Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jagged Alliance 3

Norak

Öne çıkan mesajlar

Sam, 16.07.2023 21:27 tarihinde dedi ki:

silah çeşitlerinin magical ability kazandırması run and gun filan, sanki spell yüklüyor chara.

şu dediğini anlamadım.
CSGO'daki sistemi düşündüm de, bazı silahlarla (mesela SMG) run & gun yapabiliyorsun, silahın istatistikleri bunu kaldırabiliyor. ama bazı silahlarla (mesela AK47) run & gun çok zor ve isabeti çok düşürüyor (random spray atıyorsun gibi oluyor).
bahsettiğin sistem bunu simule etmeye çalışmış gibi geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

run & gun smg'lere has ability, ar'larda yok. silaha bağlayıp simüle edilecek birşey yok, o hareketi merc'e koyarsın, bazı silahla iyi gider, bazısıyla iyi gitmez. oyuncu seçer suriyeli milis gibi mi oynayacak yoksa başka şekilde mi.

son dönemde şöyle ağız tadıyla bir srpg bulamadım bunu yapmayan. exp rome, wartales, şimdi de bu.

yok zaten mermilerin çok yakılırken dmg'lerinin düşmesi başlıbaşına soğuttu beni. mg42 kurdum, adamı gördü diye sıkınca delinemeyen varilleri vuruyor diye 70-80 mermi havaya gitti. 1898 model tüfek sıksam 2 mermiyle iniyor hepsi. aynı şeyi geçen hafta outer worlds'de yaşadım zaten 2023 hala aynı fo1 kafası. illa sniping en güçlü ve ekonomik olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

Binalarda boyle disardan gorunup icerden erisim olmayan gizli yeriere duvari patlatip girebiliyorsunuz 👍

reviewlar'da very positive olmus, bu hafta bir patch falan gelirse ufak tefek seylerde cozulur.

bu ufak elmaslardan 3-5 tane dursun cantada hepsini satmayin, lazim oluyor demis millet.

Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 17.07.2023 12:05 tarihinde dedi ki:

bu arada madenler bitiyor,

mod var workshopta bunu durduran, bitmis madeni geri canlandirmiyor simdilik.

dostum adı ne o modun? ben daha yeni aldım 2 madeni, kurayım hemen.

edit: buldum, %100 loot ve chance to hiti de yükledim oh mis😁

Shadow tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

maden biterse elmas kargolari var haritada dolasan dusman sehirleri arasi, onlara raid, canta basi 12k

random koylulerle konusunca side questler vs aciliyor zaten bunlari kasip reputation arttirmak gerek maden geliri artiyor rep geldikce.

E9'a gidiyorsaniz yedek save olsun gitmeden once 😛

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

canta tum haritayi alarma gecirmiyor olabilir. mesela hem quest hem de elmas sevkiyati olan yerde quest dusmanlari elmas tasiyanlari alarma gecirmedi. siralamasi degisse farkedecegini sanmiyorum ama teyit etmek lazim.

maden gelirinin sonsuz olmasi oyun ekonomisini kirar. hatta training yuzunden dengeyi de daha kotu hale getirir. onun yerine scrap satma isinin cooldown'ini kaldiran bir mod tercih ederim. sonucta yaptiklarimizla limitli bir scrap geliri var ve her gun scrap satabilecek kadar degil.

Sosyal ağlarda paylaş

Baya yapacak sey var ya dolas dolas.

L9'da sectiginiz tarafa gore size duzenli junk/scrap gonderilme ihtimali var sanirim, ben baristirdim.

Bolgeye ozel bir bonus alinca bu operations kisminda cikiyor diger seceneklerden degisik olarak arada.

Ayrica scout edilen yerlerden "secret stash" cikiyor arada, scout yapmayinca cikmiyor gibi (eger intel'i baska yerden bulmadiysaniz?).

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyunda bir tuzak var. merc'u ozel kilan talent, sonra da trait. fakat ona uygun build yapabilmek icin stats da gerekiyor. mesela adam machine gunner, 50 dex basliyor, simdi bununla nasil 80'deki perk'u alacaksin, deger mi bu yatirima. train etsen ne kadar suruyor, kaca patliyor olcmedim ama combatta stat gain oyunun en guzel yanlarindan. mesela inspiration perkleri filler olarak kullanilmis gibi, her yere dagilmislar.

Sosyal ağlarda paylaş

train cok uzun suruyor bence ugrasilmaz tek tek, diger adamlar operation kasarken "buda bos kalmasin bari" haricinde.

ama zaten mukemmel karaktere gerek yok. Attigini vursun, 1'er tanede duzgun 2. skill olsun adam basi, yeterli, bizim yarattigimiz merc'i de sayarsak 40 tane merc var, biri olmuyorsa oteki olur her turlu.

level cap 10 galiba?

Sosyal ağlarda paylaş

karakter statlarini yaratirken veya perkleri yerlestirirken gozden kacirdiklari bir sey olsa gerek ki overwatch talentlarini almasi cok zor bir heavy guy yaratmislar. halbuki elemanin talent'i da, perk'u de machine gun. roster buyuklugu goz onunde bulundurulursa bircok merc generalist sayilmayan herhangi bir build yaparken bu sorundan muzdaripdir. tier 1 perk sayisi daha fazla olsa deginilmez ama t2-3 limitasyonlari pre-gen statlar tutmayinca pek build yapiyormus hissi vermiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Herkesi bir inceledikten sonra bu gruplara karar verdim, rep kasip para geldikce eksik adamlari ekliyorum. 3. gruba anca zaten endgame'de sira gelir. Siz baska birseyler yaparken 1 kisinin (Hitman) diger yerlerde 7/24 militia kasmasi faydali baya.

Group 1 - Norak, Nails, Thor, Ivan, Wolf, Igor.
Group 2 - Raider, Ice, MD, Fidel, Vicki, Blood.
Group 3 - Scully, Len, Gus, Shadow, Reaper, Magic.

Side: Larry, Barry, Hitman (temp).

Auto resolve hep dandik loot veriyor baya bir test ettim save/load. Birde kac mermi gidiyor belli degil. Tier 2 silahlardayim, simdilik favorim Aug.

Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 23.07.2023 12:17 tarihinde dedi ki:

m24 1 tane var, birde sniper op biraz o yuzden her grupta 1 kisiye veriyorum en fazla, kolaylasmasin cok diye.

3. bir maden daha alirsam 3. gruba baslayabilirim diye tahmin ediyorum, ama simdilik gerek yok side questleri yapiyorum anca.

full loot modu yükledim çok kolaylaştı ya, ortalama bir loot modu olsa keşke, defaultta çok dandik zira.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 17.07.2023 02:38 tarihinde dedi ki:

run & gun smg'lere has ability, ar'larda yok. silaha bağlayıp simüle edilecek birşey yok, o hareketi merc'e koyarsın, bazı silahla iyi gider, bazısıyla iyi gitmez. oyuncu seçer suriyeli milis gibi mi oynayacak yoksa başka şekilde mi.

son dönemde şöyle ağız tadıyla bir srpg bulamadım bunu yapmayan. exp rome, wartales, şimdi de bu.

yok zaten mermilerin çok yakılırken dmg'lerinin düşmesi başlıbaşına soğuttu beni. mg42 kurdum, adamı gördü diye sıkınca delinemeyen varilleri vuruyor diye 70-80 mermi havaya gitti. 1898 model tüfek sıksam 2 mermiyle iniyor hepsi. aynı şeyi geçen hafta outer worlds'de yaşadım zaten 2023 hala aynı fo1 kafası. illa sniping en güçlü ve ekonomik olacak.

Dostum şu modu: Full Damage Automatic Fire indir bi derim, https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=3006227631&searchtext=full

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Vanilla+ diye bir mod buldum, full loot değilde x2 civarı bir extralık sağlıyor.

Shadow tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...