Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdisindan Odeme Alma

mortheria

Öne çıkan mesajlar

Gunumuzde yurtdisindan en az komisyonlu doviz odeme almanin yolu nedir?  wise ya da USDC.. (stable-coinler) gibi duruyor ama baska platformlarla tecrubesi olan var mi?

wise icin direk burdaki bankadaki IBAN imizi veriyoruz ve wise in para yolla ekranindaki miktar direk oraya mi geliyor, ayni miktarda? Yoksa wise da hesap acip onun ibani ni karsi tarafa mi veriyoruz?

Sosyal ağlarda paylaş

27 dakika önce, mortheria dedi ki:

wise icin direk burdaki bankadaki IBAN imizi veriyoruz ve wise in para yolla ekranindaki miktar direk oraya mi geliyor, ayni miktarda? Yoksa wise da hesap acip onun ibani ni karsi tarafa mi veriyoruz?

üye olman şart değil, senin banka hesabına wise üzerinden atılıyor direkt. ama ben kullanırken TRY'ye çevirmeden almak mümkün değildi (kurları iyi oluyor ama yine de meh yani), hâlâ öyle mi bilmiyorum.

benim bir müşterim için mecburen kullandığım payoneer %2 civarı kesip dolar olarak yatırıyor. çok büyük paralar olmadığı için genelde direkt payoneer'in kartıyla amazondan falan bir şeyler alarak harcıyorum, daha ucuza geliyor öyle (kartın da yıllık ödemesi var).

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Oce4n dedi ki:

ülkesine ve bankasına göre değişen olay: SWIFT

enpara'ya para gelinde 3$ gibi bir ücret kesiyor sadece. gönderen tarafın ülkesine bankasına bakmak lazım.

Sırf şu swift için enpara'ya geçtim. Yurtdışına ödeme yapacağım, Garanti'den sorunsuz yaptığım ödeme için aradılar beni fatura gösterin dediler. Dedim ki neden göstereyim, mevzuat öyle, sordum hangi mevzuat, hangi kanun, öyle bir şey olmadığı için gösteremediler. Yarım saat becelleştik, sonunda iyi tamam yolluyorum faturayı dedim yolladım, yine de ödemeyi reddedttiler. Ben de kapattım direkt. İş yapmak isteyen için hiç tavsiye etmiyorum.

Ücret de 500 euro'ydu bu arada. Öyle büyük bir miktar da değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Stable coin tabii ki üstelik bazen kur olarak da yüksekten bozuyorsun banka kurları feci.

yani masrafın banka tarafında: gönderirken komisyon + alırken komisyon + kur farkı

usdt de ise transfer ücreti (%0.1) - avantajlı kur + bankaya çekim ücreti (btctürk de 0 mesela)

Sosyal ağlarda paylaş

Payoneer non local currency e izin vermesi guzelmis ama %2 ustune bizim bilmedigimiz kesintiler olabilir demesi hos degil.

BUSD cekmeye kalkinca gene swift e dusuyor https://help.paxos.com/hc/en-us/articles/360061365932 gozukuyor

USDT transferlerinde sagda solda param gecmedi sikayetleri bi dusundurdu

Wise in fee leri kabul edilebilir gibi ordan devam edicem sanki

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Oce4n dedi ki:

ülkesine ve bankasına göre değişen olay: SWIFT

enpara'ya para gelinde 3$ gibi bir ücret kesiyor sadece. gönderen tarafın ülkesine bankasına bakmak lazım.

Turkiye’deki bankalar cok kesmiyor da para ondan once bayagi bir kalem var. %17 gibi bir kesinti oluyordu benim swiftle abd’den aldigim odemelerde. 

Sosyal ağlarda paylaş

swift'te gönderenle, gönderenin bankasıyla, aracı bankayla vs alakalı bizim ulaşamadığımız detaylar var nedense. ama gönderen isteyince bir şekilde oluyor, 4 yıldır düzenli 0 kesintiyle ödeme alıyorum mesela birinden. başkasından geliyor bi bakıyorum 40 dolar gitmiş. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

swift işleminde 3 banka var, gönderenin işlem yaptığı bankadan para aracı bankaya gidiyor, aracı banka alıcının parasını alacağı bankaya parayı gönderiyor, swift işlemini yapan aslında aracı banka. bu bankaların her biri komisyon/masraf kesiyor. aracı banka da her zaman sabit bir banka değil, değişiyor, bu nedenle ücretler her zaman değişik çıkıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...