olduğunu da zaten iddia etmiyoruz, evet. Bu cezalar geçmiş cezalara göre katlanarak artıyor. Kendi attığın cezaya sebep olan mesajlarla burada diğer üyelerin yazdığı cezai yaptırım içermeyen olumsuz yorumlar arasındaki farkı gerçekten göremiyorsan zaten muhtemelen yanlış forumdasın. Ama ben görebildiğine eminim.

Sosyal ağlarda paylaş

İlk sırada Fenerbahçemiz _425 defa faul yapılmış..

https://www.ntvspor.net/foto-galeri/en-cok-faul-yapilan-takimlar-belli-oldu-fenerbahce-ile-galatasaray-arasinda-buyuk-fark-65eed957c9b05a005fecd15f

O takımın kaçıncı sırada olduğu şaşırtmıyor.

kizillelma tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yahu geçin bunları, en çok faul yapılan,  yok en az kart gören bilmem ne, herkesi istatistik delisi ettiler. ben bu sporu çocukken mahallede sevdim, öğrendim orada hiç istatistik yoktu :d bakınca istatistiğe herkes kendine göre yorumluyor, hakem fenere sürekli faul veriyor diyen de çıkar, galatasaraya rakipler yumuşak oynuyor diyen de çıkar, boş muhabbet. 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Fener besiktaslasmaya basladi son 2-3 yildir. Cok buyuk tehlike. Taraftar farkinda olmali.

Pendik macinda kabul edelim Fener cok kotu oynadi. Hakemin Welintona verdigi 2 sari karttan 1 i bile Fenere cikmazdi, ciksaydi tum stad sahaya inerdi. Osterweldeye verilmeyen 2. sari bunun en buyuk kanitidir. Penalti penalti degil. Bi defa faulu yapan Fenerli. Hakan hakemi net bir sekilde tehdit etti. Bu tehditler nereye kadar isler? Ben goruyorum ki 2-3 sene sonra Fenerin besiktaslilasma sureci tamamlanacak.

Acilen taraftarin sacmaliklari savunmayi birakmasi lazim. Yonetici bu mactan sonra cikip hakkimiz yendi diye aciklama yapamaz. Ayiptir gunahtir. Bu tam olarak besiktaslilasmadir arkadaslar.

• Kustum 1
Sosyal ağlarda paylaş

TheGreatWall, 12.03.2024 08:14 tarihinde dedi ki:

Hakemin Welintona verdigi 2 sari karttan 1 i bile Fenere cikmazdi, ciksaydi tum stad sahaya inerdi. Osterweldeye verilmeyen 2. sari bunun en buyuk kanitidir.

osterwolde'ye verilen ilk sarı kartta faul bile yok. verilmeyen 2. sarı dediğin pozisyonda ise hiç bir hakem yorumcusu sarı demedi. maçın başındaki ayağa basma pozisyonunu diyorsa o pozisyon ilk sarı karttan önce , dolayısıyla 2.sarı değil.

ilk yarı mert'e gösterdiği sarı kartta ,welinton'a gösterdiğinin benzeri pozisyondu.

öte yandan ndiaye'ye ilk sarı sonrası verdiği tepkiye 2. sarı verilmesi konusunda hakemler hemfikir.

hatta şu sayfa trio vs hakemlerin yorumunu özetlemiş;

Sosyal ağlarda paylaş

Su pozisyonun macin 87. Dakikasinda 1-1 ken gs ve fb aleyhine verilmesi mumkun degil. Aynisi kasimpasa macinda verilen penalti icin gecerli. Onu gectim epl de faul bile calmazlar suna, tete pozisyonu gibi o da plavraydi. Ben zaten ndiaye topa vurmadiysa o topun fiziksel olarak o kadar hizli uzaklasamaz diyorum ki zaten mantikli cevap o. Hatta city pool macinda suna benzer 1-2 tane oldu bulsam atayim.  VAR oyna gec diyor. Hani diyoruz ya yurtdisinda super yonetiliyor ya. Yurtdisinda boyle dandik penalti calmiyorlar; calmamalarindan daha onemlisi kimse itiraz edip buyutup 1 hafta basin toplantisi da duzenlemiyor. O yuzden bir arpa boyu yol gitmez tr de futbol. Bu tabii ulkedeki hicbirseyden bagimsiz degil. Kafa yapisi ile ilgili.  Su forumda bile kendi lehine yapilan hatayi kabullenen birine rastlayamadik daha standart ulke insanindan bahsetmiyorum bile. Sonra herkes kendisinin en durust karsidakinin hileci oldugunu iddaa ediyor. Inanilmaz. Dusunsene ayni sistemde sadece kendin disindakilerin hirsiz oldugunu ama sadece kendinin durust oldugunu. Boyle bir sey mumkun mu. Ama delusion iste. 

Eskiden de cok hakem konusurduk ama var geldiginden beri tr de ipin ucu kacti kabul etmek lazim. Mercekle temas ariyoruz. Futbol boyle bir spor degil rakibe dokunmak yasak degil diye konustuk bakalim nereye kadar gidecek. 

madem bu kadar mercekle goruntu aliyorduk icardi darbe yedigi zaman niye calmadilar penaltilari. Macina gore uyduruyorlae standarti cunku de ondan. Yarin obur gun gs de puan kaybina yakin mac yaparsa uzaydan darbe bulunur. Ki kayseri maci buna benzerdi. Ama gs fb macinda su tarz bir penalti calmalari ihtimali yok mesela, biliyoruz. Iki takim icinde. 

o yuzden pozisyonlarin tek tek incelenmesinin de cok anlami yok. Fb gs aleyhine verebilecek misin sunu veya derbide. Mumkun degil. 

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi kıvırmayalım.

ilk önce irfan çizgide değil dedin sonra ayağı çizgide vücudu değil dedin daha sonra zaten topa ndiaye vuruyor dedin hatta faulü irfan yapıyor bile yazdı biri ama sen mi yazdın bakmaya üşendim şimdi.

bu pozisyona epl de penaltı verilip verilmemesi  açıkcası önemsiz, epl bu işin kıblesi değil. kusurlu hareket tanımı da açık ve net. orta sahada yapılan ile ceza sahası içinde yapılan arasında bir fark yok ve olmaması gerekiyor.

haa sen "penaltı penaltı gibi olacak abiiiiy" gibi romantik ve saçma bir fikri benimsemiş olabilirsin ama bizim derdimiz değil, seni bağlar.

şu pozisyon galatasaray-fenerbahçe derbisinde fenerbahçe aleyhine olsa genede penatlı derim çok net söylüyorum.

• Like 3
Sosyal ağlarda paylaş

Senin ilk koydugun video da topa Ndiaye vuruyor cok net dedim zaten. Fiziksel olarak. Izlersen zaten dedigimin mantinkli oldugunu gorursun. 

cizgide degil dedim dogru. Sag ayagi cizgide sol belli degil, var neye gore karar verdi dedim. 

cizgi konusunda yanilmis olabilirim. Ama temasin faul olmadigini soyluyorum zaten.

Kasimpsa macinda ele degdigi belli bile olmayan pozisyona kesin penalti diyen adamsin, yeme bizi.

su ana kadar gs lehine hatali kararlari kabul ettim. Sizden bir tane soyle ornek goster daha yazmiyorum futbol topigine, soz. Fb gs macinda su olsa yer gok inler sen neyden bahsediyorsun. Icardi ye adamlar acik darbede penalti vermedi goruntuler belli degil dendi. 

neyse gorucez son mac ben baya merakla bekliyorum standarti. 

Sosyal ağlarda paylaş

kasımpaşa maçındaki pozisyonun hala penaltı olduğunu söylüyorum.  samimiyetime inanırmısın bilmiyorum ama gs maçında böyle bir penaltı verilse yine aynısını derdim.

istediğin örnek fenerbahçe lehine verilen ama hatalı olan karar mı anlamadım ne demek istediğini ama eğer galatasaray maçları ile ilgili diyorsan zerre ilgilenmiyorum gs maçlarında hakemlerin verdiği kararlar ile (doğru ya da yanlış)

futbol bölümünde (en azından bu sezon için) göremezsin gs ye şu verildi şöyle oldu böyle oldu diye bi postumu. maç özetini bile nadir izliyorum ve hiç adetim değildir böyle şeyler.

(geçmişte yazmışsam da çok bariz bişey falandır, hatırlamıyorum açıkcası)

Sosyal ağlarda paylaş

Benim derdim fb gs sidik yarisi degil zaten aylardir yaziyorum iki takimin da acik acik kollandigini.

su pozisyonlarin gs fb aleyhine tersi olmasi durumunda penalti verilmesi mumkun degil bu ulkede.  

seni bilmem mumkun degil ama keza kasimpasa penaltisi gs ye verilse ortalik toz duman olmustu hepimiz buna da eminiz. 

Hakemler ve var ozellikle mac sikisinca iki takim icin de “ariyor”. Futbolda belli bir yere kadar temas / darbe olmamasi mumkun degil. En ufak temas goruldugu anda da mercekleniyor iste. Mac biteli 2 gun gecmis 360x zoomlanmis goruntuden darbe ariyoruz. Ayaginin ucu degiyor mu degmiyor mu muhabbete bak. Neyse cok tekrara girdim ama normal degil bunlar. Bu pozisyonlar var oncesi donemlerde bu kadar basit calinmiyordu. Asiri bariz hakem hatalarini filan konusurduk onlari ozledim. 

Istatistiklerin normal olmadigini zaten konustuk VAR sonrasi donemde, futbol ayni futbol. Su ulkeye ne dominant takimlar geldi derbilerde 4-5 atan. Hicbiri boyle abzurd penalti sayilarinin yakinina ulasmadi bile. 

Sosyal ağlarda paylaş

Fb taraftarina bakiyorum da koskoca klup hizli bir sekilde besiktaslasma yoluna girmis. besiktaslasma ne demek eski besiktas oyuncusu agzindan ogrenelim bakalim. Ben bu konuyla ilgili yorum yapinca ban yiyorum cunku. 

https://www.duhuliye.com/besiktas-bugun-itibariyle-bir-anadolu-takimi-olmustur/amp

Su mactan sonra bile “asiri kotu top oynadik hakem ittirmesiyle kazandik” diyemiyen taraftar zaten kotu taraftardir. Fener buyuk bir kluptur ama uzun yillara yayilmis kupa hasreti insanlari cileden cikarmis. Herkes sacmaliyor. Diyelim ki tum hakem kararlari dogru ki degil, Fb cok kotu oynadi ozellikle ilk yari. Sampiyonluk oyunu bu degil. Trabzonda iyi oyun gelmezse, hele bide 3 puan gelmezse bu is bitmis demektir. Takimda ki dedeler seneye zaten bi is yapamazlar. Tekrar kadro kurmak gerekir. Bence acilen ali koc gitmeli Aziz Reis yada o tipte bi adam gelmelidir.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya sanki gs her maçı mükemmel oynayarak kazanıyor hakkıyla kazanıyor böyle saçma mantık görmedim. İki takım da iyi kötü bir şekilde 3 puanı almayı başarıyor her hafta hakem de ittiriyor mittiriyor görüyoruz işte bir maç gs başlığında toplanıyoruz bir maç fb başlığında. Her pozisyonu detayına kadar analiz edip hak dağıtmaya çalışıyoruz saçma sapan.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...