Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Davul cover'larım

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

4 saat önce, deadwoll dedi ki:

Önemli olan komşunun o evde davul olduğunu bilmemesi sdf, bilince gelen her sesi davula bağlayarak hayatı zehir edecektir ses gitmese dahi.

abi komşu muhabbeti için şöyle bi şey aldım;

yani şu ağzına sıçtımının küçücük şeyi 800 lira. Duvara izolasyon süngeri çektim. komşularla da tek tek konuştum, "yeani duyuyüz bi şeyler amme çok da rahatsız etmiyeh" dedi hepsi. e idare edin o kadar da amuaayum dedim sonra içimden.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
1 saat önce, k1nJo dedi ki:

eline sağlık güzel olmuş.
bugün başka bi konuda şarkıyı andıydım ben de, ilginç bi tesadüf olmuş o da.

Bunu gordum aslinda videoyu hazirlarken, benim de ilgincime gittiydi hahah

@Caguar yani kendi adima konusayim, ben kulaktan ezberleyerek caliyorum. Nota bilgim cok zayif olsa da var ama dedigim gibi kullanmiyorum. Sarkiyi defalarca dinliyorum, once air drum yaparak temel ritmi yakaliyorum. Sonra trafigini ezberliyorum. En sonda da ataklarda, ritm aralarinda bazen ince ayrintilar olabiliyor. Butun govde oturduktan sonra o ince ayrintilara kasiyorum. Ya da bazen kasmiyorum, dogaclama geciyorum oralari.

Mesela bu sarki icin basit bi ornek, sarkinin ilk yukseldigi ritmde 4'lü bloklar olarak degerlendirirsek, orada ilk 3undeki kick-trampet vuruslari ayniyken, 4.de ufak bi fark var. Burdan yazarak anlatmam zor tabi de yine de deniyim;

K=kick

T=trampet

- = es notalar

K--KT-KT

ilk üçü boyle giderken 4. De

K-K-T-KT

Bu şekilde vuruyor. Bunlar ufak ayrintilar. Yapmazsan neden yapmadin demez kimse, ama yapinca daha guzel oluyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

drumless backing track bulduklarını mı yapıyorsun yoksa çocuk şarkıları daha çok hoşuna gittiğinden mi... (topikte bi metal kavgası başlatmaya çalışıyorum her seferinde farkettiysen sdf)

şöyle sallan yuvarlan bişeyler çalsana kanal kirlenmesin diye thumb koymuyom https://youtu.be/qMxBT8BH4Zg

sen tamam çalıcam dersen 30 parça neil peart çeyiz seti alırız sana. açarız bir patreon...

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

onu çalmak ister misin diye yolladım ben, belki bilmiyosundur şarkıyı, sum41 coverlamamış çünkü coverlasa bilirdin...

takılıyorum be abi keyfince isteidğini çal tabi ki. biraz challenge, biraz out of the box olsun diye spamliyorum.

https://youtu.be/Z3J1XmORWr4

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...