Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Peak Games Satılıyor

eldar

Öne çıkan mesajlar

6 saat önce, Phoenixlin dedi ki:

Öyle whale'ler var ki pikseller için binlerce dolar para harcıyorlar.

bu arada hakikaten tek sebebi bu. mobil platform whale'ları yakalamak için mükemmel, çünkü whale dediğin insanlar kategori olarak parası çok bol olan, çok rahat harcayabilen fakat hiçbir şekilde oyuncu olmayan insanlar. ne bileyim 10 yıl wow oynamış adamdan whale olmuyor işte, ilk mmo'su oluyor mesela, gw2'de yardırıyor.

mobile'de emeklilik fonunu oyunda tüketen teyzeler falan var. öyle sazan bulmak çok daha kolay.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, KillJoy dedi ki:

Whale'ler pek de önemli değil bence.
işin sırrı, herkesten ufak ufak para toplamak! çok yayılmak. Tabi oyun da harcatıyorsa, günde 1m$ kazanmak çok da zor olmasa gerek. bkz Clash of Clans, Candy Crush
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most-played_mobile_games_by_player_count

birkaç oyun hariç (pubg, cod, yani onlarda da whale var da, focusları whale değil) çoğu mobil oyunun tek gelir modeli whale, bütün focusu o.

oyuncu sayısı ne kadar ise, whale'lara ulaşmak o kadar kolay oluyor. raid shadow legends var mesela illa reklamını görmüşsünüzdür, adamların oyunu çok unique ve güzel olduğu için değil, ulaşabildiği kadar whale'a ulaşmak için tüm parayı reklama yatırdı ve kazanıyor o yüzden.

ben de geçenlerde bir podcastte mi dinledim bir yerde mi okudum hatırlamıyorum bulursam atıcam whale konusunu.

edit: şu değildi başka bir şeydi de bu da güzel açıklıyor

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bir günde 40m fln gelir getiren oyunlar var. dünyaya pc oyuncusu gözüyle bakmayın. biz de öyle bakıyorduk sonra abiler 1 ay sunum yaptılar vay anasını biz o kadar da bu işi bilmiyoruz demiştim. mobil tamamen ayrı bir sektör, kimisi var oyundaki her şeyi alıyor, kimisi var alıp arkadaşlarına hediye ediyor, japonyada çinde vip üyeler var misal adama özel game masterlar oluyor yeni bir şey çıktı mı rehberlik eden vs. ben de pek sevmem ama kendi stüdyomu kurduğumda mobilden başlayacağım ama söz sonrasında size güzel bir fps, rts yapıcam ? 

kara para aklama fln tipik orda doğulu olmayın emenike, başarılı adama direkt bok atma, aşağı çekme. tersine gurur duy işte türkiyeden çıkıp milyar dolarlık firma oluyorlar helal olsun. otur sen de yap daha iyisini pcden kazanıcam diyorsan ?

Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben de uzaktan bakıyordum bu mevzulara ve bu paralar nasıl kazanılıyor diyordum ancak geçen gün 3-4 tane 8-10 yaşlarında çocuğun muhabbetine şahit oldum birkaç saat boyunca. İnanılmaz gerçekten, çocuk ailesinin yanına gidiyor ne olur alalım alırız demiştin ders çalışırsam vb diyor, ee aile de bir yerde ne yapsın alıyor. çat çat 70-80 liralık taş gold vb ne sikimse aldılar. Bu insanlar da gerçekten orta gelir düzeyine zor girebilecek insanlar. Kendi kendime dedim o zaman bu kazançlar gayet doğal bu oyun firmaları için. Cidden şaşkınım. Belki hiç mobil oyun oynamadığımdan ilginç geliyor olabilir tabi bana.

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...