Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cities Skylines 2

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

sac modelini gosterdigi gorsel o. "Real cities are full of diverse people and we wanted Cities: Skylines II to reflect that reality" dedigi gorsel bu:

1-Hanging-around.png

bkz:
https://colossalorder.fi/?p=2049

AI karakter modellemesi de yok. sadece AI destekli de calisabilen uygulama. kolayliklarini okuyabilirsiniz oradaki linklerde var. birkac hafta once nufus modellerinde placeholder olanlar oldugu yaziliyordu. gayet duzgun bir 3rd party cozume benziyor fakat alelacele uygulama ucube tipler uretmis. performans konusunda yol alabilecekleri bir kulvar olmasi muhtemel ama teknik sorunlari ona indirgeyenlerin kanitlayabildikleri bir sey yok. keske sorunun kaynagi o kadar basit olsa...

Sosyal ağlarda paylaş

Bi dakka bi dakka, bu adamlar ciddi ciddi fsr1 dışında birşey sağlamamış mı bu denli ağır yaptıkları bir oyunda lmao.

ya bir de “fsr1 %50’de iyi görünmüyor” yazmış utanmadan rofl. %85’te bile çöp yahu fsr1, yuh yani. İnsan bari fsr2 koyar, hangi yılda yaşıyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

oyun açıldı, daha ana menüde 3fps. ben hayatımda böyle birşey görmedim. bravo cidden.

bir sürü şeyi kapatıp leş fsr1’i açınca menüde 60’lara çıkabildim hadi hayırlısı.

şehir mekanı açıldı daha ortada şehir yok, bomboş arazi. 25fps. 🙄

hiç boşa indirmeyin bence 4000 veya 7000 serisi yoksa.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bende normal çalışıyor. arada bir stutter yedi başlarda, motion blur ve vsync de açıkmış onları kapattım düzeldi.

geri kalan high, 1080ti, 1080p 30fps gidiyor şimdilik 1500 kişi oldu. ama gpu hep %100 (8/11 gb kullanım), cpu ise %30'larda falan takılıyor. 100k'ya çıkıp test edicem o yüzden tırt bi şehir yapıyorum.

yalnız görsel glitch dolu ya. gölgeler çıldırıyor, haritada yarıklar oluyor veya bazen tamamen yok oluyor deniz görünüyor. yol tool'larında buglar falan var. lod sistemi tamamen patlak ya da kuyruğa atıp hiç yetişemiyor. texture'ları zoom yaptığın yerde 1dk falan yüklemeyebiliyor.

bqIHeUW.png

cim'ler çok komik yalnız. esmer anne&baba ve beyaz çocuklarıyla bir çekirdek aile var yukarda.

lod yüklemeyince yukardaki gibi saçma sapan görünüyor. hep yapmıyor ama. yoksa yakında gayet güzel görünüyor oyun, araçlar falan baya güzel olmuş, parlamaları trafik ışıklarının üzerlerine yansımaları falan. hele park etme olayına bayıldım, mekanların içine kadar giriyor araçlar. ama niyeyse iğrenç bi noise var araçlarda, özellikle polis araçlarında çok belli oluyor.

sadece 10 tane harita koymuşlar ve o haritaları bile doğru düzgün boyamamışlar. bariz yetişmemiş oyun ya.

j5mr2LI.jpeg

oyun güzel gibi ama, ilk oyunun aynısı gibi gelecek diye korkuyordum ama baya ikinci oyun modunda gidiyor. bakalım.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2500 kişilik grand village oldu ama oyun harita boşken de ekran bina doluyken de aynı fps’te gibi, garip. oyunun kendi güzel gibi ama görsellikte bu ağırlığı gerektirecek birşey yok hani herşeyi kısınca zaten. neyse artık yamalar beklenecek bakalım ne oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

yollar bakımsız kalmıştır lol, road maintenance unlock edip kurdum bir tane. yolları toparladılar hemen lol.

benim monitör 4k ya, bu gördüğüm en ağır oyun açık ara. 20fps 3070 ile, starfield’da bile en ağır yerlerde 40 altına düşmemişti.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya yollar full sağlam. ama çok sallama yollar yaptım 100k'ya kasıcam diye belki ondandır. 5 şeride 5 şerit merge oluyo falan lol.

kalabalık şehir sıkıntı olursa hiç kalabalık kasmaya çalışmıcam çünkü. 8k'da falan performans biraz düştü gibi ama hep yağmurlar da başladı o da baya etkiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

kabul edilemez performansa girmeyecegim zira artik herkesin malumu. kalan yerler:

autosave kapali, acmanizi tavsiye ederim. tek yol yonunu degistirmek tersine surukleyerek yapiliyor artik.

zoning renkleri, transparency falan niyeyse zor gorelim, ayirt edelim diye ayarlanmis. turlu build menusunde sacma sapan filtreler default olarak acik, zemin rengini degistiriyorlar. bina koymak eziyet.

su kenari yol, suya denk gelen yerleri de zoning alani olarak isaretliyor. insa ederseniz yan yollar dahil su basiyor. atladigim tus kombinasyonlari yoksa terrain aletleri bayagi kotu, ozellikle leveling. menude baktim, goremedim. terrain islerinden once mutlaka save.

oynanis, devam oyunu seyleri vesaire genel olarak tanitimlardan kestirildigi gibi bayagi iyi. yalniz progression'i cok kotu yapmislar. otobanlar, baglantilar, yeni zoning secenekleri hepsi kapali basliyor. 

servis binalari kapsam olarak biraz daha rahatlar fakat ilk tier sonrasi fiyatlar yuksek.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 25.10.2023 05:07 tarihinde dedi ki:

sağol tam işimi gördü.

hem 100k+ hem de yoğun yağmur var. high 15-20fps arası çalışıyor. ama stutter falan yok, kontroller ve kamera akıcı. en azından onu mantıklı yapmışlar. takılmak yerine yükü zamana yayıyor. yani oyunun hız ayarını 0.5'e çekmiş gibi ama oynanıyor yani. responsive olmasaydı yama veya mod beklemek dışında bir alternatif olmayacaktı. zaten görselliğe doymuş olunca grafikleri de çekerim biraz.

ben şimdi yeni bi şehir kurayım

HcUEfTY.png

razzRaziel tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...