Jump to content
Natanyal

Alice in Borderland [2020]

Öne çıkan mesajlar

§ 20 Şub 2021, 14:55

 

Manga, animeden uyarlanmış. Ben izlememiştim ya da okumamıştım ve haberimde yoktu. Başladıktan sonra hoşuma gitti baktım da gayet iyi uyarlama diyorlar. 

5 bölüm üst üste izledik biz işte bugün bitiririz gibi duruyor. Akıyor gidiyor, izlenmez ya da zaman kaybı vs. denecek bir şey değil kesinlikle ama çok iyi bir yapımda beklememek gerek. Gantz'ın live action'ı gibi zaten aynı elemanlar yapmışlar galiba.

İzleyecek bir şey arayanlar varsa tavsiye ederim. 

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Şub 2021, 19:03

Tao Tsuchiya mı şu resimde soldaki kız? Ghost in the Shell: SAC_2045'daki Motoko'yu andırdı.

 

images?q=tbn:ANd9GcQaCGxN2sIbm2IaAKEmzHP

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Şub 2021, 20:22

Aynen oymuş baktım. 

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Şub 2021, 23:41

 

Bir live actionsever olarak Netflix'e geldiğini görünce uzun zamandır açlığını çektiğim bu türe dalış yapayım dedim ve ayırdığım zamanın hakkını verdiğini söyleyebilirim. Tanıdık oyuncular (Tao Tsuchiya, Ayaka Miyoshi ve Ayame Misaki gibi), çoğu Japon dizisini geçtim, çoğu Japon filminden bile üst seviye kalan prodüksiyon, ilgi çekici bir konu ve işleniş bir araya gelmiş, sonuç olarak bitirir bitirmez hem HDD'im kendine geldiğinde ilk iş olarak Manga'sını okumaya ikna ettiğini hem de doğrulanan 2. sezonu sabırsızlıkla bekletmeye başlattığını söyleyebilirim.

Fikir vermesi için making of videosu:

Artılar:
-Çoğu Japon dizisini geçtim, çoğu Japon filminden bile yüksek kalan prodüksiyon ve bütçe, başarılı dövüş kareografileri ve parkur sahneleri. Dev platolar.
-GANTZ meets Battle Royale feat Alice in Wonderland & Watership Down gibi bir temayı akıcı işlemesi
-Oyunların merak yaratması
-Detaylara gösterilen önem açısından beğenimi kazanması (2019'un en iyi dizileri listesine adı yazılan Raised by Wolves'de yaratığı hiçbir yer kalmamış gibi yiyecek ambarı olarak kullandıkları klübeye kapatmaları, bu dizide ise apartman sahnesinde her atışın duvarda bıraktığı deliklerin aynen kalmaya devam etmesi gibi)
-Bazı noktalardan düşündürücü sembolizmalara sahip olması

Spoiler

(örneğin Chota'nın annesinin tarikata düşmüş olması ve Shibuki'nin girdiği ilk oyunun gaz basılan bir metroyla alakalı olması, Aum tarikatının yaptığı gaz saldırısının travmasını hala hisseden bir zihinden çıktığını düşündürttü bana)


Eksiler:

-Sembolizmaların bokunu çıkardıkları yerler olması. (Arisu'nun takip etmek zorunda olduğu kızın adının Usagi yani Tavşan olması, yavşak gencin adının Chishiya yani yavşak kedi Cheshire'e denk olması, delirmiş tiranın Mad Hatter olması vs)
-Sezonun başında bölüm başına düşen zaman aralığı ne kadar genişse son bölümlerde de bir o kadar kısa olması.
-Problemlerin çözümü için illa Arisu'yu muhtaç kalınması gibi bir durum var ve Ann karakterinin Arisu'ya denk bir zekaya sahip gibi görünmesine karşın buna odaklanılmaması benim adıma üzücü bir durumdu.
 

Spoiler

-2. sezona saklanabilecek Sahil mevzusuna geçmek için acele etmeleri ve Sahil'deki mevzuyu kontrolden çıkartmak için de acele etmiş olmaları
-Bazı detaylara o kadar kafa yorulmamış olması (Sahil dışında hiçbir devre kartı çalışmazken sahilde baya baya elektronik şeylerin çalışıyor olması, son oyunda Arisu'ya oyun davetinin oyun çoktan başladıktan sonra getirilmesi, sondaki arbedede baya baya sonda master olduğu ortaya çıkan kişi bile karambolde vurulabilecekken onun olduğu kısmı tümden atlayıp sonra twist yapmaya çalışarak inandırıcılık kaybetmeleri)

Sonuç olarak Japon yapımları ile sıkıntısı olmayanların boş vakitleri de varsa izlemelerini tavsiye edebileceğim bir dizi.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Şub 2021, 16:14

iki bolum falan dayanabildim ama mangasini, animesini bilmem. gercekcilik degil inandiricilik ekseninde beni bir turlu yarattigi dunyaya ikna edemedi. live action'da daha zor is tabii.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
  • Yeni Oluştur...