Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Trafikte tartışınca önünüzü kesip arabadan inip üzerinize yürüyene yaparsınız?

Rewendor

Trafikte tartışınca önünüzü kesip arabadan inip üzerinize yürüyene yaparsınız?  

52 oy

1. 1. Trafikte kornalaşılan tartışılan biri önünüzü kesip arabadan inip üzerinize yürürse yaparsınız?

• Arabadan inmem, kapıyı kilitlerim araba içinden cevap veririm
    • Arabadan inmez ama camı açar oradan konuşurum
    • Arabadan iner kavgayı başlatmaz ama karşısına dikilirim, gerekirse dövüşürüm
    • Arabadan iner öyle küfür edip kavga başlatacak gibiyse ilk ben vururum
    • Arabada bu tür durumlar için haydar var, zopa var, onu alır inerim
    • Gerekirse geri geri gider manevra yapar arabayla kaçmaya çalışırım
    • Arabayı üzerine sürerim, aklı varsa kaçar zaten
    • Kim haklı olursa olsun alttan alır sakinleştirmeye çalışırım

Öne çıkan mesajlar

vivavale, 05.04.2023 22:02 tarihinde dedi ki:

Kesinlikle inmeyip, kapı ve cam kilitlemek lazım.

İki durumu da tecrübe ettim ne yazık ki. İlkinde gençtim yeni evlenmistim, eşim de yeni hamile idi. Çarşı ici cadde de ilerlerken tek serit gidiş geliş bı yolda sağa donuste karşı taraftan gereksizin biri hızla önüme kırmak zorunda kaldı virajı alamadı ben yavastim durdum hemen, ses etmedim devam edicektim. Ben özür diler kusura bakma diyecek diye beklerken saçma sapan el kol yaptı arabada, benim kan beynime sıçradı yani o ani yaşayanlar bilir, akıl tamamen devreden çıkıyor, hayvandan farkımız kalmıyor ya o sinirle indim. Karşıdaki gereksiz de indi, vurmaya kalktı tuttum yumruğunu zaten ufak tefek bişi idi bu arada eşim de refleks ile inmiş arabadan yapmayın etmeyin derken, bu gereksiz eşimi ittirince ben abartmıyorum öldürecektim adamı zor aldılar elimden. Esnaf geldi aman abi yapma etme bu hep böyle hep hır gür çıkarır diye aldılar elimden. Ama çok kötü dövdüm adamı ağzı burnu kan içinde kaldı. Neyse arabaya bindim, eşimde binmiş arabaya tekrar normal insanlar gibi aklımı kullanmaya başlayınca hasktr dedim içimden eşime bakınca anladım ne kadar yanlış birsey yaptığımı. Çok korkmuştu, 10 sene olmuştur ama hala o anki görüntüsü aklımdan çıkmaz. Çok şükür bişi olmamıştı ama çok etkilenmişti. O gün hiç konuşmadı benimle. Ben de yaptığım hayvanligin farkına vardım, bir daha asla yanımda birileri varken haklı da olsam hiç bir şekilde ikili münakaşaya girmedim. Arada sırada ne kadar kacinsam de denk geliyor. Geçen sene idi Kızım yeni doğmuştu kontrole hastaneye götürüyordum, kırmızı ışığa gelirken motorlu at hırsızı bı tanesi yanaştı cami aç diye söylenmeye başladı. Arka koltuk ta eşimle bebek var, kendimi tutuyorum ama iyice yanaştı cama vuruyor, camı indir diye ben yine sakin kaldım, arkada eşim yalvarıyor sakın inme, camı indirme diye. Nitekim ben de hiç bişey yapmadım ama arkada eşimi bebeği gördü daha da zorbalık yapmaya başladı anladı inmeyecegimi, döndü gitti ben de yoluma baktım. Hatta foruma da yazmıştım o gün böyle böyle oldu diye. Ama çok pis içime oturdu, çocukları biraktiktan sonra olayın olduğu yerde 2-3 tur attım denk gelir mi diye de göremedim.

Özetle yanınızda birileri varsa asla ama asla inmeyin, cam açmayın, diyaloğa girmeyin. 

bu ilk olayda sonra hukuki boyuta taşınmadı mı? dayak yiyen adam şikayetçi olmadı mı senden?

Sosyal ağlarda paylaş

Arabadan iner dövüşürüm diyenler umarım şakadır. Mental sağlığı ne durumda bilmediğiniz biri için risk almaya değer mi gerçekten. Daha yeni vancouver'da bir starbucks'ta adam "kızımın yanında sigara içme" dedi diye bıçaklanıp öldürüldü karısının çocuğunun yanında mesela. "Eyvallah abi pardon" deyip geçin hayatınıza devam edin. Yok durup iniyorsan da her şeye hazırlıklı olarak inmek lazım.

Şuraya şunu da koyayım;
NSFL açarken dikkat

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 06.04.2023 01:00 tarihinde dedi ki:

bu ilk olayda sonra hukuki boyuta taşınmadı mı? dayak yiyen adam şikayetçi olmadı mı senden?

Açıkçası şikayet ya da ona benzer bir durum bekledim ama olmadı. Tahminim kavga ettiğim şahıs bu tür olayları çok yapan birisiydi, o zaman cevredekiler de 'hadi sen yoluna git abi bu hep böyle' tarzı seyler söylemişlerdi. Ondan sonra da peşine düşmedim açıkçası ve şimdi farklı bir sehirdeyim ama karşılaşsam imkansız tanımam. 

Not olsun ayrıca hayatınizda belki de sadece 1 defa karşılaşacağınız ve sadece bir kaç dk aynı zaman mekanı paylasmak zorunda olduğunuz şahıslara bulaşmaya değmez.

Sosyal ağlarda paylaş

vivavale, 06.04.2023 02:54 tarihinde dedi ki:

Not olsun ayrıca hayatınizda belki de sadece 1 defa karşılaşacağınız ve sadece bir kaç dk aynı zaman mekanı paylasmak zorunda olduğunuz şahıslara bulaşmaya değmez.

doğrusu bu, ama işte senin dediğin gibi yılda 250 kere maruz kalırsan birinde sen de şalteri indiriyorsun. o anlarda sen sakinleşene kadar iş ilerlemezse yırtıyorsun yoksa bıçaklanıyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

Köpeğin saldırmasından nasıl yetiştiren ve sahibi sorumluysa erkeğin saldırmasından annesi ve eşi sorumlu olmalı. Gör bak şiddet nasıl aniden bitiyor.

Kanıt: şempanze ve bonoboların varlığı

O gifteki kadını masum gören zihniyetten kurtulmadıkça bu şempanze cehenneminde yaşamaya devam edicez.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

zaten sıkıntılı, sinirli bir durumdayken denk gelince vereceğin tepki ile her şey normalken vereceğin tepki çok farklı olabiliyor. doğrusu tabiki sallamayıp yoluna devam etmek ama her durumda bu kadar soğukkanlı olunabilir mi emin değilim.

Sosyal ağlarda paylaş

benim de birkaç defa başıma geldi, birinde e5'te takip edildim. bu gibi durumlarda trafiğin genelinden bi tık daha hızlı ve atik bir araban varsa avantajlı oluyor, birkaç dakika hızlı ve öfkeli yaşadıktan sonra anayoldan gider gibi yapıp yanyola girip uzadım. eleman da kendi çapında kudurmuştur kesin.

karşınızda sizinle hiç bir ortak özelliği olmayan, hayatınızda görmeyeceğiniz, kaybedecek hiç bir şeyi de olmayan, dövmeyi geçtim öldürseniz bile adam edemeyeceğiniz bir kitle var. o yüzden gereksiz sinirlere girmemek lazım, anlamsız bi savaş bu yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

vivavale, 05.04.2023 22:02 tarihinde dedi ki:

Kesinlikle inmeyip, kapı ve cam kilitlemek lazım.

İki durumu da tecrübe ettim ne yazık ki. İlkinde gençtim yeni evlenmistim, eşim de yeni hamile idi. Çarşı ici cadde de ilerlerken tek serit gidiş geliş bı yolda sağa donuste karşı taraftan gereksizin biri hızla önüme kırmak zorunda kaldı virajı alamadı ben yavastim durdum hemen, ses etmedim devam edicektim. Ben özür diler kusura bakma diyecek diye beklerken saçma sapan el kol yaptı arabada, benim kan beynime sıçradı yani o ani yaşayanlar bilir, akıl tamamen devreden çıkıyor, hayvandan farkımız kalmıyor ya o sinirle indim. Karşıdaki gereksiz de indi, vurmaya kalktı tuttum yumruğunu zaten ufak tefek bişi idi bu arada eşim de refleks ile inmiş arabadan yapmayın etmeyin derken, bu gereksiz eşimi ittirince ben abartmıyorum öldürecektim adamı zor aldılar elimden. Esnaf geldi aman abi yapma etme bu hep böyle hep hır gür çıkarır diye aldılar elimden. Ama çok kötü dövdüm adamı ağzı burnu kan içinde kaldı. Neyse arabaya bindim, eşimde binmiş arabaya tekrar normal insanlar gibi aklımı kullanmaya başlayınca hasktr dedim içimden eşime bakınca anladım ne kadar yanlış birsey yaptığımı. Çok korkmuştu, 10 sene olmuştur ama hala o anki görüntüsü aklımdan çıkmaz. Çok şükür bişi olmamıştı ama çok etkilenmişti. O gün hiç konuşmadı benimle. Ben de yaptığım hayvanligin farkına vardım, bir daha asla yanımda birileri varken haklı da olsam hiç bir şekilde ikili münakaşaya girmedim. Arada sırada ne kadar kacinsam de denk geliyor. Geçen sene idi Kızım yeni doğmuştu kontrole hastaneye götürüyordum, kırmızı ışığa gelirken motorlu at hırsızı bı tanesi yanaştı cami aç diye söylenmeye başladı. Arka koltuk ta eşimle bebek var, kendimi tutuyorum ama iyice yanaştı cama vuruyor, camı indir diye ben yine sakin kaldım, arkada eşim yalvarıyor sakın inme, camı indirme diye. Nitekim ben de hiç bişey yapmadım ama arkada eşimi bebeği gördü daha da zorbalık yapmaya başladı anladı inmeyecegimi, döndü gitti ben de yoluma baktım. Hatta foruma da yazmıştım o gün böyle böyle oldu diye. Ama çok pis içime oturdu, çocukları biraktiktan sonra olayın olduğu yerde 2-3 tur attım denk gelir mi diye de göremedim.

Özetle yanınızda birileri varsa asla ama asla inmeyin, cam açmayın, diyaloğa girmeyin. 

bi yandan haklısın inmemek lazım, ama bi yandan da of ilk adamı ne güzel dövmüşsün okurken içimin yağları eridi

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...